2-ročná Mazda 6 vs nový Focus kombi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 3. 2009 17:08

Nová Mazda 6 1.8 benzín ve výbavě TE byla donedávna k sehnání v akci kolem 490 tis. na lízing....
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mek 10. 3. 2009 17:09

DoubleSix píše:
Mek píše:Nesouhlasím. Leaseplan dělá operativní leasing, což mimo jiné znamená, že když zákazník má s autem problém, tak auto hodí do servisu, řekne co chce opravit a případná faktura se pošle na Leasplan. Navíc pokud má ta Mazda teprve 2 roky, tak je v záruce, takže jaképak šetření na servisu. A pokud se služebákem jezdí jen jeden člověk, tak se většinou k autu chová jako ke svému (vlastní zkušenost), ale tohle samozřejmě je individuální. Nebo myslíš, že je nějaký obchoďák zvědavý na to, aby mu auto kleklo někde na druhém konci republiky?
Pokud tomu trochu rozumíš, tak víš, že to není tak černobílé, jak si to popsal. Máme také ve firmě auta na operativní leasing a shodou okolností od LeasePlanu. A to si buď jistý, že každé opravě či výměně dílů se velice, ale velice brání. Hádej proč? ;-)


Můžeš trochu rozvést, jak konkrétně se leasingovka brání opravě či výměně dílů, obzvlášť když je to auto v záruce? Jakože ti třeba řeknou - ty zvlněné brzdové kotouče vám nevyměníme? Nebo jak to mám chápat? Taky jsem donedávna jezdil firemním autem na leasing. Nikoho jsem se na nic neptal a nechal na autě vždy vyměnit a opravit, co jsem uznal za vhodné.
Druhá věc samozřejmě je, když autem jezdí někdo, komu je fuk, jestli tam něco klepe nebo že svítí půlka kontrolek na palubovce - i takoví (a hlavně takové) jsou, ale to už nemá s leasingovkou nic společného...
Gigabyte DS4 rev. 3.3, C2D e4300, Coolermaster Hyper TX, 2x 1GB DDR2-800 JetRam, Gigabyte 8600GT, WD SE16 320 GB AAKS SATA2, DVD-R Samsung SH-S183L SATA, case Nexus Breeze 500W, 17" LCD BenQ FP767
Mek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 10. 3. 2009 17:26

sorry nepresiel som to cele, ale v prvom rade by som to nekupoval na slovensku. nie focus za take prachy, ked je par km za hranicami podstatne lacnejsi...
Keby si mal nervym, tak ti poradim sa aj mrknut na hyundai.pl - ja som tam kukal nejaky mesiac dozadu a bol som shocknuty, na kolko vychadza i30 2.0 diesel v plnej palbe a so vsetkym - bolo to niekde niekde do 450t az som tomu mnemohol verit...
nakoniec som sice zobral daco ine, ale aj tak zo zahranicia a za podstatne lacnejsi gros. je kriza a lacnejsi vyhrava. nech sa ti nasi drzgrosi vyhubia ako len naj vedia
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 11. 3. 2009 14:26

Mek píše:Můžeš trochu rozvést, jak konkrétně se leasingovka brání opravě či výměně dílů, obzvlášť když je to auto v záruce? Jakože ti třeba řeknou - ty zvlněné brzdové kotouče vám nevyměníme? Nebo jak to mám chápat? Taky jsem donedávna jezdil firemním autem na leasing. Nikoho jsem se na nic neptal a nechal na autě vždy vyměnit a opravit, co jsem uznal za vhodné.
Druhá věc samozřejmě je, když autem jezdí někdo, komu je fuk, jestli tam něco klepe nebo že svítí půlka kontrolek na palubovce - i takoví (a hlavně takové) jsou, ale to už nemá s leasingovkou nic společného...
Přesně jak píšeš. Ani nebudu vyjmenovávat seznam věcí, co na mém autě dovozce odmítnul uznat jako reklamaci a případnou výměnu by neplatil LeasePlan, ale přeúčtoval by ji na firmu. Ta to také odmítla. Takže se jezdí se závadami ;-)

Pokud u auta na operativní leasing hodně servisuješ a měníš díly, tak se ti to dost negativně promítne do měsíční splátky a firma se zamozřejmě brání. On i ten servis v rámci leasingu má svoje omezení.
Takže ne vždy znamená "služební" = dobře servisované.
Toť moje zkušenost.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laserovic 11. 3. 2009 22:31

No podle mne není nad čím přemýšlet. Kdybys řekl Mazda co má 70 tisíc nebo Focus, tak tady lze přemýšlet, ale 120 po leasingu je 120 po leasingu.
Mr. Murphy : nevím co je na to kufru FOcusu nepraktické. Má prostě 480 l a Ochcávka II má víc, KIA CEED SW malinko víc a I30 SW zase míŃ. Kdo má fakticky hodně malý kufr je Fabia II kombi, i když uváděné litry vypadají dobře, ale moc tam nedáte (ale je to jiná třída).
Bodům zatím unikám, alespoň mi nic nepřišlo.
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mek 11. 3. 2009 23:40

DoubleSix píše:
Mek píše:Můžeš trochu rozvést, jak konkrétně se leasingovka brání opravě či výměně dílů, obzvlášť když je to auto v záruce? Jakože ti třeba řeknou - ty zvlněné brzdové kotouče vám nevyměníme? Nebo jak to mám chápat? Taky jsem donedávna jezdil firemním autem na leasing. Nikoho jsem se na nic neptal a nechal na autě vždy vyměnit a opravit, co jsem uznal za vhodné.
Druhá věc samozřejmě je, když autem jezdí někdo, komu je fuk, jestli tam něco klepe nebo že svítí půlka kontrolek na palubovce - i takoví (a hlavně takové) jsou, ale to už nemá s leasingovkou nic společného...
Přesně jak píšeš. Ani nebudu vyjmenovávat seznam věcí, co na mém autě dovozce odmítnul uznat jako reklamaci a případnou výměnu by neplatil LeasePlan, ale přeúčtoval by ji na firmu. Ta to také odmítla. Takže se jezdí se závadami ;-)

Pokud u auta na operativní leasing hodně servisuješ a měníš díly, tak se ti to dost negativně promítne do měsíční splátky a firma se zamozřejmě brání. On i ten servis v rámci leasingu má svoje omezení.
Takže ne vždy znamená "služební" = dobře servisované.
Toť moje zkušenost.


Hm, tak to nevím, zdá se mi to ale dost divné... Ty zvlněné kotouče jsem nevzpomněl náhodou, stalo se mi to při první servisní prohlídce po 15t km. Samozřejmě se to nefakturovalo, to by si snad ani nedovolili - ztropil bych tam takovou scénu, že by jim to opravdu nestálo za to...
Gigabyte DS4 rev. 3.3, C2D e4300, Coolermaster Hyper TX, 2x 1GB DDR2-800 JetRam, Gigabyte 8600GT, WD SE16 320 GB AAKS SATA2, DVD-R Samsung SH-S183L SATA, case Nexus Breeze 500W, 17" LCD BenQ FP767
Mek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondras85 12. 3. 2009 07:23

Kup novýho Fokála a máš klid...i když on nemá moc velkej kufr ani v kombiku
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2009 09:23

Mek píše:Hm, tak to nevím, zdá se mi to ale dost divné... Ty zvlněné kotouče jsem nevzpomněl náhodou, stalo se mi to při první servisní prohlídce po 15t km. Samozřejmě se to nefakturovalo, to by si snad ani nedovolili - ztropil bych tam takovou scénu, že by jim to opravdu nestálo za to...
Nám reklamované zvlněné kotouče naúčtovali. Kotouče měly najeto asi 8 000 km.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2009 09:24

Ondras85 píše:Kup novýho Fokála a máš klid...i když on nemá moc velkej kufr ani v kombiku
Focus má mezi podběhy nejširší kufr ve své třídě. Kdo stěhuje velké věci, ten to ocení, oproti Octavii je rozdíl 15 cm a ty někdy rozhodnou, zdali větší věc do kufru dáš, nebo ne. Octavka má ten kufr hlubší, proto i více litrů.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 12. 3. 2009 09:50

To je pravda,ale kdo chce největší objem v litrech,ten bude objemem Focusu zklamanej
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod yeaah 12. 3. 2009 09:57

urcite Focus.. aspon budes mit novy auto.. o<:)
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2009 10:24

Ondras85 píše:To je pravda,ale kdo chce největší objem v litrech,ten bude objemem Focusu zklamanej
A kolikrát ten největší objem využiješ? Mě jde víc o skladnost, než o litry. Až jednou budeš rovnat více věcí do kufru (kočárky, kufry, dětské sedačky, cestovní postýlky, ...), tak mi dáš za pravdu.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 12. 3. 2009 10:27

Prakticky nevyužiješ,ale když jde člověk kupovat auto s velkým kufrem a vidí rozdíl objemu mezi OII a FII tak už to roli hraje...
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 3. 2009 10:36

Ondras85 píše:Prakticky nevyužiješ,ale když jde člověk kupovat auto s velkým kufrem a vidí rozdíl objemu mezi OII a FII tak už to roli hraje...
Jakou a k čemu to je dobré?
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras85 12. 3. 2009 10:39

No rozdíl v objemu kufru OII a FII je celkem dost...Normálnímu člověku je to jedno a koupí podle osobních preferencí..
Nesnáším zimu,sníh,břečky,sračky...
Ondras85
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků