informace-přihláška k registraci vozidla

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod davidso 25. 5. 2007 08:56

Zdravím , chci se zeptat ohledně přihlášky k registraci vozidla. V přihlášce je psáno že mám mít sebou souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla na jiného provozovatele. Jak tomu mám rozumět, když jsi koupím auto z bazaru, on mi ještě napíše ten souhlas, nebo jak to je?

Děkuji za odpověď
davidso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 5. 2007 09:08

Co to je prihlaska k registraci vozidla? Nic takoveho jsem v zivote nevidel.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Marek71 25. 5. 2007 10:50

Bývalý majiteľ by ti mal dať pri podpise kúpnej zmluvy aj splnomocnenie na odhlásenie toho auta. S tým ideš na príslušný úrad a tam auto prihlásiš. Budeš ešte potrebovať evidenčnú prehliadku za nejakých 200 KČ a samozrejme povinné ručenie.

EDIT:
Doplním, že aj keď píšem v slovenčine, to čo som napísal, sa vzťahuje k ČR :-)
Naposledy upravil Marek71 dne 25. 5. 2007 10:51, celkově upraveno 1
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidso 25. 5. 2007 10:50

To je přece přihláška vozidla do registru, viz foto:
http://img406.imageshack.us/my.php?image=fotoql8.jpg
davidso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob ash 25. 5. 2007 13:05

davidso píše:Zdravím , chci se zeptat ohledně přihlášky k registraci vozidla. V přihlášce je psáno že mám mít sebou souhlas vlastníka k zaregistrování vozidla na jiného provozovatele. Jak tomu mám rozumět, když jsi koupím auto z bazaru, on mi ještě napíše ten souhlas, nebo jak to je?

Děkuji za odpověďo/quote]


Předpokládám, že jsi to auto koupil, takže máš kupní smlouvu, která dokazuje, že je tvoje.

Když je to auto tvoje, kdo je asi vlastník? Lidi, myslete proboha taky někdy!:roll:

Souhlas vlastníka je nutnej v případě, že provozovatelem je někdo jinej než vlastník a převádí na jinýho provozovatele (typicky převedenej leasing).
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 5. 2007 13:09

davidso píše:To je přece přihláška vozidla do registru, viz foto:
http://img406.imageshack.us/my.php?imag ... jpg./quote]


Tenhle papir vyplnis az na urade. Pokud neni auto tvoje, nemuzes ho na sebe prihlasit. Jedine s plnou moci od toho, komu patri (napr. leasingovka, ale nevim jestli tohle nevyrizuji samy). Musi ale byt na tebe odhlasene.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod votrelec 6. 3. 2008 09:10

Ludia mam otazku. Kupujem jedno auto, a predavajuci mi ho pred kupou odhlasi na mna. Kedze, si chcem byt isty, ze je auto urcite na mna odhlasene, kde bude tato informacia zaznacena? bude to uvedene v niektorej kolonke v osvedceni o evidencii a s vyznacenym mojim menom?

A este doplnenie, aj ked sa jedna o prepis v ramci okresu, nevadi, ze sa to uskutocni na 2x? prvy krat sa odhlasi, a potom si ho ja prihlasim.
..:. jungle forever:.
votrelec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 6. 3. 2008 09:24

Nevim jak v SK, ale v CR je to zapsane v technicaku.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 3. 2008 10:29

jj aj u nas.. ja som takto odhlasoval, ale do ineho okresu.. napisu do technicaku ze odhlasene k tomu a tomu dnu na toho a toho.. do 14 dni je povinny si to prihlasit..

v ramci okresu by to malo byt to iste, ale neviem.. zatial som robil len prepisy kde sme boli obaja. na polici som ale nevidel nic take ako odhlasenie v ramci okresu, len odhlasenie do ineho okresu a prepis..

neviem ci by nebolo jednoduchsie aby ti dal povodny majitel plnu moc a spravil si odhlasnie aj prihlasenie naraz
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků