Cyklisti sem!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 5. 2007 07:22

Ja na kole nesedel uz pres pet let, mozna tak sedm. Ale to sedlo bylo tvrdy vzdycky, akorat ted vazim o 30 kilo vic...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod JackNO.1 30. 5. 2007 07:26

p0etrik: hele, všechno je o zvyku... Pokud tvůj zadek byl zvyklej 5 let jen na střídání sedačky v autě a gauče u televize, tak se nediv, že teď trochu bolí...

Já jsem v neděli hrál tenis, na kurtu jsem byl 2,5 hodiny a byl jsem rád, že jsem to rozdejchal... Ještě dnes mě bolí záda, zadek, nohy a ruka... :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 30. 5. 2007 07:27

Když už jsou tady cyklisti. Zatím ve fázi úvah přemýšlím o novém kole a sonduji. Které by jste brali vy?

Cannondale Furio X-6
Obrázek

http://www.e-bikes.cz/katalog/cannondal ... o-x-6.html


nebo

Corratec X-Vert S lite 02

http://www.mtbs.cz/obrazek/corrartec07_xvertslife02m

http://www.koloobchod.cz/detail-64595-k ... s-lite-02/

nebo

Scott Scale 70

Obrázek
http://www.mtbs.cz/katalog07.html?m=903

nebo Rock Machine El Nino

Obrázek

http://www.mtbs.cz/katalog07.html?m=2211

Nejlehčí bude asi ten Corratec s 12,2kg

Nebo šáhnout do českých luhů a hájů - Pells, Amulet, Author? :hm
CEO

Odeslat příspěvekod speleo 30. 5. 2007 08:13

p0etrik píše:Z toho zk*rvene tvrdeho sedla mne tak boli pr_del, ze mam dneska problem se posadit.[/b]


Čím tvrdší sedlo, tím líp "srosteš" s kolem, snáze se ovládá ve sjezdech, cítíš se jistější v zatáčkách atd. Nevýhoda je ona bolest. To bohužel jde řešit pouze zatnutím zubů po dojezdu a dalšíma třema, čtyřma jízdama v následujících víkendech, aby si tělo uvyklo, pak to přestane bolet. To máš jak s baťohem, když jdeš někam trekovat - první a druhej den je nejhorší, pak si ramena zvyknou a seš v pohodě. S tim nelze nic dělat. Měkčená sedla považují pravověrní bikeři za výsměch a zženštilost, já bych do toho nešel... :wink:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mojm 30. 5. 2007 08:17

CEO: Mezi těmi dvěmi posledními. Každopádně nic co není deore LX a méně :) Nicméně si myslím, že je lepší když ti to někdo raději postaví. Nebo se můžeš poohlédnout po starším tréninkovém kole od porfíků.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 5. 2007 08:40

speleo píše:Čím tvrdší sedlo, tím líp "srosteš" s kolem, snáze se ovládá ve sjezdech, cítíš se jistější v zatáčkách atd. Nevýhoda je ona bolest. To bohužel jde řešit pouze zatnutím zubů po dojezdu a dalšíma třema, čtyřma jízdama v následujících víkendech, aby si tělo uvyklo, pak to přestane bolet. To máš jak s baťohem, když jdeš někam trekovat - první a druhej den je nejhorší, pak si ramena zvyknou a seš v pohodě. S tim nelze nic dělat. Měkčená sedla považují pravověrní bikeři za výsměch a zženštilost, já bych do toho nešel... :wink:T/quote]


Ja nepotrebuju byt pravoverny biker. Mne se staci jenom jednou za cas projet na kole. Elastaky, oholene nohy a teplousske bryle opravdu mit nepotrebuju.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod M@tezz 30. 5. 2007 08:42

Návleky na sedlo ve mě velkou důvěru nevzbuzují. Myslím, že se to musí při jízdě hýbat. Spíš bych koupil nějaké páprďácké široké sedlo. Případně toto:

Obrázek

nebo

Obrázek

Ale ten chopper asi nebude na žádné velké cestování. Spíš na machrování před barákem ;-)
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 30. 5. 2007 08:56

p0etrik: Neni se cemu divit, kdyz na tom takovou dobu nejezdis a ted te z toho boli pr.del :) Ja treba nepoznam rozdil mezi nejakym gelovym a tvrdsim sedlem. Je to o zvyku. Muzes zkusit ty cyklisticke kratasy - nemyslim elastaky, ale delaji se i normalni kratasy s tou vlozkou. Nejde to poznat, vypada to jako normalni kratasy ;) Sedlo zkus tez vymenit, zadne navleky bych nekupoval. Proste normalni, ale sirsi sedlo klidne negelove.
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 30. 5. 2007 08:59

Anebo nagelovat tvrdé sedlo.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 30. 5. 2007 09:00

M@tezz píše:nebo

Obrázek

Ale ten chopper asi nebude na žádné velké cestování. Spíš na machrování před barákem ;-)!/quote]

Ale je to hustota :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 30. 5. 2007 09:06

jj, gangsta bike :-) Někde jsem to viděl myslím za 7000.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 30. 5. 2007 10:03

p0etrik píše:Ja nepotrebuju byt pravoverny biker. Mne se staci jenom jednou za cas projet na kole. Elastaky, oholene nohy a teplousske bryle opravdu mit nepotrebuju.


Pak nechápu, proč uvažuješ o koupi takle docela slušnýho kola (všechny kolem třicítky), když by ti stačil Author za sedumnáct, beach kraťasy a gelový sedlo :razz:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 30. 5. 2007 10:09

Me taky vadej (vzhledove) ty elasticky sortky, takze jsem si koupil kratasy s vystylkou (klasicky volny), ktery se vhledove skoro nelisi od normalnich kratasu a clovek aspon nevypada jak debil v elastakach.
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 30. 5. 2007 10:30

Ze své zkušenosti mohu doporučit ty cyklistické "elasťáky" s vystýlkou. Trochu pomohou. Ale zadek si musíš osedět častými jízdami na kole. Nic jiného opravdu nepomůže.
Jinak znám týpka, který když končila zima, tak si na křeslo dával pivní lahev a seděl na ni (naležato, samozřejmě) a tak si připravoval pozadí na novou cyklistickopu sezónu (ale to je samozřejmě extrém).
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 30. 5. 2007 10:31

speleo píše:
p0etrik píše:Ja nepotrebuju byt pravoverny biker. Mne se staci jenom jednou za cas projet na kole. Elastaky, oholene nohy a teplousske bryle opravdu mit nepotrebuju.


Pak nechápu, proč uvažuješ o koupi takle docela slušnýho kola (všechny kolem třicítky), když by ti stačil Author za sedumnáct, beach kraťasy a gelový sedlo :razz: /quote]


A nedával sem ty fotky náhodou CEO a ne p0etriik :wink:
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků