Křižovatkový kviz pro řidiče.. :-)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Terminator3 6. 11. 2006 08:10

Které vozidlo má přednost? A nebo B ? Obě jsou to "obyčejná" vozidla se zelenou na křižovatce...

Obrázek

//edit
Přidávám ještě druhou křižovatku, tentokrát skutečnou. Skoro každý víkend touto křižovatkou projíždím (Kutná hora - Sedlec - kousíček od Kostnice). a dodnes si lámu hlavu, jestli to značení není náhodu nějak špatně.. V podstatě by si měli dát přednost oba navzájem..


Obrázek

//edit2

Pro ty, co tvrdí, že ta první křižovstka nemůže být takto ve skutečnosti seřízena, nechť si prohlédnou toto video. Narazil jsem na ni při procházce Kutnou horou (u Spořitelny) a v podstatě přesně odpovídá mé první skice. Bohužel jsem neměl u sebe videokameru, jen mobil. Ale i tak si myslím, že je to zcela zřetelně vidět.. Natočil jsem 2 cykly..

http://members.upc.cz/zdenda/krizovatka.3gp

Přidávám i fotku křižovatky, pokud by někomu nešlo to video spustit. Foceno také mobilem.

Obrázek
Naposledy upravil Terminator3 dne 12. 11. 2006 16:24, celkově upraveno 5
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 6. 11. 2006 08:14

a, ale to je jedno, bo ten B na to slapne a projede to driv :)
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r_b 6. 11. 2006 08:16

Zcela jasne B, protoze semafor je nadrazenej znackam, takze jakoby tam ty znacky nebyly a B odbocuje vpravo,...
r_b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 6. 11. 2006 08:29

no pokud já jsem A tak vyrazím první protože B určitě zaspí :)

proč nejsou semafory a značky i v tom příčném směru?
Naposledy upravil Vana666 dne 6. 11. 2006 08:31, celkově upraveno 1
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 6. 11. 2006 08:30

Vana: jenze pokud ty jsi A, tak ja jsem B a nemas sanci, turuju tam HTP a cece to ej vodpal, ze nestihnes ani mrknout. A za krizovatkou te budu brzdit, takze smula... prijedes pozde
Radek Ondrášík
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 6. 11. 2006 08:33

Radek: pozor aby ses nesplet, já mám vočipované tédéí
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 6. 11. 2006 08:37

Nez se vy dva dohodnete, tak to tam projede minimalne jedno auto (ktere zatim nejde videt) nacervenou :-P

K otazce:
B jede prvni! A dava prednost protijedoucim pri odbocovani doleva.
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 6. 11. 2006 08:40

Martin: my se nedohodnem a vrazíme tam oba najednou

no být to v Praze tak budeme společně čekat až dojezdí všichni z toho příčného směru, co jedou na červenou. A mezitím skočí červená nám a můžeme jet...
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 6. 11. 2006 10:11

Jak vidite, tak projel prvni ten cyklista, co jel tak rychle, ze za sebou nechal jen cáru doleva..... :-)
Honza729
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 6. 11. 2006 10:37

Honza: podle stop to nebyl cyklista ale tříkolka. Že by velorex?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 6. 11. 2006 10:58

no myslím si, že taková situace by neměla nastat.

Ale pokud nastane, tak přednost by měl mít řidič A. Sice je hezké, že semafory mají přednost před značkou, ale v tomto případě svítí semafory oběma. To znamená že jejich přednost se ruší a platí dál značky. Ale jak jsem psal, celé je to hloupost, protože takto semafory seřízené být nemají, musí řešit umožnit jízdu jen po hlavních nebo jen po vedlejších, protože jinak nemají symysl.
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 6. 11. 2006 11:02

Kdybych já byl ten v autě A, nekoukal bych nalevo napravo a zabočil normálka po hlavní. Kdybych byl v B, tak bych asi udělal to samý, protože mám zelenou a prostě bych jel a asi naboural do A.

Tato situace by velmi pravděpoodbně nemohla nastat, nemůže svítit zelená (která upravuje přednost) jak na hlavní tak na vedlejší a kdyby nefungovaly semafory, tak platí klasické zásady přednosti na hlavní. Prostě bych asi nechtěně naboural a když bych ve škudce přežil, zažaloval bych správu komunikací, jaktože svítily obě zelený ...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 6. 11. 2006 11:03

loop: :) to snad ne...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 6. 11. 2006 11:06

bond: proč ne?

v normálním provoze to takto být seřízené nemůže
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mabosk 6. 11. 2006 11:06

Pokial sa nemylim tak ak na semafore neni smerova sipka tak vodic musi brat ohlad na ostatne dopravne predpisy. Takze ten vodic na hlavnej ma prednost.
mabosk
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků