Lyže pro pokročilého juniora

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robbert 24. 2. 2008 17:41

Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o doporučení lyží pro pokročilého juniora. Syn má 8 let a měří 140 cm. V Jeseníkách zničil lyže (strhl hranu) a teď bych mu chtěl koupit nové. Co poradíte? Značka a typ? Já jsem laik, ale syn prý jezdí hodně dobře. Chci se vydat do obchodu, ale nejdříve bych rád získal nějaké informace.
Díky
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod robbert 24. 2. 2008 17:44

Tam nejsou doporučení a zkušenosti...
Přítele Googla jsem použil jako prvního....
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 24. 2. 2008 18:10

Nebude lepší mu lyže půjčovat?
CEO

Odeslat příspěvekod M@tezz 24. 2. 2008 18:12

Kandahár je prý tradiční značka.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 24. 2. 2008 18:31

robbert píše:Zdravím, obracím se na Vás s prosbou o doporučení lyží pro pokročilého juniora. Syn má 8 let a měří 140 cm. V Jeseníkách zničil lyže (strhl hranu) a teď bych mu chtěl koupit nové. Co poradíte? Značka a typ? Já jsem laik, ale syn prý jezdí hodně dobře. Chci se vydat do obchodu, ale nejdříve bych rád získal nějaké informace.
Díky /quote]

zalezi na tom co syn jazdi, ci slalom, ci obrak, pripadne zjazd, alebo freeride, alebo cross ...

doporucoval by som Rossignol alebo Atomic, z Atomicov podla stylu GS7, GS9, SL7, SL9, SX7, SX9 pripadne freeride ...
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod robbert 24. 2. 2008 18:45

Zatím jezdí všechno. Takže ještě pořád univerzály. Nejezdí závodně, jen pro radost...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 24. 2. 2008 19:56

Jak často jezdí?

Ty asi nejezdíš, předpokládám.
CEO

Odeslat příspěvekod robbert 24. 2. 2008 20:08

předpokládáš dobře. Jezdí lyžovat cca 10x za rok. Ale baví ho to a chci ho dát do lyžařského oddílu. Jo kdyby ještě někdo o něčem takovém v okolí Brna věděl.
PS přítele googla znám, aler není nad osobní zkušenost
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 24. 2. 2008 20:36

začni naopak - najdi oddíl, tam ti doporučí lyže (a možná dostaneš slevu)... zatím mu lyže půjčuj - aspoň bude mít možnost si určit jestli mu víc vyhovují točivé lyže nebo rychlost...

Nejspíš ale na začátek budou chtít, aby měl slalomky.

Na lyžařský klub se zkus zeptat u Trtíka (obchodní centrum BEC na Kotlářské), nebo v Barnex sport (Bratislavská)

Skol a ať se mu vede
CEO

Odeslat příspěvekod MMira 24. 2. 2008 21:56

jestli je mu 8 a jeste nezacal se zavodama, tak at uz ani nezcina. decka v tomhle veku, ktere to chteji nekam dotahnout, uz travi polovinu zimy na ledovci v rakousku. pokud nejsi sam zapaleny rodic, kterz se obetuje, popr pokud nejsi slusne v baliku, abzs mu mohl zaplatit trenera, tak to ani nema cenu. zavody byvaji po cele republice, kazdy vikend pomalu nekde neco a je to otrocina pro dite i rodinu.

sam jsem takhle stravil detstvi a sam bych to decku neudelal. navic to vidim na synovci. segra taky jezdila zavodne, tak zacala se synovcem obrazet zavody a vydrzeli do jeho cca 10. pak uz se totiz nejezdi jen obrak, ale i special, takze je potreba hodne trenovat v tycich, mit dalsi par lyzi atd. atd.

jinak pokud bys na tom trval, tak vim, ze v brne jsou silne oddily. videl jsem je parkrat na zavodech. ty decka tam maji servis jako u profiku, na druhou stranu vim, ze maj dril jak na vojne. a konkurence tam je obrovska, nikdo, kdo to nedela na 100%, nema sanci se prosadit.

a ted k tem lyzim. doporucim nejake tocivejsi obracky. tocivejsi aby zvladly slalomovy oblouk, obracky aby zvladly rychlost. dela se toho mraky, je tezke doporucit konkretni typ. zvlast s ohledem na fakt, ze se ti kluk muze pres leto o 10 cm vytahnout a lyze muzes vyhodit (na prodej v bazaru zapomen, ty jsou precpane zbozim dotazenym z pujcoven). pokud nekdy cestujes na moravu, jedna z nejlepsich prodejen je v Odrach- maji to kluci Kralovi (otec se synem), co toho taky hodne najezdili po zavodech a dokazou perfektne poradit. klidne bych jim zavolal a poptal se. navic maji slusny bazar, takze treba u nich koupis neco jeteho co na sezonu poslouzi a za rok nebude zbavovani se tolik bolet.
Naposledy upravil MMira dne 24. 2. 2008 22:00, celkově upraveno 1
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 2. 2008 22:00

Ptam se jako naprosty amater: Jde dneska nekde koupit jine lyze nez carvingy? Mam pocit ze carvem stejne temer nikdo nejezdi a potom jsou (dle meho amaterskeho nazoru) carvy spis pritez nez vyhoda.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod CEO 24. 2. 2008 22:02

1) ne
2) i když člověk neumí carvovat, jsou carvy lepší i na klasický styl
CEO

Odeslat příspěvekod MMira 24. 2. 2008 22:04

poetrik: samo, ze jdou - existuji lyze s polomerem hrube pres 20 m, coz je blizke tomu, co mivaly specialky z doby pred zacatkem carvingu.

jinak tvuj amatersky nazor je mimo. karvove lyze jsou znacne ovladatelnejsi, ovsem je potreba si poridit lyze na urovni lyzare. znam lidi, co jezdit neumi, ale z hecu si poridili to nejlepsi, co umi Atomic - Metrony B5. to jsou genialni lyze, ovsem potrebuji pevnou ruku a ten, kdo je nezvladne, jen trpi.
FWD na pojizdky, AWD na potah, RWD na zabavu, co vice si prat.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 24. 2. 2008 22:08

MMira píše:poetrik: samo, ze jdou - existuji lyze s polomerem hrube pres 20 m, coz je blizke tomu, co mivaly specialky z doby pred zacatkem carvingu.

jinak tvuj amatersky nazor je mimo. karvove lyze jsou znacne ovladatelnejsi, ovsem je potreba si poridit lyze na urovni lyzare. znam lidi, co jezdit neumi, ale z hecu si poridili to nejlepsi, co umi Atomic - Metrony B5. to jsou genialni lyze, ovsem potrebuji pevnou ruku a ten, kdo je nezvladne, jen trpi.


podpis.

tedy až nato, že ty lyže s R>20m budou o dost širší než staré slalomky (obřačky měly tuším R40), takže úplně srovnatelné to není.
CEO

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků