Charakter predajcov

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 4. 2008 17:23

Tady porad spousta lidi nechape ze je rozdil mezi konkurenci a k*rvenim cen. Kdyz jsem jeste delal do strojirenske vyroby, tak se to stavalo docela casto. Nejaky hejhula odkoupi z nejake zkrachovale fabriky par stroju za par tisic, k tomu si pokrade nebo dostane za hubicku bednu nastroju a zacne vyrabet. Diky tomu muze dat nizsi cenu, nez firma, ktera se tim zivi a dlouhodobe se chce udrzet (tj. mysli dopredu - treba na to, ze ta hala, ve ktere vyrabi nebude stat vecne, ze bude muset jednou za 10, 15, 20 let nakoupit nove stroje nebo zgeneralkovat ty stare, atd atd). Borcovi se po roku, dvou jeho stroj pred smrti pokazi, nebo mu treba dojdou nastroje a zjisti, ze na vyrobu novych si pri svych cenach ani nevydela, a zavre to. On si vesele pujde delat neco jineho a po nem zustanou z*urvene ceny...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 17:29

p0etrik píše:Tady porad spousta lidi nechape ze je rozdil mezi konkurenci a k*rvenim cen. Kdyz jsem jeste delal do strojirenske vyroby, tak se to stavalo docela casto. Nejaky hejhula odkoupi z nejake zkrachovale fabriky par stroju za par tisic, k tomu si pokrade nebo dostane za hubicku bednu nastroju a zacne vyrabet. Diky tomu muze dat nizsi cenu, nez firma, ktera se tim zivi a dlouhodobe se chce udrzet (tj. mysli dopredu - treba na to, ze ta hala, ve ktere vyrabi nebude stat vecne, ze bude muset jednou za 10, 15, 20 let nakoupit nove stroje nebo zgeneralkovat ty stare, atd atd). Borcovi se po roku, dvou jeho stroj pred smrti pokazi, nebo mu treba dojdou nastroje a zjisti, ze na vyrobu novych si pri svych cenach ani nevydela, a zavre to. On si vesele pujde delat neco jineho a po nem zustanou z*urvene ceny...


Ako zostanú skurvené ceny? Veď skrachoval. Takže ceny už určovať nemôže. Keď bude dopyt po výrobkoch tak sa cena vyrovná dostane na predchádzajúcu úroveň.

Inak pokiaľ to predáva pod výrobné náklady, je to dumping. Pokiaľ nie, je na ostatných výrobcoch aby zoptimalizovali výrobný proces alebo prešli na výrobu niečoho iného. Alebo dočasne tiež znížili ceny. Možností je dosť.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod sMartin 25. 4. 2008 17:36

Bohuzel k*rvitka na ceny neplati jen ve vyrobe nebo prodeji, ale i na trhu prace. Nebo jsou snad levnejsi delnici z vychodu najimani kvuli kvalitnejsi praci? Rad bych vedel, jak to vsechno bude vypadat za par desitek let...

Jinak rozmezi slevy na auto cca. 100tis neni vubec malo, chapu zakladatele tohoto tematu. Taky bych zvolil nejlevnejsiho. Ale chapu i nas.rani toho prodejce a vyrizovani uctu. Rozumny stav se nebude nikdy konat, porad je to o tom, ze kazdy chce vydelat nejvic. Jak toho dosahne je vec druha - muze ho zlikvidovat mala i velka marze...
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2008 17:41

Slevu při koupi auta může nechtít toliko blb.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 25. 4. 2008 17:44

Tak jestli mají prodejci nějaký předpis o minimální ceně, tak je to nezákonné. Já když kupoval nové auto, tak jsem poslal mail vybraným prodejcům v regionu, přesně popsal jaký auto, jakou výbavu, barvu atd. A korektně jsem se zeptal, jakou mi mohou dát slevu z koncové ceny a co dát v ceně navíc. Ten, který mi udělal nejlepší nabídku, tak obdržel moje peníze. Já k němu na oplátku jezdím na servis, ačkoli je to mimo Prahu a ačkoli mám prodejce té samé značky 2 kiláky od baráku. Ten se mi při koupi auta pří dotazu na nějaké lepší podmínky vymál, takže nyní utřel lusku. Mohl dostat na servise vše zpět a i mít dobry výdělek. Navíc jsem u toho svého prodejce postupně nakoupil různé doplňky za cca 30 litrů, takže je určitě spokojen. A já si připadám jako zákazník a né jako hovado, které otravuje.
Naposledy upravil jandaxx dne 25. 4. 2008 17:47, celkově upraveno 1
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 17:46

Inak je zaujímavé ako ľudia ľutujú chudákov predajcov aut ktorý musia znížiť marže, ale ked niekde príde hypermarket a vyhladí všetkých lokálnych predajcov, to nikomu nevadí. Chcem vidieť ako sa budú dotyční sťažovať že hypermarkety majú nižšie ceny ako lokálni (malí) predajcovia.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2008 17:46

jandaxx píše:Tak jestli mají prodejci nějaký předpis o minimální ceně, tak je to nezákonné. Já když kupoval nové auto, tak jsem poslal mail vybraným prodejcům v regionu, přesně popsal jaký auto, jakou výbavu, barvu atd. A korektně jsem se zeptal, jakou mi mohou dát slevu z koncové ceny a co dát v ceně navíc. ten, který mi udělal nejlepší nabídku, tak obdržel moje peníze. Já k němu na oplátku jezdím na servis, ačkoli je to mimo Prahu a ačkoli mám prodejce té samé značky 2 kiláky od baráku. Ten se mi při koupi auta pří dotazu na nějaké lepší podmínky vymál, takže nyní utřel lusku. Mohl dostat na servise vše zpět a i mít dobry výdělek. Navíc jsem u toho svého prodejce postupně nakoupil různé doplňky za cca 30 litrů, takže je určitě spokojen. A já si připadám jako zákazník a né jako hovado, které otravuje.

Naprostý souhlas. Obchod musí být zajímavý pro obě strany.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 25. 4. 2008 17:53

Myslím, že je na každém prodejci, aby si spočítal ekonomiku provozu a prodeje a věděl, kam až může jít. Jeden má skleněný palác jak hovado, splácí úvěr jako prase a hraje si na hogofogo. Druhý má menší palác, menší úvěr a tak ho tolik třeba netlačí nějaká ta sleva, respektive ji může dát větší. Ńevidím na tom nic špatného. Akorát to chce samozřejmě jednat slušně a né řvát už od dveří já chci hóóódně velkou slevu. Nechápu, proč by měla být cena daná. Je na každém, jakou zvolí strategii a co dokáže vyjednat ve svůj prospěch. My taky v práci tlačíme na dodavatele a zákazníci zase tlačí na nás. A nějak v tom musíme balancovat. A přece jen, auto se nekupuje dvakrát do roka a jde o hodně peněz. A proč je nechat prodejci, když za ně můžu mít zimní gumy, nebo jet na dovolenou.
Naposledy upravil jandaxx dne 25. 4. 2008 17:56, celkově upraveno 1
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2008 17:55

jandaxx píše:Myslím, že je na každém prodejci, aby si spočítal ekonomiku provozu a prodeje a věděl, kam až může jít. Jeden má skleněný palác jak hovado, splácí úvěr jako prase a hraje si na hogofogo. Druhý má menší palc, menší úvěr a tak ho tolik třeba netlačí nějaká ta sleva, respektive ji může dát větší. Ńevidím na tom nic špatného. Akorát to chce samozřejmě jednat slušně a né řvát už od dveří já chci hóóódně velkou slevu. Nechápu, proč by měla být cena daná. je na každém, jakou zvolí strategii a co dokáže vyjednat ve svůj prospěch. My taky v práci tlačíme na dodavatele a zákazníci zase tlačí na nás. A nějak v tom musíme balancovat.

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 17:57

jandaxx píše:Myslím, že je na každém prodejci, aby si spočítal ekonomiku provozu a prodeje a věděl, kam až může jít. Jeden má skleněný palác jak hovado, splácí úvěr jako prase a hraje si na hogofogo. Druhý má menší palác, menší úvěr a tak ho tolik třeba netlačí nějaká ta sleva, respektive ji může dát větší. Ńevidím na tom nic špatného. Akorát to chce samozřejmě jednat slušně a né řvát už od dveří já chci hóóódně velkou slevu. Nechápu, proč by měla být cena daná. Je na každém, jakou zvolí strategii a co dokáže vyjednat ve svůj prospěch. My taky v práci tlačíme na dodavatele a zákazníci zase tlačí na nás. A nějak v tom musíme balancovat. A přece jen, auto se nekupuje dvakrát do roka a jde o hodně peněz. A proč je nechat prodejci, když za ně můžu mít zimní gumy, nebo jet na dovolenou.

Súhlas.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2008 17:58

earl365 píše:
jandaxx píše:Myslím, že je na každém prodejci, aby si spočítal ekonomiku provozu a prodeje a věděl, kam až může jít. Jeden má skleněný palác jak hovado, splácí úvěr jako prase a hraje si na hogofogo. Druhý má menší palác, menší úvěr a tak ho tolik třeba netlačí nějaká ta sleva, respektive ji může dát větší. Ńevidím na tom nic špatného. Akorát to chce samozřejmě jednat slušně a né řvát už od dveří já chci hóóódně velkou slevu. Nechápu, proč by měla být cena daná. Je na každém, jakou zvolí strategii a co dokáže vyjednat ve svůj prospěch. My taky v práci tlačíme na dodavatele a zákazníci zase tlačí na nás. A nějak v tom musíme balancovat. A přece jen, auto se nekupuje dvakrát do roka a jde o hodně peněz. A proč je nechat prodejci, když za ně můžu mít zimní gumy, nebo jet na dovolenou.

Súhlas.
Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 4. 2008 18:00

earl365 píše:Ako zostanú skurvené ceny? Veď skrachoval. Takže ceny už určovať nemôže. Keď bude dopyt po výrobkoch tak sa cena vyrovná dostane na predchádzajúcu úroveň.

Inak pokiaľ to predáva pod výrobné náklady, je to dumping. Pokiaľ nie, je na ostatných výrobcoch aby zoptimalizovali výrobný proces alebo prešli na výrobu niečoho iného. Alebo dočasne tiež znížili ceny. Možností je dosť.


Je videt ze jsi do toho nemel moznost ani nakouknout. Vsichni jsou chytri jak radio, nez si to sami zkusi.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 18:04

p0etrik píše:
earl365 píše:Ako zostanú skurvené ceny? Veď skrachoval. Takže ceny už určovať nemôže. Keď bude dopyt po výrobkoch tak sa cena vyrovná dostane na predchádzajúcu úroveň.

Inak pokiaľ to predáva pod výrobné náklady, je to dumping. Pokiaľ nie, je na ostatných výrobcoch aby zoptimalizovali výrobný proces alebo prešli na výrobu niečoho iného. Alebo dočasne tiež znížili ceny. Možností je dosť.


Je videt ze jsi do toho nemel moznost ani nakouknout. Vsichni jsou chytri jak radio, nez si to sami zkusi.


Samozrejme že mal. Ale predsa nemôžem plakať nad každou firmou ktorá nie je konkurencieschopná. Trh sa s tebou nemazná. To teraz zrušíme všetky čínske obchody pretože dovážajú textil / topánky za zlomok ceny ostatných predajcov a ľudia to kupujú? Samozrejme že nie. Pokiaľ dodržujú všetky normy (kvalita, atď - čo často síce pravda nie je ale to je off topic) nikto im podnikať brániť nemôže. A keď ostatní predajcovia nie sú schopní konkurovať cenou, môžu konkurovať niečim iným. Kvalita, servis, pridaná hodnota, záruka... Nie je všetko len o cene.
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 4. 2008 18:06

No vidim, ze nemel. Kecas naproste nesmysly. Jak muzes konkurovat nekomu, kdo neresi naklady, ktere, pokud chces fungovat 20 let a ne 2 roky, resit musis.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 18:14

p0etrik píše:No vidim, ze nemel. Kecas naproste nesmysly. Jak muzes konkurovat nekomu, kdo neresi naklady, ktere, pokud chces fungovat 20 let a ne 2 roky, resit musis.

To sme ale úplne mimo témy. Ale nech. Pokiaľ predáva tovar za dumpingové ceny obráť sa na protimonopolný úrad. Poskytni pridanú hodnotu. Vyššiu kvalitu, servis. Pokiaľ nie si shopný poskytnúť nič navyše ani predávať tovar za takú cenu, buť to vydržíš kým neskrachuje alebo skrachuješ aj ty. Tak funguje trh. Verím že keď máš s niečim takým osobnú skúsenosť (t.j. niekto ťa takýmto štýlom potopil) tak máš k tomu iný prístup, ale musíš si uvedomiť že je to bežná prax.

Bojíš sa rizika? Nepodnikaj. Každý kto podniká podstupuje riziko že príde niekto lepší (hoci aj dočasne) a vytlačí ho z trhu.

Firmy v odevnom priemysle krachujú, pretože nie sú schopné konkurovať výrobkom z číny. Čo s tým? Nalejeme do nich dotácie? Zakážeme dovoz výrobkov (podotýkam že kvalitatívne vyhovujúch)? Ťažko. Alebo sa firmy prispôsobia a budú schopné konkurovať (čo je bohužial dosť nepravdepodobné) alebo budú robiť niečo iné, kde konkurencia taká nie je a kde môžu preraziť iným atribútom ako cenou.
earl365
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků