2-ročná Mazda 6 vs nový Focus kombi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marbh 10. 3. 2009 11:49

Ahoj. Rozhodujem sa medzi novým autom nižšej strednej (len kombi, potrebujem veľký kufor - Focus II je favorit, zaujímavá je Ceed SW a i30 CW) a jazdenou Mazdou 6. Mám ponuku na Mazdu 6 z 6/2006, po facelifte, 2.0 benzín, Touring výbava, kupovaná v ČR, s úplnou servisnou históriu (leaseplan.cz), s novými letnými a zimnými gumami za 13560 eur (407 tisíc Sk) - na tachometri má 124 tisíc km. Nový Focus v plus/mínus rovnakej výbave je za 16700 eur (500 tisíc Sk), ale má výrazne slabší motor (1.6). Kia má v tejto cene silnejší motor, ale nemá ESP a tempomat, sesterský Hundai detto.

Čo by ste zvolili vy? :-) Na jednej strane je cena o 100 tisíc Sk nižšia a silnejší motor, ale 124000 km, na strane druhej je vyššia cena, ale so zárukou, tiež však slabší motor (77 kW na kombík?).

Subjektívne sa mi páčia všetky spomínané, kombíky sú však chladné, kým z Mazdy vyžaruje osobnosť :-) Dík a prípadné tipy.
Marbh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2009 11:52

to by mne zajimalo cos do toho Focuse dal za byvavu, ze stoji tolik penez, kdyz v akci se prodava Focus 1,6 kombi za 340tisic...
anonymni

Odeslat příspěvekod DoubleSix 10. 3. 2009 11:58

S ohledem na to, že ta Mazda patřila LeasePlanu, tak bych od toho dal ruče pryč. Ke služebním autům se ve spoustě firem nechovají zrovna nejlépe, včetně servisu (i LeasePlan musí šetřit).
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Marbh 10. 3. 2009 12:22

No, na Slovensku sú ceny vyššie :) Je to slovenská výbava Trend X, má napr. ESP, tempomat, automatickú klímu, 16" alu disky. Do ceny som zarátal aj metalízu a nové zimné gumy na alu diskoch. U Mazdy platí detto, cena je vrátane gúm (disky sú priamo z bazáru, ale sú tam len letné a úplne hladké gumy). Mazdu (vraj) jazdil priamo manažér leasplanu, značku má pražskú, ale bola v ostravskom bazáre. Interiér je ako z autosalónu, nič neošúchané, žiadne škrabance, jazdil to jeden človek. Motor som ešte nemal možnosť posúdiť, auto si doviezol známy na Slovensko, nemá k nemu zatiaľ papiere.
Marbh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 10. 3. 2009 12:27

Marbh píše:Mazdu (vraj) jazdil priamo manažér leasplanu, značku má pražskú, ale bola v ostravskom bazáre. Interiér je ako z autosalónu, nič neošúchané, žiadne škrabance, jazdil to jeden človek. Motor som ešte nemal možnosť posúdiť, auto si doviezol známy na Slovensko, nemá k nemu zatiaľ papiere.
Za tohoto předpokladu snad ano, ale já osobně nemám moc důvěry v ojeté služební vozy.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 3. 2009 12:54

DoubleSix píše:S ohledem na to, že ta Mazda patřila LeasePlanu, tak bych od toho dal ruče pryč. Ke služebním autům se ve spoustě firem nechovají zrovna nejlépe, včetně servisu (i LeasePlan musí šetřit).

Máš recht.

+1
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 3. 2009 13:31

Marbh: v CR stoji focus 1.6 kombi okolo 15.000EUR, ked si das donho autoklimu, tempomat a 16" alu disky. ESP a 8 airbagov mas uz v zaklade. Co sa tyka Hyundaia, tak v CR sa da ESP dokupit ku kazdej vybave za 600EUR. U Kie to bude asi podobne. Ale tempomat sa u nich k benzinu neda dokupit :-l
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 3. 2009 13:31

goes píše:to by mne zajimalo cos do toho Focuse dal za byvavu, ze stoji tolik penez, kdyz v akci se prodava Focus 1,6 kombi za 340tisic...

kombi je v akcii za 375
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 3. 2009 13:39

No a k tvojej otazke vyberu: do kombi sa mi zdaju byt tie 1.6ky slabe, ale to uz asi ty vies najlepsie, na aku jazdu si zvyknuty. Z tohto pohladu by som bral skor tu mazdu, kvoli motoru. Kolko rokov ho planujes mat? Ak nejak dlhsie, tak je zase mozno lepsie brat nove a kupit k nemu 4-5 rocnu zaruku. Tu maju vyhodu hyundai/kia, kde je dlha zaruka uz v cene. U focusa to stoji 300-400EUR. Dalsia vec je, ci si rizikovo averzny (co sa poruch tyka) - ak hej, tak od tej sluzobnej mazdy by som dal ruky prec. Rocne na nej bolo spravenych 50t km, celkom dost...a tipujem, ze ten manazer sa k tomu autu aj tak spravala, ze pojde za 2-3 roky prec a kupi nieco nove.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Marbh 10. 3. 2009 13:59

Duri13, dík za rady. Teraz mám Mondeo '98, kupoval som ho pred styrmi rokmi, malo 114 tisic km. 1.8 benzin, takze na to som zvyknuty (bezna jazda s malou spotrebou, ale ked treba predbehnut, trojka taha bez zadychania aj cez 120). Jazdim tak 12-16 tisic km rocne, naklady som mal minimalne (olej, filtre, ziarovky), motor na Mondeu je aj teraz ako novy, dlhsie cesty dialnica-mesto bezne pod 5.5 litra, kolko oleja naleju, tolko pri vymene vypustia. S autom ratam tak na 3-4 roky, ak by bolo nove, tak mozno aj na 5. Potrebujem spolahlive, komfortne, bezpecne a pomerne velke auto (len pohrebaky zo strednej triedy uz nie, inak by som zvazoval aj Toyotu alebo Hondu :) Rata sa aj dojem, ked jazdim na obchodne jednania :-) Skusim este do Mazdy napisat, co mi vedia zistit podla VINka.
Marbh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hikeen 10. 3. 2009 14:21

myslim, že to je věčné dilema nové versus lehce jete auto vyšší třídy...
Mazda 6 je pěkný auto ale někdo ti zas řekne nové je nové. Podle mě auto z firem po 2 letech můžou být v dost špatném stavu....je to prostě služebák...samo to neplatí vždy.
hikeen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 3. 2009 14:30

Co sa da zistit z VINka? Akurat tak nieco malo z historie auta a servis - to predpokladam, ze bude OK. Celkom verim tomu, ze to naozaj jazdil iba jeden manazer a sluzobaky sa vacsinou aj pravidelne servisuju, takze ani toho by som sa nebal. Ale nezistis odtial, ze ako na tom ten manazer jazdil....aj ked teraz vaham, ze co by tak tomu autu mohol spravit.... :hm
Ta mazda uz ma taky najazd, ze pomaly pride cas aj na vacsie opravy. To si precitaj tuto kratku diskusiu. Je to sice o nafte, ale nieco sa ti moze hodit: viewtopic.php?f=817&t=1062480&p=6031267&sid=52853ab22162eb88cd8d7f38816a665f#p6031267
:hm
Z toho, co pises, si fakt nie som isty, co ti poradit. Chybu neurobis asi ani z jednym - mazda je urcite priestrannejsia a komfortnejsia, vykonova rezerva dostatocna, reprezentativnost urcite vyssia nez focus/i30/ceed. Bezpecnostne su tieto auta plus/minus rovnake (ESP, 8 airbagov). Ak sa nebojis auta, co ma najazdene 120t, tak asi ber tu mazdu. Je tam sice riziko nejakych poruch (ak neratam planovane opravy a vymeny niektorych dielov po takomto najazde), ale mazda je vo vseobecnosti na tom velmi dobre.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 3. 2009 14:32

Mimochodem Focus Combi má poměrně malý a poměrně nepraktický kufr... tuším nějakých 480l a podběhy zasahující do zavazadlového prostoru... Jedna česká legenda je na tom v tomto směru o dost lépe....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod Marbh 10. 3. 2009 14:35

Z Mazdy mi prave odpisali, ze mi vedia zistit konkretny servis (poslu mi) a ze ten by mi mal dat vediet konkretne udaje, ze maju elektronicku servisnu knizku. Ak teda budu v servise ochotni.
Marbh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hikeen 10. 3. 2009 14:37

Osobně bych teda se poohledl po autě s měnším najezdem...pokud cheš větší jeté

120t vs. Okm + MAzda 6 vs. Focus/I30.

Bych bral nové. Na focuse mužeš mít 7let/150t zaruku na I30 5let...

I30 za tuhle cenu budeš mít velmi solidně vybavenou...známy kupoval I30 SW, s 1,6 85KW, včetně nějáky výbavy a cena byla nakonec 385 českých...

Jinak sem taky jel s oktávkou firemní, co měla asi 130t a i přesto, že prý chodila na servisni, jak měla. TAk měla asi pěkne v hají tlumiče....plavalo to po silnici jak vor...
hikeen
Pozorovatel

Další stránka