Doblo po 200t km.

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JackNO.1 6. 12. 2007 16:38

lrotrekl píše:Ale kdo tady mluvil o neustáíle plném plynu? Jet co to dá neznamená dusit auto. Při plným plynu to jede kolem 190 tacho po rovinkách, ale to uz neni ono. Navic nase dalnice se dost dobre nedaji jet s ohledem na provoz a podobne ani tech 160 porad.....r/quote]

takže jízda "co to dá" teoreticky může znamenat chvilku 100km/h, chvilku 50km/h, chvilku 30km/h? :-)
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme sk 6. 12. 2007 20:10

Tak na dialnici Bratislava Trencin a spat pri konstantnych 160 tacho na mna palubak ukazal utesene cisielko 8.5/100 a to ukazuje o 10% menej ;)

Takze 5.8 je fakt hovadina a 7.5 asi nebolo "co to da" :)
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radar[CZ] 1. 4. 2008 09:55

K té spotřebě...1,9JTD 74kW. Klidná meziosadová jízda Podle pc i pod 5L skutečnost 5,4. Dálnice 120-140km/h podle pc 6,4L skutečnost 7,2L ...nejezdím jako magor,tzn. občas vyřadím,občas jedu v pytli za nějakou rychle jedoucí dodávkou a pokud mám zastavit , tak nejedu ještě 20m před zastavením stovkou..atd.
Pokud se vrátím k původnímu tématu, tak mám na Doblu 234tis. km z toho původní majitel 170tis. km. Teď mě začínají problémy s podvozkem jako vůle a ložiska a k tomu ještě občas klouzne spojka. Vy co máte podobné km podělte se o svoje problémy a jejich řešení...btw dnes jedu do autor. servisu :roll: na kalkulaci, tak sem zvědavej :? ...
MB Gigabyte 965P-DS3,CPU Intel Core2 Duo E6420,RAM A-DATA 2x1GB DDR2 PC800,VGA Gainward GeForce BLISS 8330 8800GTS PCIe 320MB/320bit,Zdroj Fortron Blue Storm II 500W/PFC,HDD Samsung HD321KJ 320GB 16MB SATAII
radar[CZ]
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orolko 2. 9. 2008 20:45

zdravim, potreboval by som pomoc od vas, chcem sa spytat ako by sa dal menit palivovy filter? staci ho len vybrat a vymenit, alebo nieco ine speci tam treba na to? som v tomto lajk, tazke za kazdu radu budem vdacny, vdaka
orolko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 9. 2008 20:51

ja tomu budu verit az v roce 2011 !
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme sk 3. 9. 2008 21:40

orolko píše:zdravim, potreboval by som pomoc od vas, chcem sa spytat ako by sa dal menit palivovy filter? staci ho len vybrat a vymenit, alebo nieco ine speci tam treba na to? som v tomto lajk, tazke za kazdu radu budem vdacny, vdaka


1. ak si laik, chod s tym za niekym kto tomu rozumie

2. staci ho prehodit, JTD ma palivove cerpadlo, takze si naftu do filtra natlaci
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RudiTF 28. 12. 2008 12:16

nějaký další zkušenosti máte? co motor 1,9 JTD 88kW nemá někdo? docela o něm uvažuju
RudiTF
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pera2008 2. 1. 2009 14:49

Tak to ani ja neverim. 6l je v poho, ale tych 5.5l je ked na tu jednu nadrz prejdes celu dialnicu
Lancia Lybra SW
Pera2008
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pera2008 2. 1. 2009 14:57

meme sk píše:
orolko píše:zdravim, potreboval by som pomoc od vas, chcem sa spytat ako by sa dal menit palivovy filter? staci ho len vybrat a vymenit, alebo nieco ine speci tam treba na to? som v tomto lajk, tazke za kazdu radu budem vdacny, vdaka


1. ak si laik, chod s tym za niekym kto tomu rozumie

2. staci ho prehodit, JTD ma palivove cerpadlo, takze si naftu do filtra natlaci


ALE no. Ma to zospodu cidlo, ktore ked neuvolnis, tak potocis akurat tak kable, ale filter neuvolnis. Pozri, ci tam nie su nejake kabliky a ked ano, tak nahmatas na spodku filtra aj take cidlo. To sa normalne len odpaja, ale je tam zavlacka v tvare U,kt. treba vysunut, potom kablik stiahnut a odtucit filter
Lancia Lybra SW
Pera2008
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 5. 1. 2009 19:24

Ke spotřebě:
1,9JTD 74KW:
Když se plácám po městě(jízdy do 10km)tak mi vychází spotřeba 7,2l
Na dálnici při velmi "slušné" jízdě(už nedivočím) vychází do 5,2l
Dlouhodobá spotřeba (od září) - většinou město ,něco na chatu (40km) vychází pod 7l.
Ještě technický dotaz:kde na Doblu najdu vzduchové filtry a jak se k nim dostanu?
chalmi
chalmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lrotrekl 5. 1. 2009 19:34

Podle ceho to posuzujes, podle PC nebo podle tankovani - tankovani
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 5. 1. 2009 19:49

Podle PC.
Tankování moc nesleduji z důvodu přístupu k naftě
chalmi
chalmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lrotrekl 5. 1. 2009 19:57

Tak to jo.....Protoze me to vychazi mesto tak 6.3, dalnice tak 7-7.5 podletoho jak specham, kdyz vubez tak i 5.8, ale to znamena jet tak max 115-120 tacho tj 105-110, nejmensi spotreba me vyskla 5.2, ale to sem jezdil Brno - Vrchlabi, tzn nepotkal jsem mesto a nepotkal jsem dalnici, naviz sem jezdil sam jen s lehkym vercajkem v aute a bez klimy....

Ted sem jezdil na horach pri -15 tri kilometru z chaty na svah a zpet a spotreba vychazela tak na 25:-)
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chalmi 5. 1. 2009 20:09

Zatím se s tímto autem seznamuji-mám najeto okolo 3000km.
A zatím max.spokojenost
ještě k té spotřebě:
Nevím,jak funguje PC v autě.
Ale ze zkušenosti s předchozími vozy,kde jsem jezdil na jednom autě na 13,14 i 15 mi vycházela počítaná spotřeba dle tankování hodně divoká (v závislosti na momentálně nasazených gumách)
S jakou přesností počítá PC?
Lze na něj spoléhat-hlavně co se týká udávaného dojezdu?
chalmi
chalmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lrotrekl 5. 1. 2009 20:37

Dojezd ke konci hodne rychle klesa. Spise je potreba se ridit prumerne zobrazovanou hodnotou nez tim co zobrazuje okamzite......Myslim, ze je to taky závislý na tom jak ukazuje palivomer, a ten se chova na kazdym aute jinak. Na Prvnim co jsem mel, me dost dlouho drzel nahore a pak rychle padal dolu, na tomto aute naopak....

Me PC zobrazuje v km/l paliva, a po prepocteni na l/100km me to ubira nekde mezi 0,8 - 1,2l.Tzn ze realna spotreba je vyssi nez podle PC.
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků