úvaha - nic není lepší!

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co by jste při svém ježdění ocenili více?
Konec hlasování: 30. 11. 2006 09:56
Naftový motor 24 %  23%  [ 24 ]
Benzínový motor 52 %  50%  [ 52 ]
Úplně jinou alternativu (vodík, elektro, vzduch...) 27 %  26%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 103

Odeslat příspěvekod Jim 5. 9. 2006 17:06

Saman píše:
Jim píše:Saman: ale funguje dobře, že... 8)-/quote]

no ani ne, z vejfuku vam pulka ty nafty vylitne v dymoidnim stavu a pak to jeste musime fsichni dejchat 8) :x


hmm a zplodiny z benálu musíme taky dejchat, že...děláš, jak kdyby benzin vypouštel čistší vzduch než nasával...

ale nic, nemá smysl se o tom bavit, Tvůj názor na to znám...
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod Saman 5. 9. 2006 17:09

Jim > pozor2 , pokud je to diesel kde je filtr pevnych castic a nema vocipovanyho kompa na megawaty, tak mi nevadi, takove D4D sou dobre motory a vubec by mi v aute nevadil, ale kdys jedu za nekym kdo se mi snazi ujet jen diky kourove clone, tak to rad teda rozhodne nemam :wink:
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 5. 9. 2006 17:11

no v O1 byly i cistsi a lepsi motory nez 1.9TDI ;)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Victor* 8. 9. 2006 10:05

Lumpo píše:Saman: mužu se optat co je na benzínu levnější na udržbě? Vždyt to nemá ani svíčky... Mr. Green Prostě se jen leje nafta a jednou za čas rozvodák...s/quote]

Svíčky má. Sice jen žhavicí, ale i ty se občas spálí. Trysky jsou taky spotřebák a když se podělá čerpadlo, tak to raděj ani nevzpomínat.
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 8. 9. 2006 10:28

Lumpo: ..a jednou za cas turbodmychadlo, obcas vstrikovace, tu a tam vaha vzduchu..
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 8. 9. 2006 10:30

Ota píše:Lumpo: ..a jednou za cas turbodmychadlo, obcas vstrikovace, tu a tam vaha vzduchu..


proste cele auto Mr. Green
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 13. 9. 2006 08:08

El Carlos píše:... 3. [i]naftový motor hrozně kouří a znečišťuje ovzdušío/i]
když se trochu přišlápne, tak saze lítají, nelze říci, že to tak není. Výrobci si to uvědomují a proto do aut cpou všeljaké filtry apod. Přeci jenom du]dle mého názorur/u] je horší jet za starou 105L, MB nebo nedejbože moskvičem, či trabantem a ty na diesel určitě nejedou.e/quote]

Nesouhlasím - dle mého názoru (ale lze to říci přesně změřením splodin) je na tom seřízený diesel hůř proti seřízeným škodovkám.

equote="El Carlos"] Na závěr snad jenom dodám, že anketní otázka není o tom i]co je lepší
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 11:27

Není fér, aby benziňáci dotovali dieseláky (křížová dotace)! Když benziňáci dotují Lpgáče nebo CNGisty má to své opodstatnění. Proč ale dotovat nafťáky? I ten nejčistší diesel vyprodukuje z litru nafty víc škodlivin než obyčejný benziňák. A nejen škodlivin, ale i CO2. A přesto se litr nafty daní méně než litr benzinu!

Je to prostě hrozně nefér. A být dieselákem, tak se tu poníženě klaním a děkuji každému kdo jezdí na benzin, protože především z peněz benziňáků se stavějí, opravují a udržují silnice a díky benziňákům se udržuje alespoň trochu přijatelné životní prostředí. Představte si situaci, kdy by 100% lidí jezdilo na naftu = životní prostředí katastrofální a peněz vybraných ze spotřebnívh daní o hodně méně!
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ota 13. 9. 2006 12:01

expert: Rika se tomu solidarita, bohatsi dotuji ty, co jsou zrovna v tak tizive socialni situaci, ze musi jezdit dieselem :-).
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 12:47

Ota: Tak to potom jo. Ale kde je to ponížené děkování? :hm :P :) :D Mr. Green
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 13. 9. 2006 13:03

expert: a teď si představ že jsou aj takoví, co jim část techniky jezdí na naftu a část na benzín (třeba já). My můžeme nadávat na obě strany.

No tobě se nelíbí že nafta se zdaňuje míň než benzín. Já to vidím trochu jinak, mi se spíše nelíbí že benzín se zdaňuje ještě víc než nafta...
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 13. 9. 2006 13:31

expert: Jake podekovani? Ja jezdim benzinem, jsem solidarni :-).

Vana: Bud si rozdvojena osobnost nebo mas bufika :-).
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 13:36

Ota : to nebylo na tebe. Ale jenom takový všeobecný údiv :wink: Mr. Green .

Vana666: Benzin víc než nafta a nebo nafta míň než benzin je totéž :wink: . Jistě se dá diskutovat i o absolutní výši. Nicméně nefér je hlavně ten (ne)poměr. :D
expert0001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Saman 13. 9. 2006 13:57

Sak nebojte, stat brzo nasadi na naftu vissi dan nes na benzin, pac ted se mu zakaznici znacne presunuli na naftova auta a jen tezko i hnedka koupej benzinak, takze za par let bude nafta drasi nes benzin a stat si nahrabe na naftacich :D . No a pak us bude doba tak daleko ze budem chcisni zavisli na CEZu a jejich elektrice, takze znacne podrazi elektrika :D . Proste dane sou vysoke tam, kde je nejvetsi poptavka.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod expert0001 13. 9. 2006 14:03

Saman - už aby to bylo. Se moc těším jak bude nafta děsně drahá a já si za levný peníz dobíjím svůj první elektromobil na noční proud. A kdyby snad stát moc prudil se zdaněním elektřiny, tak si koupím na střechu sluneční baterie a nikdo na mě nemůže :P :D Mr. Green

EDIT: myslel jsem střechu u baráku. střecha auta je na to asi moc malá :hm :)
expert0001
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků