vyfuk na miru

Vše o doplňcích na auto, chiptuning.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod oliko 14. 10. 2008 17:37

Tak ja tiez zvazujem vymenu vyfuku na Vette, ale neviem ci to spravit tu na mieru alebo objednat komlpet sadu z USA.
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 10. 2008 18:18

Jim píše:při plné akceleraci je znatelně hlučnější....

hm, tak to se něco nepovedlo :-l
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 14. 10. 2008 20:37

Vana: nene, je to v pořádku, jelikož tam není žádný tlumič...ostatně podobně naladěná TDIčka zní stejně... :-))
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 10. 2008 20:48

Jim: já pochopil že tam není žádný tlumič
to je právě to špatné

:-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 14. 10. 2008 21:23

Vana: povídej, zajímá mě tvůj názor... ;-)

já vycházel ze zkušeností jiných, ti žádný tlumič nemají...a mě ten zvuk nevadí, nezní špatně, ale primárně kvůli tomu jsem to nedával...
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Vana666 14. 10. 2008 21:37

Jim: nic technického, jen se mi nelíbí samohyby co dělaj kravál
jedno jestli auta, motorky nebo cokoliv jiného
prostě nemám to rád

i na závodní motorce radši oželím pár koníků a radši ať jede potichu
( jestli teda vůbec s kraválem nějací přiskočí)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 18. 10. 2008 02:43

oliko píše:Tak ja tiez zvazujem vymenu vyfuku na Vette, ale neviem ci to spravit tu na mieru alebo objednat komlpet sadu z USA.


Nechávat dělat výfuk na míru je u takový tuctovky jako je Vette ptákovina - to má smysl u něčeho, co nikomu nestálo za vývoj, ale u Vette si stačí jen vybrat. Pokud tě netíží rozpočet, ber Borlu... Jinak stačí si vybrat...
http://store.summitracing.com/egnsearch ... 51&NeXID=5

I ta Borla bude mnohem levnější než výfuk na míru a kromě toho i lepší - přeci jen velkej výrobce má na vývoj trochu víc peněz než ladič v garáži.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marc159 18. 10. 2008 03:17

Vana666 píše:Jim: nic technického, jen se mi nelíbí samohyby co dělaj kravál
jedno jestli auta, motorky nebo cokoliv jiného
prostě nemám to rád

i na závodní motorce radši oželím pár koníků a radši ať jede potichu
( jestli teda vůbec s kraválem nějací přiskočí)

Myslíš, že motor bez tlumiče má větší výkon? Domníval jsem se, že to souvisí se sáním, myšleno s plněním motoru... :hm
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod marepa 18. 10. 2008 04:39

bobahs: tak to bych zrovna netvrdil

vesti firma zase muze delat vice na penize .. takze vykon atp je u nich az sekundarni .. spis at to hezky vypada :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 19. 10. 2008 19:29

Marc159 píše:Myslíš, že motor bez tlumiče má větší výkon? Domníval jsem se, že to souvisí se sáním, myšleno s plněním motoru... :hm

nevím jak to dopadne po úplném odstranění tlumiče ale změna jednotlivých dílů a tedy i odporových a rezonančních parametrů tlumiče určitě na výkon vliv má.
Minimálně v nějakém rozsahu otáček - špice, střed a často i celý průběh

velmi názorné je to u jednoválcových 4T motorkových výfuků. Tam je "laděný výfuk" obvykle poznat citelně, bohužel ale taky často za cenu citelně většího hluku
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 19. 10. 2008 23:39

marepa píše:bobahs: tak to bych zrovna netvrdil

vesti firma zase muze delat vice na penize .. takze vykon atp je u nich az sekundarni .. spis at to hezky vypada :)


To jsem nepochopil. Tohle možná platí o Remusu a spol., který vyráběj koncovky za dva tisíce pro tunery na favorita. Ale pokud chceš uspět na trhu performance dílů v USA, kde je tvrdá konkurence, tak se musíš zabejvat vším... Tohle ti lidi nekoupěj proto, že to hezky vypadá.

Samozřejmě jsou lepší a horší firmy a produkty, nicméně pokud mi ukážeš někoho, kdo dokáže za srovnatelný peníze postavit lepší výfukovej systém byť i proti obyčejnýmu Flowmasteru, tak smekám. Nemluvě o Borle, která má obecně nejlepší pověst a i v testech vychází nejlíp. Spočítat něco podobně dobrýho ti tady nikdo, kdo by to udělal pod kilo nedokáže.
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 19. 10. 2008 23:43

Marc159 píše:Myslíš, že motor bez tlumiče má větší výkon? Domníval jsem se, že to souvisí se sáním, myšleno s plněním motoru... :hm


Takže výkon souvisí jen se sáním, výfuk na to nemá vliv vůbec, jo? To mám opakovat svoji výzvu k sázce, s výměnou výfuku a dynometrem? Klidně o desítku...
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 20. 10. 2008 06:28

Marc159: a samořejmě to plnění je závislé mimo jiné na tom kolik spalin zůstalo ve válci po předchozím cyklu, což výfuk nepochybně ovlivní
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oliko 20. 10. 2008 22:06

bob ash píše:
oliko píše:Tak ja tiez zvazujem vymenu vyfuku na Vette, ale neviem ci to spravit tu na mieru alebo objednat komlpet sadu z USA.


Nechávat dělat výfuk na míru je u takový tuctovky jako je Vette ptákovina - to má smysl u něčeho, co nikomu nestálo za vývoj, ale u Vette si stačí jen vybrat. Pokud tě netíží rozpočet, ber Borlu... Jinak stačí si vybrat...
http://store.summitracing.com/egnsearch ... 51&NeXID=5

I ta Borla bude mnohem levnější než výfuk na míru a kromě toho i lepší - přeci jen velkej výrobce má na vývoj trochu víc peněz než ladič v garáži.

Prave preto vaham a tazko sa rozhodujem. Ci ist do sady za 1200USD + doprava a pod. alebo dat za rovnake peniaze spravit nieco na mieru doma. V com je Borla lepsia ako Flowmaster?
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oliko 20. 10. 2008 22:07

Poznete vyrobcu vyfukov aj na slovesku?
www.corvetteclub.sk

Corvette C4 5,7L 305Hp (1993)
Mustang Convertible V6 3,8L, 194Hp (2003)
Mondeo Titanium 2,2TDCI 175Hp (2008)
oliko
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků