Dvoj (troj)-žárovková světla. Kde sehnat?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Luboš*** 15. 10. 2006 22:07

A obě žárovky v tom kombinovaném světle by jako měly svítit současně? Když pominu, že je to k ničemu, u aut se to tak nezapojuje a jeden čas to bylo i zakázané, nebudou se ta světla tavit? Od dvou žárovek je to přece jen dvakrát tolik tepla a výrobce takovou šílenost asi určitě netestoval...
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 15. 10. 2006 22:10

Současně ne, buď dálkovky nebo mlhovky. Ale v jednom světle, o tom to je.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Luboš*** 15. 10. 2006 22:38

A tři páry světometů by na to auto umístit nešly?
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 15. 10. 2006 22:42

Kua 3 páry sou moc na Favorita, mám na mysli dálkový do masky, originál a tyhle 2 v jednom na místo mlhovek a bude to hodně hustý, prostě to bude tam integrovaný, nebude to právě čumět jako u raly auta.
Jinak vím, že 2 páry dálkovek jsou zakázaný, ale....furt lepší než LED ostřikovače a modré parkovačky. Nebo se mýlím?
A počkej až dám xenony....nářez jako sviňa. :)
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Luboš*** 15. 10. 2006 23:06

No nevím, mě i těch 4x55W povoleného dálkového výkonu celkem stačí. Tak hodně štěstí, ať to není při každé silniční kontrole za 2000 Kč a 5 bodů za auto nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích...
Luboš***
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duee 16. 10. 2006 07:08

OS píše:...Jinak vím, že 2 páry dálkovek jsou zakázaný...n/quote]

Jaks na to přišel? Já 2 páry dálkovek mám, namontoval je tam předchozí majitel, a na STK jsem se na to výslovně ptal, protože bych je radši odmontoval, než abych s tím měl nějakej problém, a pan technik říkal že když jsou homologovaný, tak je to v pořádku.

Mimochodem s těma xenonama mi to připadá jako hovadina, abys je měl udělany pořádně, tak tě to bude stát minimálně 2x hodnotu toho Favorita, a když to uděláš nepořádně, tak ti to dřív nebo pozdějc někdo rozkope a budeš rád když se omezí na ty světla.
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 16. 10. 2006 12:36

duee píše:
OS píše:...Jinak vím, že 2 páry dálkovek jsou zakázaný...n/quote]
Jaks na to přišel? Já 2 páry dálkovek mám, namontoval je tam předchozí majitel, a na STK jsem se na to výslovně ptal, protože bych je radši odmontoval, než abych s tím měl nějakej problém, a pan technik říkal že když jsou homologovaný, tak je to v pořádku.
/quote]


Jako normál světla a k tomu 2 další páry dálkovek? Hm...to sem nevěděl, že je to povolený. A jak to na té Octavii vypadá?

Xenony, to sem víceméně plácnul...

Nicméně stále jsme se nedostali k tomu, kde to koupit. :hm
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod duee 16. 10. 2006 14:52

OS píše:Jako normál světla a k tomu 2 další páry dálkovek? Hm...to sem nevěděl, že je to povolený. A jak to na té Octavii vypadá?

Xenony, to sem víceméně plácnul...

Nicméně stále jsme se nedostali k tomu, kde to koupit. :hm./quote]

Ne, tak to jsem ti nerozuměl, mám jeden pár původní + jeden pár domontovaný, celkem 2 páry.
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johník 16. 10. 2006 14:59

Jo, jo, to jsou jediná světla(dálková), která můžou být 2x v páru. Samozřejmě je důležitá homologace, ale to je jasné u všech světel. Takže na autě: obrysovky, potkávačky, denní světla, mlhová světla, 2 páry dálkových, blinkry(snad jsem na nic nezapoměl) a důležité u těch dálkových, že musí fungovat stejně jako ty standardní.
Car: Corollka "Modroočko"
Phone: SE W810i + 2GB + HPM-70 and Nokia 6210
Comp: Intel C2D E6850, 2x1GB RAM Geil, GF NX8800GTX MSI OC, 2x 320GB a 1x 200GB HDD, Seasonic 550W, Eizo S2031W.
Johník
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 24. 10. 2006 19:10

Už jsem ty světla našel, přesně takle vypadaly http://www.autobarn.net/pip3sertribe.html , ale byly to vobyč halogenky, tyhle jsou PIAA a hodně drahý.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod Zdendas 24. 10. 2006 19:19

No nevim, neni lepší se na to ***** a koupit si AUTO?pokud možno se xenonama

OS píše:Kua 3 páry sou moc na Favorita, mám na mysli dálkový do masky, originál a tyhle 2 v jednom na místo mlhovek a bude to hodně hustý, prostě to bude tam integrovaný, nebude to právě čumět jako u raly auta.
Jinak vím, že 2 páry dálkovek jsou zakázaný, ale....furt lepší než LED ostřikovače a modré parkovačky. Nebo se mýlím?
A počkej až dám xenony....nářez jako sviňa. :)t/quote]
Naftovej Laurinek
Zdendas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 24. 10. 2006 19:21

Zdendas: No jasně, koupím si hned BMW 550i se xenonama, zítra jdu složit splátku.

Máte někdo další konstruktivní nápad?
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod CHiP 24. 10. 2006 19:22

OS píše:Máte někdo další konstruktivní nápad?
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 24. 10. 2006 19:27

CHiP: A kdy obvykle parkujou kamiony? V noci?
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 10. 2006 20:12

CHiP píše: Nechci nabádat k trestné činosti a být tak spoluviník...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků