Jaké auto pro rodinu

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod stevko 11. 1. 2007 14:05

bbbbsk píše:...pockat na vypredaj alebo racej na facelift...???


No bylo mysleno tak, ze kdyz bude mit prijit facelift, tak zrejme budou vyprodavat ty soucasne C-maxe. Je otazka jestli ale budou schopi prijit s vetsi slevou nez byla ted kdyz davali temer i 30 procent na skladove vozy. Na skladany vuz dle zakaznika jsem mel nabidku slevu 23 procent z cenikove ceny. Zkuste se zeptat, jestli ty slevy jeste porad nedavaji. Rozhodne je to slusne auticko za ty prachy po sleve. Mame v rodine i octavii 2 a ma vzadu min mista, kdyz si za me nekdo sedne(merim 197cm). A to neberu v uvahu ze se priadne daji ty dve krajni sedadla posunout dozadu. Golf a Touran jsou na stejnem podvozku, takze je to skoro to same. Hlavne je C-max sirsi, takze kvuli tomu jsme ho hlavne kupovali. Budem za chvilu 4. Manzelka se tam vleze vzadu doprostred mezi dve autosedacky. Dost tomu pomaha taky ze to nema na podlaze pred zadnim sedadlem prakticky zadny tunel, takze si tam ten prostredni lepe umisti nohy.
stevko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stevko 11. 1. 2007 14:19

quasimoto píše:Mazda Premacy, spolahlivost, dobre benzinove motory, vela miesta


A kolik to auto stoji? Myslim na ten Ford v akci nic nema. K tomu jeste Ford nabizi 3 lety leasing s nulovym navysenim. Oproti koncove cena zaplatite navic jen havarijku a povinne. To byste stejne asi vetsinou zaplatili. Prakticky se tedy skoro navic neplati nic, jen par tisic o co maji vetsinou leasingovky drazsi pojistky.
stevko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod scoop 11. 1. 2007 14:26

ja by som bral C-Max or Octaku Combi :hm
Obrázek
scoop
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 7. 2. 2007 23:07

Já jsem si vybral C-MAX. Moje postřehy:

NENÍ to velký auto. Ve všech směrech kromě výšky a kufru je menší než FFII. Má větší kufr a to i podélně i na výšku.

Jízdní vlastnosti jsou super, akorát ta výška je v zatáčkách někdy poznat. IMHO má tvrdší podvozek - asi aby se tak nenakláněl.

Je to dobrá volba do města, je kratší jak FFII hatchback, je mrštnej s velkým rejdem, 1.6TDCi 80kW je dobře zpřevodovanej. Na dálnici naopak velmi pohodlný auto. Vyšší posaz je moc příjemnej. Pro mě jasná volba.

Vyměnil jsem FFII za C-MAX a nelituju
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod stevko 8. 2. 2007 08:32

No ja vymenil zas starsi octavii za C-Max a taky nelituji. Ma to sice mensi kurf, ale oto to ma vice mista v zadu. To proste pri te velikosti auta nema konkurenci. Ma ho tam i podstatne vice nova octavie ci FFII v kterem jsem se vezl taky v autosalonu. Hlavne ten vyssi posaz. A nato jak je to auto dlouhe, tak to ma dlouhy rozvor, takze super jizdni vlastnosti.
stevko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wq1 8. 2. 2007 08:44

C max jasná volba. Mám 2,0 TDCI v plné palbě r.v. 2004 a naprostá spokojenost! Kromě nepraktického PP tomu auto nemám co vyčíst. Super motor, jízdní vlastnosti, podvozek, přesné řazení a řízení. Zkrátka auto pro rodinu i pro řidiče!
Každá práce se udělá sama, jen je třeba nechat jí na to dostatek času!
Wq1
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 8. 2. 2007 09:51

Z klasických kombi asi toho fucuse, z mini MPV toho C-Maxe ....
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SusHa 9. 2. 2007 16:10

Altea :)
Ceny jsou, myslím, zajímavé - na skladvky. Jízdní vlastnosti taky velice dobré a jako celek nepůsobí jako auto pro famílii. C-Max, který má už nějaký křížek na krku, je stále velice povedené, nadprůměrné auto ve své třídě.

Pokud Ti bude malá, tak zkus Alteu XL s větším kufrem, která už má ale jiný charakter, než kráká verze...

Na Fabii zapomeň...
SusHa
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukyT3 20. 2. 2007 22:56

Rodinné auto ? Jedině VW BUS !!!!! V těch cenovejch relacích co se tady pohybujete bych to viděl na typ T4 2,5TDi dlouhá verze. Jezdí se za maliko vyšší spotřebu, ale naložíš vše včetně rodiny, vyspíš se tam atd. ND stejně drahý jako na ostatní auta, né-li levnější... kdo k tomu přičuchne, tomu se zdaj kombíky trapně malý.... ve svym VW T3 odvezu 4m dlouhou roli koberce jako nic a ani neomezuju rodinu s prostorem...do šéfový Octavie kombi jsem nemoh dostat desky dl.170cm....musel jsem sklopit zadní sedaču a přední ještě trochu posunout... no jak říkám trapnost.... :roll:
LukyT3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richie 21. 2. 2007 10:22

stevko píše: .. A to neberu v uvahu ze se priadne daji ty dve krajni sedadla posunout dozadu. ... Hlavne je C-max sirsi, takze kvuli tomu jsme ho hlavne kupovali. Budem za chvilu 4. Manzelka se tam vleze vzadu doprostred mezi dve autosedacky. Dost tomu pomaha taky ze to nema na podlaze pred zadnim sedadlem prakticky zadny tunel, takze si tam ten prostredni lepe umisti nohy.


prave na take nieco som sa chcel opytat .. ale neda mi to .. tie dve autosedacky tam mas uz vyskusane ? .. alebo len dufas ? .. alebo mas taku stihlu zienku ?
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 2. 2007 10:47

richie píše:
stevko píše: .. A to neberu v uvahu ze se priadne daji ty dve krajni sedadla posunout dozadu. ... Hlavne je C-max sirsi, takze kvuli tomu jsme ho hlavne kupovali. Budem za chvilu 4. Manzelka se tam vleze vzadu doprostred mezi dve autosedacky. Dost tomu pomaha taky ze to nema na podlaze pred zadnim sedadlem prakticky zadny tunel, takze si tam ten prostredni lepe umisti nohy.


prave na take nieco som sa chcel opytat .. ale neda mi to .. tie dve autosedacky tam mas uz vyskusane ? .. alebo len dufas ? .. alebo mas taku stihlu zienku ?


Štíhlejší osoba se mezi dvě dětské sedačky v C-Maxu vejde (odzkoušeno).
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 21. 2. 2007 10:51

hmm .. hmm .. teraz uz len zistit co to znamena "stihlejsi" osoba .. ;) .. a tak aby sa zeny necitili dotknute :P

hmm .. ale pokial to ma dostatocne posuvne zadne krajne sedadla .. hmm .. tak by to nemuselo byt zle .. o kolko sa daju posunut oproti prostrednemu ?
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 2. 2007 11:29

richie píše:hmm .. hmm .. teraz uz len zistit co to znamena "stihlejsi" osoba .. ;) .. a tak aby sa zeny necitili dotknute :P

hmm .. ale pokial to ma dostatocne posuvne zadne krajne sedadla .. hmm .. tak by to nemuselo byt zle .. o kolko sa daju posunut oproti prostrednemu ?


Zadní sedadla se pousovají současně dozadu a i směrem ke středu (musíš tedy vyjmout prostřední sedadlo).

Co se šířky prostředního cestujícího vzadu týče, pokud průmět osoby ve středních partiích (které se dotýkají sedadla) do roviny sedadla není větší než 38-40 cm na šířku, pak je to OK.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukyT3 21. 2. 2007 21:13

ve VW Transporter byste takovýhle problémy neřešili... tam si můžete dát tři autosedačy vedle sebe a ještě vám zdyde mezi nima místo no a pokud nemá JEN 5 sedaček, tak pobere ještě dalších 5 liduch :lol:
LukyT3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod richie 22. 2. 2007 20:04

LukyT3 píše:ve VW Transporter byste takovýhle problémy neřešili... tam si můžete dát tři autosedačy vedle sebe a ještě vám zdyde mezi nima místo no a pokud nemá JEN 5 sedaček, tak pobere ještě dalších 5 liduch :lol:"/quote]


.. jazdil som chvili s Multivanom Highline .. ano je to uzasne .. a velmi sa mi to pacilo .. mozno raz ..

ALE !! .. ta cena .. a potom nechat parkovat manzelku taketo auto v meste .. hmm :hm
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků