Nařadí -značka - zkušenosti

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 23. 3. 2007 08:35

Dobrej,

chtěl bych poznat nové zkušenosti s nářadím různých značek. Jedná se mě o klasický klíče šroubováky atd.
Chystám se k většímu nákupu protože staré už dosluhuje. Výběr je veliký.
Rebikvpanice
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Head 23. 3. 2007 09:21

Máme hodně dobré zkušenosti s nářadím značky Snap-on. Jsou sice trochu dražší, ale zase kvalitní. Dříve dávali na nářadí doživotní záruku a když se něco pokazilo, tak to vyměnili za nový kus. To už sice dnes neposkytují (firma možná jo, ale dealeři ne), každopádně kvalita je dobrá.
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0xf 23. 3. 2007 10:02

Ja delal s Tona a Wurth jsou koupene do servisu nekdy v 94 a dodnes ty Wurth maj a pouzivaj. Pak jsem delal s tema co prodavaj v obi neake v tom modrem poli s neakyma 4 hvezdama... no tem se vyhni to je blato...
0xf
Štamgast

Odeslat příspěvekod Rs. 23. 3. 2007 10:36

sroubovaky narex - vydrz je umerna cene, nestipou se, ale ...
sroubovaci bity - spotrebni zalezitost, dlouho nevydrzi

packove racny - tona - pomerne dobry matros, ale mala presnost, zlomit se nepodarilo, ale zato preskoci a zranis si ruku. 1/2 racnu pouzivam i na 300Nm srouby v kombinaci se sundanou rukojeti a 0.75 metrovou tyci

tona orechy - jak ktera velikost, rukou neprasknou, kladivem/razovym utahovakem ano

ockoploche crv tona - rozumna presnos vuci cene, ale nejak je odlehcili a ty naposledy kupovane se ozvejkavaji (maji malou vysku celisti)

zavitniky Narex bucovice - vcelku standard, na protahovani pouzivam strojni hsse, jine znacky= koledujes si o problem, podobne s vrtaky - sada hsse a neni co resit, hss10 stoji za prdlajs

zminene obi a spol - vynikajici polotovary pro vlastni specialni naradi (napr kleste na stahovani pasek = polotovar za 100kc+10 min s mini bruskou), jinak to naradi snad neni ani vazne myslene.
na pridrzovani pistni tyce tlumice v aute jsem si koupil stavitelny klic za 300 - no, nikdy vice, nejen ze jsem jej musel prebrousit, ale kvuli vuli se pri kazde prilezitosti povoluje a musi se dotlacovat (chybi ruka)
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod oscar 23. 3. 2007 10:40

Rs. píše:packove racny - tona - pomerne dobry matros, ale mala presnost, zlomit se nepodarilo, ale zato preskoci a zranis si ruku. 1/2 racnu pouzivam i na 300Nm srouby v kombinaci se sundanou rukojeti a 0.75 metrovou tyci



clovek ktery da trubku na racnu je prase. vetsinou byva v sade i zarizeni ktere se jmenuje trhak.

ke kvalite tony se nebudu radeji vyjadrovat. malo muziky za hodne penez.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kysela rybicka 23. 3. 2007 10:51

stanley, knipex, metrinch, i ta tona kdyz se zadari
kysela rybicka
Nováček

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 23. 3. 2007 11:09

kysela rybicka píše:stanley, knipex, metrinch, i ta tona kdyz se zadari


Vždycky jsme šahal po TONA, ale koukám že dost lidí nadává..
Rebikvpanice
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš*** 23. 3. 2007 12:46

To bych neřekl, nikdy jsem se nesetkal s nekvalitním nářadím, co by neslo značku Tona. Ano, ta nejlevnější ráčna po dvaceti letech hrubého zacházení už opravdu přeskakuje, ale pořád to představuje řádově vyšší životnost než cokoliv koupené třeba v OBI.
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ombreux 23. 3. 2007 15:29

Také si nemyslím, že by tona bylo špatné nářadí. Rozhodně za tu cenu patří k těm lepším, navíc je přesné, což není samozřejmost. Levné ráčny od tony nejsou zrovna z nejlepších, ale ty, které přehazují LP chod páčkou a ne kolečkem snesou dost.
Já mám 2 goly od tony už 15 let a většina je původní. Je pravda, že nové ořechy (všech značek), pokud nejsou profi a mají na vrcholech kruhové vybrání , praskají snáze než staré s ostrými hranami.
Nicméně ořech od tony mi praskl jen jednou, když jsme povolovali kolo na náklaďáku a brali jsme dvoumetrovou tyčí (trhákem, bez ráčny:) ). Tak jsme koupili nějaký profi pro pneunářadí, který byl po obvodu asi o 5 mm silnější a o 100,- dražší. Prasknul také. Ve stejném úhlu trubky při páčení jako tona.
ombreux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 23. 3. 2007 15:46

nářadí spíš doplňujeme v OBI, a protože nepotřebuju kdovíjak kvalitní preferuji české (Tona, Narex, ...) ... bohužel se mi z hlavy vykouřila značka bitů který sem koupil v nějakém bazaru kam jej strčil dělník co neměl na pivo, velmi kvalitní, kus asi za 20 kč .... jinak ráčny dokupuji většinou extra, a připlatím si za kvylitu už sem párkrát pri povolování málem přišel o prst když se to smeklo a já tančil kolem auta s prstem v puse ... :D
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ombreux 23. 3. 2007 16:36

Pokud jde o bity, tak velmi kvalitní jsou Wekador. Jeden bit vyjde asi na 30 ,- Kč.
toyotaklub.cz
ombreux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 23. 3. 2007 16:37

mala podotazka... co je to ten bit?? urcite to poznam len ten naozov mi nic nehovori :hm
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 23. 3. 2007 16:40

Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ombreux 23. 3. 2007 16:41

Výměnný nástavec, Třeba výměnné hroty šroubováku, hodně se to používá pro pro aku šroubováky, torx, imbus.
A číňani to hojně vyrábí, dle kvality asi z tvarohu.
ombreux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 23. 3. 2007 16:50

no jasne, ved to mam aj doma, len som nevedel, ze sa to tak vola :) dik
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků