Rodinné auto - pěkné, levné, bezpečné a spolehlivé do 450tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod soudcedredd 25. 1. 2009 12:48

Ahoj všem,

snažím se o up-grade našeho 3 roky starého vozítka (Renault Clio) na něco většího pro rodinu (2 dospělí, 1 prcek a jeden očekávaný prcek - takže se bude vozit kočárek). Prosím, poraďte a podělte se o zkušenosti.

Combi se mi moc nelíbí, jsem příznivec MPVček. Auto by mělo být hlavně spolehlivé a bezpečné, rozumná spotřeba a do určité míry taky reprezentativní (prostě vlastnosti, které asi hledá každý :-) Nepočítám s novým autem, ideál by byla předváděčka nebo referenční (i když tam jsem slyšel i špatné názory). S cenou bych se chtěl vlézt do 450.000,-Kč. Co myslíte, dá se něco vybrat (začal jsem uvažovat o Citroenu C4 Picasso , Renault Scénic, Ford C-Max, Toyota Corolla Verso, Seat Altea XL, Mazda 5, apod. (některé jsou asi cenou mimo mísu). Na druhé straně obry jako grand scénic, s-max nebo grand picasso už nechci (manželka něco takového odmítá řídit a i cenou jsou už jinde). Designem se mi nelíbí Zaphira a Roomster, takže ty jsem taky vypustil.
Takže poraďte jaké auto, popřípadě Vaše zkušenosti s předváděcími nebo referenčními auty.
Díky za názory

Michal

// edit názvu, Deli
soudcedredd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pe012tr 25. 1. 2009 13:06

Já bych byl pro Mazdu 5, pro mě to je nejkomplexnější MPV na trhu... + by mělo nabízet vysokou míru spolehlivosti.
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 1. 2009 13:08

wawris: no byt znam komplexnejsi MPV na trhu, tak souhlasim s tim, ze Mazda5 je super auto.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pe012tr 25. 1. 2009 13:16

Tak můj rozhled zas nění tak široký jako goesův :) A co to teda je?
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 1. 2009 13:18

tak ono otazkou je, co je to "komplexnost". Takova Zafira nabizi vice vybav a technologii. Stejne jako motoru apod. To same S-Max apod. Mazda5 ma takovy rozumny zaklad :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Pe012tr 25. 1. 2009 13:32

No já to viděl tak, že Mazda 5 má ten rozumný základ, je prostorná, docela komfortní, přitom s výbornými jízdními vlastnostmi a krom toho se mi designově líbí nejvíc ze všech MPV... Prostě že je z každého pohledu minimálně průměrná, ale spíš nadprůměrná..
O motory myslím moc nejde, protože 80% MPV má stejně naftu, okolo 140k, což mazda 5 nabízí... Výbavy jsou tradiční bolest Japonců no..

// promazán OT, Deli
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Deli 27. 1. 2009 12:07

tak já bych byl pro Cmaxe, za ty prachy, může bejt relativně novej, s rozumnym motorem (dle vkusu :)) ), jen nevim, jak kufr, jestli se tam ten kočárek vejde... ale to auto se mi celekem líbí :-]

Druhá volba, asi kvůli kufru, by byla Altea XL :-)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Wracker 27. 1. 2009 12:14

já bych byl pro tu navrženou 5tkovou mazdu :) myslím, že spolehlivost u japonce je i celkem na místě, pěkný to auto je a bezpečný snad taky :)
Wracker
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Anonymni 27. 1. 2009 12:26

grand scenic je kratsi nez mazda 5 a s-max je delsi o 20 cm.. to uz je opravdu vstupenka do klubu obru..
Anonymni

Odeslat příspěvekod Beaumont 27. 1. 2009 12:29

soudcedredd: Taky jde o to, jak jezdíš. C-Max nebo Mazda 5 budou fajn pro aktivnějšího řidiče, který se občas rád sveze dynamičtěji, třeba bez rodinky.
Pokud hledáš hlavně pohodlí, styl a varibilitu a naopak dynamika Tě moc netrápí, podíval bych se na C4 Picasso popř. Grand Picasso - velmi stylové auto, pohodlné a taky dobrá volba pokud bys chtěl robotizovanou nebo automatickou převodvku.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 1. 2009 12:41

OII combi 1.9TDI Elegance + 17" kola. 8-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Marek194 27. 1. 2009 13:01

...
Naposledy upravil Marek194 dne 27. 1. 2009 16:32, celkově upraveno 2
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sprint 27. 1. 2009 13:35

Ford C-max seženeš za 450tis. i nový a vcelku slušně vybavený!
Mají na to v současné době akci. ;-)
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Deli 27. 1. 2009 13:53

sprint píše:Ford C-max seženeš za 450tis. i nový a vcelku slušně vybavený!
Mají na to v současné době akci. ;-)

koukam :)

http://www.ford.cz/ie/downloads/-/all_p ... t/-/-/-/-#
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Další stránka