Řízení mopedu v Řecku na řidičák B

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod gekoncik 14. 8. 2008 20:01

Ahoj,

plánuju jed to Řecka na Korfu a chtěl bych si ho projezdit na mopedu. Hledal jsem na netu a našel jsem citaci z vyhlášky:

Kód: Vybrat vše
Od 1. července 2006 budou všichni držitelé řidičského oprávnění skupiny B, tedy i ti stávající, přímo ze zákona oprávněni k řízení mopedů a malých motocyklů s nejvyšší povolenou rychlostí max. 45 km/h. Zatímco doposud (od 1. ledna 2001) bylo nutné mít samostatné řidičské oprávnění skupiny AM, nyní již nebude potřeba, neboť skupina B ho v sobě plně zahrne. Nebude tudíž nutné, aby řidiči mopedů, kteří jsou držiteli oprávnění skupiny B, byli vedle současně držiteli oprávnění skupiny AM. Důležitou informací také je, že tuto novinku nebude nutné žádným způsobem zapisovat ani do starých, ani do nově vydávaných řidičských průkazů. Změna rozsahu oprávnění totiž vyplývá přímo ze zákona, obsah zápisu do řidičského průkazu se nijak nemění.

Když to shrnu technická rychlost: 45 km/h na řizení mopedu při B

Ale toto je česká vyhláška nevíte prosím jesti toto platí i v Řecku? Potřebuju na řízení těchto motorek nějaký kurz co kde mačkat, abych se nikde nezmáz :) Je mi jasné že tyto mopedy mají automatickou převodovku a přidává se pouze plyn, nemuže se třebas stát že přidám moc plyn a shodit mě do zadu?

Dále mám průvodce na Korfu z roku 2002, kde je napsáno že půjčují motorky a auto od 23 let. Mě je tedy 20, máte zkušenost jestli se vám někdy ptaly na váš věk při půjčování. Je mi jasné že Řekové, kteří jezdí na motorkách není 23, ale na půjčení motorových vozidel můžou platit jiná pravidla..

Přiznám se nikdy jsem motorku neřídil, ale na kole se mi šlapat nechce :)
Ne-ne-ne
gekoncik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honziss 14. 8. 2008 20:55

mam ridicak jenom na auto, do recka jezdime kazdej rok, pokazdy si pujcujeme skutr 200 - 350cc a za poslednich 5let s tim nikdy nebyl problem. Vetsina reckej ostrovu je dost hornata a 50cc skutr, zvlast ve dvou lidech pak jede do kopce 15km/h a dostava zabrat...

Takze si pujc motorku tak velkou jak potrebujes a zvladnes, soustred se hlavne na spravnou velikost pujceny helmy, pojisteni, diry na silnici a kluzkej asfalt vubec....

Policejni hlidky se tam vyskytujou celkem minimalne a podle mistnich se soustredi hlavne na ty helmy u turistu....podle me tam maj celkem volnej a soucasne rozumnej pristup....kez by to tak bylo i u nas. Nechapu, proc nekdo kdo ma papiry na auto treba 10let nemuze soucasne ridit 200cc skutr bez toho aby si musel delat dalsi papiry...

Peknou dovcu! :-D
F20 / 116d / 8° Steptronic
honziss
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gekoncik 15. 8. 2008 09:46

Tak jedu na korfu a ten je celkem mali a není moc členitý, tak uvidím kolik bude stát půjčení skůtru. Ale asi si radši první půjčím nějakou 50 ať si trošku zvyknu na motorku :) Nechci se tam někde vysekat a pak mít po dovolené..

honziss: diky :)
Ne-ne-ne
gekoncik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cjert 22. 2. 2015 10:48

Rád bych toto téma trochu otevřel.
Nějaké další/novější zkušenosti s řízením motorky/skútru s automatem v Řecku?
Obzvlášť teď, když má člověk v řidičáku i skupinu AM?
Díky.
TDI power OIIIC 2.0
Cjert
Nováček

Odeslat příspěvekod Moucha 22. 2. 2015 11:28

Nekdo ti to puci nekdo ne, sami nevedi jak to je.
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 22. 2. 2015 11:31

Na Korfu mám skúsenosť, že to neriešia vôbec, keď si dáš prilbu na gebulu, tak ťa nechajú tak. Jazdili sme tam najprv na skútri ale nedalo sa dostať všade, bol tam štrk atď tak potom na endure nejakej Yamahe 200 ccm a pohoda.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 22. 2. 2015 11:36

jestli ve dvou tak rozhodne ne 50ccm, ale minimalne 125ccm a i tak to nebude nic moc na dlouhe presuny
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 2. 2015 12:27

Cjert píše:Rád bych toto téma trochu otevřel.
Nějaké další/novější zkušenosti s řízením motorky/skútru s automatem v Řecku?
Obzvlášť teď, když má člověk v řidičáku i skupinu AM?
Díky.

Já ji v řidičáku nemám, ta možnost je daná zákonem. I po 1.6. 2006 to bylo chvíli tak a chvíli jinak. Chvíli skůtr někomu zapisovali a pak zae ne.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cjert 22. 2. 2015 12:53

Měnil jsem řidičák na konci roku a právě že mi tam tuhle skupinu zapsali..
Ostatně ta nová možnost řídit skútry s automatem bez standardního Ačka, platí od loňska. Dřív to tam asi neměli důvod zapisovat..
TDI power OIIIC 2.0
Cjert
Nováček


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků