Charakter predajcov

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod chlebicek 25. 4. 2008 10:41

JoKo_ píše:http://garaz.autorevue.cz./viewtopic.ph ... 4#p3808396

Radek Ondrášík píše:lys: divej, ja kupoval Vitaru, na ni se sleva nedava. Pres automodul.cz jsem ziskal slevu 15% a k tomu vybavu navic za temer 50k :) jen jsem lhal o 106 o tom, co mi nabidli v jinem salone a oni se to snazili prebit :)


radek: tentokrat ides sam proti sebe. ty ziadat zlavu mozes {a este odrbavat predajcu}, ale niekto druhy uz ziadnu zlavu ziadat nemoze :pozor

Radku, kazes vodu, pijes vino. Jsi ubozak.
chlebicek
Nováček

Odeslat příspěvekod KubaPa 25. 4. 2008 11:06

Nový auto jsem nikdy nekupoval, takže tady zkušenost nemám, ale kdysi jsem takhle kupoval foťák - napsal jsem známýmu do internetovýho obchodu jaký jsou ceny jinde (oni měli na webu poměrně vysokou) a jestli je schopen se na ně dostat - Odpověď byla, že se nedokáže dostat na nabídku pixmanie, která to prodává z Francie, kde jsou nižší velkoobchodní ceny. Nicméně dal mi nabídku na úrovni nejnižšího ceny českýho internetovýho obchodu. Nakonec jsem to od něj vzal, to cca procento navíc mi prostě stálo za to, že jsem to bral od spolehlivýho zdroje snadno dosažitelnýho co se týče případný reklamace apod. Navíc se mi pak ten rozdíl ještě víc vrátil na tom, kolik jsem bez velkýho vyjednávání dostal slevu na paměťovejch kartách a dalším příslušenství.

Takže souhlasím s Jenckem, přístup kupujícího mi přijde v tomto případě v pohodě, jen nechápu, proč se naštvání se prodejce z KE diví, pokud ta cena co dostal byla pod minimální danou importérem. Ovšem samozřejmě by se o tomhle jeho naštvání se a řešení zákazník neměl dozvědět.
KubaPa
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macbook 25. 4. 2008 11:37

macbook píše:Ad vychcaný východniarsky prístup. Mám pocit že v tomto kontexte znamená vychcaný východniarsky prístup nenechať so sebou vyjebať.


toto je zaciatok a koniec problemu. ak niekto ide kupovat nieco a automaticky predpoklada ze ho chce ten co predava ojebat tak to je ten chory pristu... Ceny koncove stanovuje fabrika/importer. Takisto ako minimalne predajne. A urcite importer doporucuje predavat blizko koncovym. Bohuzial u nas kazdy zacina s tym "aku specialnu zlavu mate prichystanu pre mna". A vacsina predajcov proste za kazdu cenu zlavu da...A pritom zlava by vzdy mala byt "za nieco", za lojalitu napr... atd.. alebo je ta zlava financovana z marketingovych penazi ...
VW PASSAT CC 3.6V6 220kW DSG 4MOTION 2009
macbook
Nováček

Odeslat příspěvekod Brus 25. 4. 2008 12:23

JencekSF píše:
earl365 píše:
proc ma velkoobchod slevu treba 55% maloobchod 35% a koncak 10%??


OMG doporucena prodejni cena se urci 100,-Kc velkoobchod koupi za 45,- maloobchod za 65,- a koncak kdyz je hadavy tak za 90,-Kc neco nepochopitelneho? :)


takhle slevy nikdo nepočítá, nebo resp. se mi to nikdy nepoštěstilo. sleva 35% ze 100kč je cca 74kč :-)
Brus
Inventář

Odeslat příspěvekod Whistler 25. 4. 2008 12:40

S Gabrielom mam skusenosti aj ja,ale so servisom.Mali sme Audi A6,ktora bola na vymenu prednych brzdovych dosticiek.Servis prebehol v pohode,spravili to celkom rychlo.Na nase prekvapenie auto po nastartovani vydavalo divny zvuk,kedze tam nastastie mame znameho,tak to skontroloval a na nase pocudovanie bol vymeneny kompresor od klimy za stary s vadnym loziskom,na skoro novom aute!

Odvtedy sa Gabrielovi vyhybame na 100km,o jeho praktikach som uz pocul hodne,kedze hodne znamych ma Audi.

Odporucam Ti Audi v Presove,hned pri vstupe do Presova z dialnice

A k prispevkom,ktore na Teba utocia,asi nepoviem nic nove,len to,ze si logicky vyberam najnizsiu ponuku.
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 13:10

macbook píše:
macbook píše:Ad vychcaný východniarsky prístup. Mám pocit že v tomto kontexte znamená vychcaný východniarsky prístup nenechať so sebou vyjebať.


toto je zaciatok a koniec problemu. ak niekto ide kupovat nieco a automaticky predpoklada ze ho chce ten co predava ojebat tak to je ten chory pristu... Ceny koncove stanovuje fabrika/importer. Takisto ako minimalne predajne. A urcite importer doporucuje predavat blizko koncovym. Bohuzial u nas kazdy zacina s tym "aku specialnu zlavu mate prichystanu pre mna". A vacsina predajcov proste za kazdu cenu zlavu da...A pritom zlava by vzdy mala byt "za nieco", za lojalitu napr... atd.. alebo je ta zlava financovana z marketingovych penazi ...


Buď to nemyslíš vážne alebo nemáš o problematike ponatia. Marže jednotlivých predajcov sa radikálne líšia, porovnaj ceny v SK/CZ vs ceny v EU vs ceny v USA. Koncové ceny stanovuje fabrika? To sme kde?
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 13:11

chlebicek píše:
JoKo_ píše:http://garaz.autorevue.cz./viewtopic.ph ... 4#p3808396

Radek Ondrášík píše:lys: divej, ja kupoval Vitaru, na ni se sleva nedava. Pres automodul.cz jsem ziskal slevu 15% a k tomu vybavu navic za temer 50k :) jen jsem lhal o 106 o tom, co mi nabidli v jinem salone a oni se to snazili prebit :)


radek: tentokrat ides sam proti sebe. ty ziadat zlavu mozes {a este odrbavat predajcu}, ale niekto druhy uz ziadnu zlavu ziadat nemoze :pozor

Radku, kazes vodu, pijes vino. Jsi ubozak.


Snáď by si nečakal od Ondrašíka konzistenciu názorov...
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2008 13:14

earl: no od Slovaka slyset neco o zmene nazoru to opravdu je na miste.Podivej se do nedavne historie, co jste za narod.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whistler 25. 4. 2008 13:19

A ty sa pozri,v akom postaveni si na Autorevue a ako by si sa mal spravat k svojim citatelom,zacinas tu vytahovat historiu Slovenska,JoKo ta svojim (tvojimi) prispevkami zotrel jak psa,nemas co povedat?Ani nemozes...Si obycajny zakomplexovany chudacik,radsej byt Slovakom ako ondrasikom...
Naposledy upravil Whistler dne 25. 4. 2008 13:22, celkově upraveno 1
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2008 13:21

jake mam postaveni na AR? zadne. Pouze amatersky pisalek. A jinak neboj, komplexy nemam z niceho, jen se tim bavim, vice v tom nehledej.
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whistler 25. 4. 2008 13:23

Pozri,ja proti tebe nic nemam,na roznych ludi som zvyknuty,ale pokial si pamatam,tak si na AutoRevue tahal skoro vsetky clanky sam,takze urcite novinarske chovanie by si dodrziavat mal,velmi mi inac pripominas Radka Hulana,este aj krstne meno mate spolocne :P
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2008 13:26

ja nejsem novinar a nikdy jsem nebyl. Novinari jsou povl spolecnosti, tak mne neurazej takovym oznacenim.

Jinak v tom opravdu nehledej moje komplexy, nejakou zast, proste se tim jenom bavim. Pokud denne nena-se-ru aspon 10 lidi, nemam klidne spani. ;)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Whistler 25. 4. 2008 13:31

Tak ok,ja sa tiez rad bavim na ludoch,ale mam svoje hranice :)
Whistler
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod earl365 25. 4. 2008 13:32

Radek Ondrášík píše:earl: no od Slovaka slyset neco o zmene nazoru to opravdu je na miste.Podivej se do nedavne historie, co jste za narod.


:-D Tak to už hej, miešať sem históriu (hoci netuším na ktorú časť práve narážaš). Hm. Na dedičný hriech veríš tiež?
earl365
Nováček

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2008 13:38

earl: povaha naroda je dana, s tim nic nenadelas.

whistler: tak ja ty hranice mam taky, ale posunute jinam, nez ty :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků