Šikanuje rakouská policie?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 30. 10. 2007 11:54

Četl jsem dopis čtenáře ve Světě motorů, který píše, že se vracel z dovolené od moře a jel po dálnici před Vídní v levém pruhu, protože na cedulích nad dálnicí byl jeho směr nad levým pruhem, a pověsili se na ně policajti, chvíli je sledovali, pak je předjeli a s majákama je odvedli z dálnice a zavedli je kamsi do města na stanici technické kontroly, kde se na ně sesypala banda celníků a policajtů, vytáhli je za rukávy z auta, začali prohledávat auto. Pak se tam objevila tlumočnice která jim česky řekla, že hledají kradené věci. Nic u nich nenašli, tak je policajti zase navedli zpátky na dálnici, přičemž je tam údajně navedli jednosměrkou v protisměru. Pisatel tam ještě psal, že se jeho známým staly podobné historky taky, že rakouská policie šikanuje české řidiče.

Co si o tom myslíte? Já mám po Rakousku naježděno docela dost a nikdy si mě policajti ani nevšimli, připadá mi že jsou mnohem míň obtížní než jejich čeští kolegové, a to mám na oknech černé fólie, na které jsou prý rakušáci alergičtí. Celá ta historka mi připadá trochu přitažená za vlasy, bohužel ten SM nemám takže ji sem nemůžu dát v původním znění, kdyby to někdo chtěl najít, bylo to v nějakém čísle ze září nebo začátku října.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 10. 2007 12:03

už třikrát jsem se přesvědčil, že jsou opravdu buzeranti, daleko větší než ti naši
potkal jsem i férové, ale celkový dojem z nich mám spíše špatný
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 30. 10. 2007 12:03

Povedal by som ze su velmi tolerantny co sa tyka rychlosti (mozno zato prisnejsi na ostatne priestupky) Ja som s nimi mal len raz hadku kvoli SK nalepke na aute ale inac nikdy nezastavili ani ked ma s laserovu pistotolou zmerali pri cca. 150 km/h (niekolko krat)
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mindoro 30. 10. 2007 12:32

V Rakousku ziju uz pet let a najezdil jsem tu vic nez 200tis km.
Za celou dobu jsem byl 2x zastaveny beznou silnicni kontrolou, parkrat vyfoceny na dalnici (bez jakekoli dohry), ale jinak nic. Dle zkusenosti mych a ostatnich nemam pocit, ze by rakouska policie byla zamerena na Cechy.
Jeste pred par lety to byla docela divocina v patek/nedeli, kdy houfy nakratko strizenych Polaku(nejcasteji v Passatu kombi) okupovaly stredovou delici caru a predjizdely v nejnemoznejsich okamzicich. Kdo to zazil, vi o cem mluvim..
Policie se zamerila prave na ne, takze ted zavody zacinaji az v CR.
mindoro
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2007 12:46

Do Rakouska jezdim casto a nemam pocit ze by byli tamni policajti zamereni na CZ auta vice nez na jina. Jsou obecne velmi prisni, tady musim rict, ze mam zcela opacnou zkusenost nez mabosk, na rychlost jsou velmi haklivi, hlavne v obci.
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 30. 10. 2007 12:49

Lukino píše:Do Rakouska jezdim casto a nemam pocit ze by byli tamni policajti zamereni na CZ auta vice nez na jina. Jsou obecne velmi prisni, tady musim rict, ze mam zcela opacnou zkusenost nez mabosk, na rychlost jsou velmi haklivi, hlavne v obci.



No v obci jazdim podla predpisov tak to neviem :D a na okreskach som ich este nikdy nevidel merat :hm
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 30. 10. 2007 12:50

Tak poprvé mě rakušák buzeroval někdy po roce 90, v poysdorfu na výpadovce vylezl zpoza rohu, zastavil mě a řekl že jsem jel rychle. (Nejel jsem a on ani neměl radar) Protože jsem si byl jistý že jsem nic neudělal tak jsem mu furt odporoval a nesouhlasil. Nakonec řek že mu dám 150 šilinků, nebo mě sebere a bude se to řešit na stanici, takže jsem mu je dal

Podruhé to bylo když jsem jel v rakousku pro jakési zboží, měl ráno trochu času a tak jsem zastavil na plácku úplně mimo cestu a na chvilku s zdřímnul. Probudilo mě bušení na dveře, následovala asi čtvrthodinová diskuze na téma proč tam stojím, a že když jsem unavený tak jsem měl spát ještě před hranicema, že určitě jedu pracovat načerno atd. Prostě debil, sprostý jak dlaždič. Pak najednou skočil do auta a odjel

A potřetí mě zastavili na průjezdu vídní, jeli za mnou autem. Začal taky vyskakovat že jsem jel rychle (opět nejel, dávám si na to v rakousku pozor) a že nemám dálniční nálepku. Když jsem mu ji ukázal tak začal šplhat po autě na přední sklo (obytňák) že je určitě stará. Vyskakoval, buzeroval a nakonec mi zase mrskl dokladama do auta a odjel

kultura jednání jak kdyby zrovna vylezli někde z výkopu
(omlouvám se kopáčům)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2007 12:55

mabosk píše:
Lukino píše:Do Rakouska jezdim casto a nemam pocit ze by byli tamni policajti zamereni na CZ auta vice nez na jina. Jsou obecne velmi prisni, tady musim rict, ze mam zcela opacnou zkusenost nez mabosk, na rychlost jsou velmi haklivi, hlavne v obci.



No v obci jazdim podla predpisov tak to neviem :D a na okreskach som ich este nikdy nevidel merat :hm

Obcas taky stoji na okresce a cihaj, ale ja jezdim predpisove i tam (navic 100 na okresce uz docela jde), takze taky nemam problem :)
Lukino
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladisus 30. 10. 2007 13:13

Žádnou buzeraci jsem zatím nezažil, dokonce když jsem se v létě přes AT vracel na motorce dom, tak mě v jedné vesničce pozdravil protijedoucí policicista na mašině - nejdřív jsem si říkal co jsem ***** provedl když jsem ho viděl jak upažuje, ale pak mně došlo, že mě normálně zdraví...:)
ladisus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Posraldescu 30. 10. 2007 13:14

Mám opačnou zkušenost, v případě potíží ochotně pomohou a nikdy jsem nezažil žádnou buzeraci, a to mám po Österreichu odjeto opravdu hodně kiláků.
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 30. 10. 2007 13:56

Vana666 píše:Tak poprvé mě rakušák buzeroval někdy po roce 90, v poysdorfu na výpadovce vylezl zpoza rohu, zastavil mě a řekl že jsem jel rychle. (Nejel jsem a on ani neměl radar) Protože jsem si byl jistý že jsem nic neudělal tak jsem mu furt odporoval a nesouhlasil. Nakonec řek že mu dám 150 šilinků, nebo mě sebere a bude se to řešit na stanici, takže jsem mu je dal

Podruhé to bylo když jsem jel v rakousku pro jakési zboží, měl ráno trochu času a tak jsem zastavil na plácku úplně mimo cestu a na chvilku s zdřímnul. Probudilo mě bušení na dveře, následovala asi čtvrthodinová diskuze na téma proč tam stojím, a že když jsem unavený tak jsem měl spát ještě před hranicema, že určitě jedu pracovat načerno atd. Prostě debil, sprostý jak dlaždič. Pak najednou skočil do auta a odjel

A potřetí mě zastavili na průjezdu vídní, jeli za mnou autem. Začal taky vyskakovat že jsem jel rychle (opět nejel, dávám si na to v rakousku pozor) a že nemám dálniční nálepku. Když jsem mu ji ukázal tak začal šplhat po autě na přední sklo (obytňák) že je určitě stará. Vyskakoval, buzeroval a nakonec mi zase mrskl dokladama do auta a odjel

kultura jednání jak kdyby zrovna vylezli někde z výkopu
(omlouvám se kopáčům)o/quote]
Maj mindrák ještě z Rakouska-Uherska, že jsme se od nich odtrhli , a teď je ještě s*ere Temelín... :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 30. 10. 2007 13:58

Vana666 píše:Tak poprvé mě rakušák buzeroval někdy po roce 90, v poysdorfu na výpadovce vylezl zpoza rohu, zastavil mě a řekl že jsem jel rychle. (Nejel jsem a on ani neměl radar) Protože jsem si byl jistý že jsem nic neudělal tak jsem mu furt odporoval a nesouhlasil. Nakonec řek že mu dám 150 šilinků, nebo mě sebere a bude se to řešit na stanici, takže jsem mu je dal

Podruhé to bylo když jsem jel v rakousku pro jakési zboží, měl ráno trochu času a tak jsem zastavil na plácku úplně mimo cestu a na chvilku s zdřímnul. Probudilo mě bušení na dveře, následovala asi čtvrthodinová diskuze na téma proč tam stojím, a že když jsem unavený tak jsem měl spát ještě před hranicema, že určitě jedu pracovat načerno atd. Prostě debil, sprostý jak dlaždič. Pak najednou skočil do auta a odjel

A potřetí mě zastavili na průjezdu vídní, jeli za mnou autem. Začal taky vyskakovat že jsem jel rychle (opět nejel, dávám si na to v rakousku pozor) a že nemám dálniční nálepku. Když jsem mu ji ukázal tak začal šplhat po autě na přední sklo (obytňák) že je určitě stará. Vyskakoval, buzeroval a nakonec mi zase mrskl dokladama do auta a odjel

kultura jednání jak kdyby zrovna vylezli někde z výkopu
(omlouvám se kopáčům)o/quote]
A nebyl to Franc Hanacek???
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David T. 30. 10. 2007 14:10

Do rakouska jezdím každý týden, takže už tam něco naježděno mám. Zatím jsem měl štěstí a nikdy mě nestavěli. Rozhodně potom ani netoužím. Osobně si nemyslím že by se nějak zaměřili na čechy. Každopádně co jsem vypozoroval tak jsou velmi důslední a hlavně opakuji hlavně nemá cenu snima smlouvat. Policista v Rakousku prostě něco znamená tak prostě musí být respekt. To není jak u nás, že pošlete policajta do hajzlu. Skušennosti mám jen z hranic kde jsem dostal pokutu za pásy ( 25euro), občas se ptali kam jedu, někdy jsou zesílené hlídky a kontrolují stav a výbavu vozidla- to je tak dvakrát do roka. Jinak za poslední dva roky už projíždím bez jakýchkoliv problémů. Jednak už mě znají a taky prostě ví, že už tam budou za chvilku končit a prostě na to kašlou. Přijede auto, mávne občankou a jede.
Superb Sportline 2.0 Tsi 206kw 4x4
David T.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 30. 10. 2007 14:11

Co se týče rychlosti, jsou velmi citlivý na rychlost v obci. zato mimo obec se tam jezdí v podstatě jako u nás na dálnici... :)
CEO

Odeslat příspěvekod mabosk 30. 10. 2007 14:17

David T. píše:Do rakouska jezdím každý týden, takže už tam něco naježděno mám. Zatím jsem měl štěstí a nikdy mě nestavěli. Rozhodně potom ani netoužím. Osobně si nemyslím že by se nějak zaměřili na čechy. Každopádně co jsem vypozoroval tak jsou velmi důslední a hlavně opakuji hlavně nemá cenu snima smlouvat. Policista v Rakousku prostě něco znamená tak prostě musí být respekt. To není jak u nás, že pošlete policajta do hajzlu. Skušennosti mám jen z hranic kde jsem dostal pokutu za pásy ( 25euro), občas se ptali kam jedu, někdy jsou zesílené hlídky a kontrolují stav a výbavu vozidla- to je tak dvakrát do roka. Jinak za poslední dva roky už projíždím bez jakýchkoliv problémů. Jednak už mě znají a taky prostě ví, že už tam budou za chvilku končit a prostě na to kašlou. Přijede auto, mávne občankou a jede.i/quote]


Praveze pokial si v prave tak sa s nimi skludom mozes pohadat (tak ako v DE) oni si potom velmi rychlo uvedomia kde maju hranice. Prijst totizto o job s celozivotnou zarukou neni ani u nich moc popularne ;)
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků