Kritéria komfortu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Posraldescu 21. 4. 2008 17:36

dali007 píše:Sedadla by měla být masážní, odvětrávaná/vyhřívaná/aktivní přifukování bočních opěrek, elektricky nastavitelná s pamětí na uživatele (to stejné všechna zpětná zrcátka), ideálně vázané na přístupovou kartu do vozidla. Dále velmi dobré odhlučnění, aby alespoň do 160km/hod byl jediný rušivý zvuk který slyším, jednou za minutu posunutí analogových hodin na přístrojovce. Samozřejmostí by měla být kvalitní zvuková aparatura, nejlépe od firmy Mark Levinson, pneumatické odpružení, elektrické roletky na bočních i zadním okně, 4zónová klimatizace, která pomocí infračervených senzorů zjistí, jestli se vám nepřehřívá povrch hlavy a zajistí odsátí vydýchaného vzduchu, případně jeho chlazení, stropní klimatizační difuzéry, lednička v zadní loketní opěrce, kam se vejde šampaňské. No a kdybych si moc vymýšlel, tak ještě panoramatické skleněné střešní okno, které s pomocí tekutých krystalů dokáže plynule sklo zabarvovat a regulovat tak množství slunečního záření v interiéru. :)

Celá moje Dacie 8-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 21. 4. 2008 18:13

rozvor min. 3 metre-čím viac tým lepšie,silný motor-nie ropák,tempomat,kompletné el.sedačky,vyhrievané sedačky + volant,automat,klimatizácia,"vysoké" pneu 8-) to už nespomínam dvojité sklá,nezávislé kúrenie s diaľkovým,telefón,samo celé základné ovládanie na volante
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 21. 4. 2008 18:23

Mno pro me to je hlavne celkovy vzhled interieru. Ten se mi proste musi libit. Pac to je to, co z auta vidim 99% casu!
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 21. 4. 2008 19:02

já nejradši cestuju ve svém autě co sice nemá vyhřívané čelní sklo, ESP, automat ani tempomat

ale má dvě klimy, několik nezávislých topení, velkou ledničku s mrazákem, sprchu a umyvadlo s teplou i studenou vodou, plynový sporák, WC, kufr do kterého v pohodě strčím dvě motorky a hlavně suprovní postel ve které se můžu vyvalovat když řídí někdo jiný

něco takového by mi interiér v kůži nebo multifunkční volant asi nedokázal nahradit :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 21. 4. 2008 19:10

pro me je teda hlavnim kriteriem komfortu automat - nevidim nic konfortniho mit treba kozenej volant,sedacky a vyhrejvanou pr.del a pritom kvedlat s pakou :)pak dal mi staco takovy veci jako okynka elektricky,tempomat atd...
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 21. 4. 2008 19:24

Jednoznačně středovej tunel a pojezdový kolejničky pod sedačkou. Mám hodně dlouhý nohy, takže tyhle dva prvky jsou základ, abych se do auta pohodlně vešel. Potom přichází na řadu rozměry a tvar sedačky, klima, umístění a rozměry volantu, elektrický přední okna a zrcátka, rádio s CD, šíbr, rozmístění ostatních ovládacích prvků, ...
KubaPa
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2008 19:29

Moje požadavky na komfort
minimální:
- centrál
- rádio s CD a dvěma repro vepředu
- manuální klimatizace
- okna a zrcátka v elektrice
- vyhřívání zadního skla i vnějších zrcátek
- přeplňovaný motor
nadstandardní - k výše uvedenému dále:
- rádio s MP3
- repro i vzadu
- sedladla v kůži
- navigace
- automatická klimatizace, min. dvouzónová
- samozatmavení vnitřnho zrcátka
- automatická převodovka
- tempomat (obyčejný)
- multifunkční volant
- ESP
- šestiválcový motor (nemusí být s turbem)
luxusní výbava - k výše uvedenému navíc:
- DVD s monitory v opěrkách
- 4zónová automat. klima
- adaptivní tempomat
- chladnička
- elektrické otevírání/zavírání kufru
- eletrické dovírání dveří
- roletky v oknech s elektrickým zasouváním/vysouváním
- startování bez klíčku
- sedačky s pamětí a vyhříváním/větráním
- paměť u nastavení zrcátek
- osmiválcový motor (nemusí být s turbem)

No, snad jsem na nic nezapomněl... 8-)
anonymni

Odeslat příspěvekod pepi730 21. 4. 2008 19:32

Jintaj : si kúp S-ko,alebo 7er a máš to-a ešte si vymyslíš ďalšie krávoviny 8-)
Vana:to ti splní len náklaďák,alebo bus-ale to určite vieš :D
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 21. 4. 2008 19:35

pepi730 píše:Jintaj : si kúp S-ko,alebo 7er a máš to-a ešte si vymyslíš ďalšie krávoviny

Však to mu splní i kdejaký Schadewagen 8-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 4. 2008 19:37

pepi730 píše:Jintaj : si kúp S-ko,alebo 7er a máš to-a ešte si vymyslíš ďalšie krávoviny 8-)
Vana:to ti splní len náklaďák,alebo bus-ale to určite vieš :D

Zapomněl jsi na LEX :idea:
Ale jinak SAAB mi víceméně kombinuje požadavky z první i druhé skupiny (turbo, manuál převodovka, ale auto klima, tempomat, zrcátka a okna v elektrice...) Je to asi nejlevnější cesta k vozu vyšší střední třídy.
:arrow:
anonymni

Odeslat příspěvekod pepi730 21. 4. 2008 19:40

Jintaj : LEX ? :hm to bude vtákovina :-)
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J-o-U 21. 4. 2008 19:48

Jintaj píše:
pepi730 píše:Jintaj : si kúp S-ko,alebo 7er a máš to-a ešte si vymyslíš ďalšie krávoviny 8-)
Vana:to ti splní len náklaďák,alebo bus-ale to určite vieš :D

Zapomněl jsi na LEX :idea:
Ale jinak SAAB mi víceméně kombinuje požadavky z první i druhé skupiny (turbo, manuál převodovka, ale auto klima, tempomat, zrcátka a okna v elektrice...) Je to asi nejlevnější cesta k vozu vyšší střední třídy.
:arrow:


Přidej Volvo S60-80 ;-)
J-o-U
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 21. 4. 2008 19:51

Pro mě je kriteriem komfortu zrcátko ve sluneční cloně. A pro " Vasco" asi taky.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 21. 4. 2008 19:52

Hustoles píše:Pro mě je kriteriem komfortu zrcátko ve sluneční cloně. A pro " Vasco" asi taky.

:mrgreen:
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzim 21. 4. 2008 19:58

dali007 píše:
Goggy píše:Sestavujes idealni auto? :D

Kazdymu se libi neco jinyho, me se nejvic libi nocni interier u Audi
No vidis, ja preferuju tenhle interier: Obrázek

To nie je interier, to je pracovisko :) Interier sa zacina az za prednymi sedackami. ;)
koenzim
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků