Kde se dobře najíte: restaurace do mapy

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 1. 2009 13:24

V Garáží existuje velmi aktivní a užitečné téma Kde se dobře najíte. Navzájem se tam doporučují dobré restaurace na cestách i jinde.

Ve fóru ale už není zrovna velký přehled, něco mě proto napadlo. Poprosím o komentáře, případně se můžete rovnou zapojit.

Pojďme tyto doporučené restaurace vkládat do mapy. Je to hrozně jednoduché. Vytvořil jsem vlastní mapu na Google Maps, kterou může kdokoli po přihlášení do Googlu upravovat (snad toho nikdo nezneužije). Sám jsem tam zatím vložil pár svých doporučení s ukázkou, jak by to mohlo vypadat. Stačí přidat symbol na mapu, zadat název restaurace a město, doplnit web, případně přezdívku toho, kdo doporučuje.

Mapy Googlu lze potom otevřít na chytrých telefonech, dá se podle toho orientovat i na cestách. Takže až přijedete třeba do Brna a budete přemýšlet, kde se najíst, otevřete si mapu a uvidíte, že jakýsi marekl z Garáže doporučuje steaky U starýho Billa.

Ještě jednou odkaz do mapy

Co si o tomto nápadu myslíte? Uděláme mapu našich oblíbených restaurací?

// opraven příznat, Deli
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 13. 1. 2009 13:36

Dobry napad, zkusmo jsem tam vlozil jednu italskou z PHY, az budu mit cas, dam dalsi :wink:
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Goggy 13. 1. 2009 13:47

Super, akorat sem tak nejak zapomnel kam se chodim najist.. :-D
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pe012tr 13. 1. 2009 13:48

Marek: Výborný nápad !!! Už jsem tak přidal..
Pe012tr
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lidoop 13. 1. 2009 14:15

Dobry napad, taky jsem neco pridal.

Kdo muzte dejte orientacni ceny kolik utratite. Kazda hospoda ma totiz svoji cenovou hladinu a v te muze byt vynikajici, nicmene je rozdil jestli jdu zadat o ruku nebo se potrebuji nekde s kolegama nadlabnout. Tak at nekdo nedojde v nejaky omyl.

Marku L., pridal jsem taky jednu cervenou hospodu ktere doporucuji se vyhnout. Jestli tam nechces mit anti-doporuceni, klidne to smazni.
lidoop
Nováček

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 1. 2009 14:41

Červená = vyhnout se... to je dobrý nápad, jsem pro a přidám to do vysvětlivek.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 1. 2009 15:03

něco málo jsem taky přihodil
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XAWAX 13. 1. 2009 15:22

nejuzitecnejsi vlakno za posledni dva roky, diky :)
XAWAX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 13. 1. 2009 15:25

Panove asi vam prijdu blbej, ale jak se vklada ikonka do mapy? Nikde to tam nevidim... :hm
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Goggy 13. 1. 2009 15:26

Napises adresu ty restaurace, ukaze ti to detail ty adresy, a v tom das save to my maps...
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lidoop 13. 1. 2009 15:38

Haha musim rict ze to je fakt tema pro mne. Neudrzel jsem a hodil jsem tam svuj nejlepsi tip. Snad se za ty Hlinky na mne nikdo nebude zlobit ze je vytrubuji do sveta.
lidoop
Nováček

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 1. 2009 17:02

K jednotlivým restauracím jsem do závorky doplnil město. Bude to potom přehlednější

Mapa na internetu totiž nemusí být jediný výstup. Až bude databáze kompletnější, snadno si ji můžete dostat do navigace. Když se totiž za adresu přidá text &output=kml, výsledek se rovnou stáhne jako soubor KML. Tady je ta adresa rovnou celá.

KML lze pak otevřít v Google Earth, načtou ho navigace postavené na iGo, snadno se převede do GPX a přes tento formát už snad do libovolné navigace.

Jen se trochu bojím, zda nechat databázi tak úplně otevřenou. Druhou možností je nechat úpravy jen pozvaným - povoloval bych přístup těm, kdo projeví zájem. Nehrozilo by, že mapu objeví někdo cizí a kompletně ji vymaže.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 13. 1. 2009 17:37

... coz je otazka jen casu :hm
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Totalschade 13. 1. 2009 17:37

otazka zni za jak dlouho si tam sve restaurace daji i ti ostatni.
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pecuch 13. 1. 2009 17:59

Ja jsem tam pridal ted, tri v Brne, myslim ze slusny.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků