Jaké alternativní 15" gumy na Fabii?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MadMack 12. 9. 2006 11:22

2Marcin: Diky moc z info. I ja jsem se nakonec dostal k velkemu TP a tak mam moznost 195/50 nebo 185/55.
A ted neco o me :-) Jsem z Brna, najedu mesicne zhruba 3500 km, muj rajon je jizni a stredni morava, vysocina a vychodni cechy (uzemi Humpolec, Usti nad Orlici, Olomouc, Zlin, Uherske Hradiste, Breclav). Pneumatiky bych rad opravdu kvalitni. A ted ten rozmer - za posledni dva roky jsem retezy ani jednou nepotreboval, ale prece jen je s sebou vozim a tak bych asi uprednostnil rozmer 185/55. V tomhle rozmeru jsem se dival na gumy Goodyear UG7 a nebo Pirelli Winter 190 Snowsport, ale rad si necham poradit.
Diky M.
Fabia Combi 1.4 16V Elegance
MadMack
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcin 12. 9. 2006 22:01

2MadMack: "A ted neco o me. Jsem z Brna..." Kurna, to je skoro jak na seznamce :D

Ale ted seriozne! Pokud retezy mas je to rozhodne duvod proc z vyberu eliminovat 195/50 - rozmer tedy mame vyresen. Navic najezdis pomerne dost, takze se muze stat, ze retezy proste jednou pouzijes.

Zminujes UG7 a 190 SS. UG7 je nova modernejsi guma s vychytavkami, ale 190 SS funguje vyborne. Alespon co jsem mel tu moznost minulou zimu v rozmeru 195/50 R 15 mne ta guma fakt presvedcila, na to ze je to uz postarsi dezen a vypada strasne obycejne funguje vyborne. Navic ma dobrou zivotnost, je ticha... Ale stejne Ti asi ve finale spis doporucim UG7.

Nicmene, obecne... jak na to spechas? Ja koncem tento tyden odjizdim na cca 14 dni, muzeme to doresit pak? Ted se obavam, ze to uz nestiham :(
Marcin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 13. 9. 2006 06:28

Problemem rozmeru 185/55 je mirne nestandardni, takze neni takova nabidka. Samozrejme ty nejlepsi znacky jsou, ale jsou drazsi, nez stejne pneu v 195/50 R15.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 13. 9. 2006 06:30

fabka2004 píše:
vencap píše:Já jsem použil Michelin Alpin 2 v rozměru 185/55 R15. Po dvou zimních sezonách je mé hodnocení následující:
d/quote]
velmi dobra uvaha co pise, avsak treba este podotknut, ze cim uzsia pneu, tym ma vyssi pritlak na cm2 pneu, takze je lepsia pre hlboky a cerstvy sneh hlavne do kopca, preto sa ti siroka pneu 195 smyka.


Jenze on ma prave ten uzky rozmer :)
Naposledy upravil NiceOne dne 13. 9. 2006 06:46, celkově upraveno 1
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencap 13. 9. 2006 06:43

Přesně, problémy v zimě mám s 185/55R15, což ovšem pro Fabii vzhledem k nízké hmotnosti je možná široký rozměr. Věřím, že užší pneumatiky, třeba 165, by si se sněhem poradily lépe.
Myslím, že ty problémy způsobuje kombinace relativně široké pneu a nestandardního a tedy méně zajímavého rozměru.
Na suché vozovce jsou naopak ty gumy parádní.
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 13. 9. 2006 08:48

vencap píše:Přesně, problémy v zimě mám s 185/55R15, což ovšem pro Fabii vzhledem k nízké hmotnosti je možná široký rozměr. Věřím, že užší pneumatiky, třeba 165, by si se sněhem poradily lépe.
Myslím, že ty problémy způsobuje kombinace relativně široké pneu a nestandardního a tedy méně zajímavého rozměru.
Na suché vozovce jsou naopak ty gumy parádní.
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod vencap 13. 9. 2006 09:34

Je pravda, že v zimě jedu na sněhu tak těch 5 - 10% jízd, ale zažiju na něm kolem 90% nepříjemných momentů.
Během dvou zim dvakrát nepříjemný přetáčívý smyk na křižovatce v rychlosti kolem 30 km/h, poprvé jsem zůstal stát v závěji na krajnici, podruhé jsem si dal rozcvičku v ručkováni po volantu tam a sem, než se zadek po asi 4 překývnutích uklidnil. Kolem chodily děti do školy, tehdy jsem se pěkně orosil.
V koloně aut v mírném stoupání jsem měl problém se rozjet, bez neustálého protáčení kol to nešlo. Stejné problémy tam měla už jen auta na letních gumách.
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 13. 9. 2006 10:29

hold, zima nieje len o pneu ich sirke ci kvalite dezenu, ale aj o vodicovi.
Mozes mat sebelepsie pneu, ak to prezenies, tak si nepomozes.
PS: nenarazm na Tvoje vodicske schopnosti, len konstatujem
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod vencap 13. 9. 2006 10:52

Copak moje řidičské schopnosti, to asi nebude žádná sláva. Ani na školu smyku jsem si zatím nenašel čas, za což se docela stydím.

Akorát mě rozladilo, že všichni kolem na zimních gumách uhání vpřed a já musím pomalu, hrabu, v zatáčkách mi to nečekaně ujíždí, jako kdybych měl letní (trochu přeháním). Jasně, už tuším, že tyhle gumy mě moc nepodrží na sněhu, takže s tím počítám. Na gumy se vymlouvat nemůžu.
Příště se ovšem budu držet standardních rozměrů a nebudu přehánět šířku. Pokud ani to nepomůže, najmu si na zimu řidiče. :)
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 13. 9. 2006 11:44

vencap píše:Copak moje řidičské schopnosti, to asi nebude žádná sláva. Ani na školu smyku jsem si zatím nenašel čas, za což se docela stydím.
e/quote]

to iste aj ja, nemusis mat vycitky svedomia...
kedysi na Schade 130L som to ovladal dost dobre 8) , teraz tento predohrab, mam este medzery :cry:
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod MadMack 14. 9. 2006 10:48

2Marcin : O Brně jsem psal proto, abys měl představu o terénu, kde se pohybuju - chtěl jsi podrobnosti :-))))
A doresit to muzeme kdykoli, nijak na to nespecham. Auto budu prezouvat az za dlouho!
Pokud to bude jednodussi, posilam svuj mail - martin.sveda@volny.cz
A jinak ja bych asi uprednostnil ty pirelli - UG se pry vic sjizdi - jezdim hodne, ale v nasi jizni kotline jsou pres zimu vetsinou silnice mokry a tak by ty pirelli meli vic vydrzet.
Diky M.
Fabia Combi 1.4 16V Elegance
MadMack
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcin 15. 9. 2006 06:34

2MadMack: OK, ozvu se koncem mesice a pripadne to pak rozsekneme.
Lepsi sivotnost tech Pirellek jsem nenapadne zminoval, na UG7 Te nasilim premlouvat nebudu. Je to technicky vyspela pneu, ale ta pirellka mne min. zimu hodne presvedcila.
Zatim cau,M.
Marcin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 17. 9. 2006 18:57

Já mám v techničáku tyhle rozměry gum:

185/60 R14 (ET 43)
185/60 R14 (ET 38) - nelze s řetězy
185/55 R15
195/50 R15 - nelze s řetězy
205/45 R16 - nelze s řetězy
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků