Ford Focus 1.8TDDI-skutocne taky zly motor?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod marek78 25. 4. 2007 20:27

Dobry vecer, planujem kupit focus kombi 1.8 TDDI rocnik 02 (mam dobru ponuku) ale citam tu na fore ze je to velmi nespolahlivy motor a je to to najhorsie co sa do focusov davalo....ale nic konkretne som sa nedocital.

Je to fakt az take zle? Som nenarocny vodic s rozrastajucou sa rodinou, potrebujem malu spotrebu, priemernu dynamiku a ocakavam priemerne naklady na udrzbu.

Prosim keby napisali ludia co s tymto motorom jazdili a ake skutocne problemy s nim mali.

Dakujem za Vase prispevky!
marek78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2007 20:29

no on je hlavne zle to auto...
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 4. 2007 20:29

Co? Jak zlé? :hm 1,8TDCI Mr. Green cool
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek78 25. 4. 2007 20:44

auto ako take riesit nechcem, to co clovek to iny nazor, hlane ma zaujimaju nazory na ten motor 1.8 TDDI ake maju ludia s nim prakticke skusenosti.
marek78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vody 25. 4. 2007 20:45

Radek O. píše:no on je hlavne zle to auto...
jj taky myslím, nechápu jak si to může někdo koupit :hm

Mr. Green Mr. Green
MB W202 C200 100KW
Vody
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 25. 4. 2007 21:00

marek: rekl byhc, ze jsou dva tabory - spokojenost a nespokojenost. Jedni nemaji zadne problemy a jezdi stovky tisic km a jinym se to furt sype.

Kazdopadne od legendarniho propadaku 1,8 TD to ma dost daleko
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 25. 4. 2007 21:02

1,8TD nebyl propadák :lol: To byl super propadák :lol: :lol: Kdekoliv se na netu objeví diskuse o 1,8TD tam padají sprostá slova :D Tam se normálně muselo podřazovat do kopce jak u benzínu. :shock:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hodas 26. 4. 2007 07:39

Marek 78 :
Zkusím něco napsat - o motoru 1.8TD co píšou Vody a Radek O. od toho ruce co nejdal, co to jde, ale ten se do Fucuse myslim vubec nedaval a skoncil u Mondea MK II.
Motor 1.8 TDDi ktery mas ty na mysli. Obecne - horsi zvukovy projev nez modernejsi TDCi, zkratka trosku traktor, nicmene myslim, ze je obecne spolehlivejsi pri dobrem zachazeni nez je TDCi z tech samych let. Takze motor pro gurmana to neni (coz je ale maloktery dýzl), ale svoji praci odvede. Kazdopadne vzdy nejdulezitejsi je aktualni stav, takze proverit.
Blizsi zkusenosti zkus hledat na :

http://www.ford-focus.cz/modules.php?na ... 3cdb739e51

nebo na :

http://forum.fordclubs.org/index.php?si ... 1af8810c83
Pořád se něco děje . . . .
hodas
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 26. 4. 2007 07:51

Radek O. píše:Kazdopadne od legendarniho propadaku 1,8 TD to ma dost daleko

Přesně, takže bych byl celkem v klidu... :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOK33 26. 4. 2007 08:04

Nazdar, Ja mám FOCUS TDDi aj s kolegom už 2. rok nabehané cca 85000km úplná spokojnosť- doposiať výmena len brzdových doštičiek, a predných ložísk(vydržali 125000km). Motor ide super vôbec spotreba cc 5-5,6 l. Kolega Ho má služobné (Kinspan) majú ho celá firma cca 15 vozov a okrem bežných servisných kontrol žiadne problémy (ročne najazdia cca 80-100tis. km). Teraz im idú meniť autá a taktiež kupujú Focusy.
NOK33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ota 26. 4. 2007 08:18

Petr1968 píše:1,8TD nebyl propadák :lol: To byl super propadák :lol: :lol: Kdekoliv se na netu objeví diskuse o 1,8TD tam padají sprostá slova :D Tam se normálně muselo podřazovat do kopce jak u benzínu. :shock:h/quote]


Jako u kazdeho dieselu s 66kw na 1.5t vahy.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hodas 26. 4. 2007 09:22

Ota :
Heh to znám, měl jsem Mondeo MKII: v 1,6 i 66Kw. No ale musím na jeho obranu říct, že ačkoliv k závodníkovi to mělo hodně daleko (asi skoro nejdál) tak dělník to byl výbornej a spolehlivej. Odvezlo se v něm neskutečně věcí při různých stěhováních, cestách na hory a tak. Občas nostalgicky vzpomenu, holt první svoje auto, to je jako první holka :-)
Ale podřazovat jsem se naučil výborně, dělal jsem to vlastně skoro furt :-)
Pořád se něco děje . . . .
hodas
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 26. 4. 2007 12:56

NOK33 píše:mám FOCUS TDDi ... nabehané cca 85000km...výmena predných ložísk(vydržali 125000km)5/quote]


Nemáš to auto náhodou z áček, když se při 125 tis.km měnily ložiska ale celkově má najeto jen 85 tisíc ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antracit 26. 4. 2007 13:00

To jste nejeli TD 51KW, doufam, ze si to spravne pamatuju. Uplne ted vidim, jak jsme malem byli mrtvy, kdyz jsme najeli ve dvou na hlavni silnici a pri zarazeni dve a plnem plynu se asi 5 sekund nic nedelo... to jsem jeste nezazil.

Jinak s TDDi jsem jel a traktor to neni trosku, ale velmi. Oproti TDi(s rot. cerp.) to je opravdu hodne hlucne, je to i po zahrati hlucnejsi nez TDi uplne studene.

Ale to je asi to posledni co by mi vadilo, me je kadlovani prijemnejsi nez zvuk vytoceneho benzinu.
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antracit 26. 4. 2007 13:03

Vana666 píše:
NOK33 píše:mám FOCUS TDDi ... nabehané cca 85000km...výmena predných ložísk(vydržali 125000km)5/quote]

Nemáš to auto náhodou z áček, když se při 125 tis.km měnily ložiska ale celkově má najeto jen 85 tisíc ? /quote]


:D :D :D
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků