Varovné blikání

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Blikáte
Ano 53 %  86%  [ 53 ]
Ne 6 %  9%  [ 6 ]
Pouze blinkám 2 %  3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 61

Odeslat příspěvekod Ardeth 28. 8. 2006 22:58

Co ma speleo v avataru...
Ale je pravda ze vypada hodne nove. Mr. Green
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod kepke 29. 8. 2006 05:38

speleo píše:samozřejmě že se nevrací. Bratr ten vnitřní mechanismu ukopnul (rozdrtil) kolenem, čili nejenomže se na jednu stranu nevrací blinkr, ale ještě ani nejde dát třeba při vyjíždění z kruháče (kdy je volant je na druhou stranu než chci dát znamení). Ale takovýdle ptákoviny dávno neřešim, to auto má daleko jiný a horší problémy.d/quote]

to by snad už tedy nemělo ani jezdit po silnici :o ,ale zase když je tak pěkně naleštěný :D
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quino 29. 8. 2006 06:10

Policajty jsem už dlouho neviděl, ale blikám docela často na ty, kteří nesvítí.
quino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 8. 2006 06:40

Snail píše:To, že blikáním se.ete polici je jedna věc a druháí věc je dokázat ve správním řízení, že to nebylo odůvodněné. Protijedoucí měl zapnutá dálková světla a blikal jsem, že přestože je den, tak oslňuje. Dokažte mi opak.

Zásadní chyba kamaráda byla uznánípřestupku na místě. Mimochodem, jak to fízlové ohodnotili dle zákona?
/quote]

jak vůbec dokázali, že problikl? Měli to na záznamovém zařízení? Pokud ne, tvrdošíjně trvat na tom, že jsem neblikal - slovo policajta nemů větší váhu než slovo občana (i když se policie snaží tvrdit opak, ale to IMHO neplatí u soudu a mám dojem, že v tomto případě ani u správního řízení) :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 29. 8. 2006 08:05

Nutno říci, že ta škodovka skutečně existuje, skutečně byla (a zase třeba někdy bude) takle naleštěná a skutečně stále jezdí. Klidně přijedu někam ukázat, kdo nevěří. Ale nesmí to bejt moc daleko :)
Foceno to bylo někdy na jaře po zimní očistě, rok zhlavy už nevím, ale určitě mezi 2002-2004. A důvod ucházejícího vzhledu je ten, že je poctivě 18 let garážovaná, nikdy nestála dlouho pod sněhem, na sluníčku nebo na dešti a hlavně, prvních 9 let jezdila jenom o víkendech tam a zpět 20km a to od jara do podzimu.

Hřebíčky do její rakve pomalu přibývají, zimní i letní jízdy na slovensko do Tater, v zimě na lyže do Krkonoš nebo Alpy, nějaká podzimní morava za vínem taky občas a už to přestává stíhat. Teď naposledy to byla spojka, předtím ohnutý víčko karbece, ložisko vodní pumpy, ucpané olejové čerpadlo, atd. atd.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 8. 2006 08:12

kepke píše:to by snad už tedy nemělo ani jezdit po silnici :o ,ale zase když je tak pěkně naleštěný :D /quote]


Kdybys viděl, co za prorezlý a nefunkční šroty všech typů jezdí standardně po vesnicích, tak todle by byla ještě královna mezi škodovkama. :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marwinus 29. 8. 2006 08:28

speleo píše:Teď naposledy to byla spojka, předtím ohnutý víčko karbece, ložisko vodní pumpy, ucpané olejové čerpadlo, atd. atd.,/quote]


Ted jsi me vratil o hezkych par let zpatky - klasicke problemky se skudkou... Co jsem se toho naopravoval :D
Marwinus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ota 29. 8. 2006 08:31

speleo píše:Já neblikám, mohla by mi taky ta páčka zůstat natrvalo v ruce, je slepená vteřiňákem.i/quote]


To si snad delas srandu :-).
Nejhorsi mi na Skudce vzdycky prisel ten lehkej predek, jak to zoufale nebrzdi, resp. okamzite blokuje kola. Pred dvema lety jsem jel 300km Ladou 2101 r.v.74 a to byl teda narez, Facko je oproti tomu superluxus.
Ota
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 29. 8. 2006 08:43

Samozřejmě že si dělám srandu, ale oprava mechanismu té páčky nedopadla dle očkávání, polská druhovýroba zjevně má drobné technické mouchy :)

Blok předních kol při brždění prakticky nejde ničím odstranit a já už s ním prostě počítám. Já v kufru standardně vozím zátěž v podobě pytle písku, akorát naváženýho tak, aby se dalo ještě slušně na místě točit volantem, ale aby to trochu líp sedělo a zůstal zachovaná alespoň rozumná míra brzdného účinku. Když se ten kufr naloží víc, poddimenzované brzdy prostě nemaj šanci tu hmotnost zkrotit. Proto sem tu několikrát psal, že nějaký brzdný dráhy co tu někdo uváděl při různejch rychlostech pro škodovku absolutně neplatěj, ta plachtí víc než polovinu trasy smykem předních kol a to nesmí bejt mokro nebo sníh. To nemá ani cenu brzdit.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 8. 2006 09:48

a co je za prestupek, kdyz probliknu dalkovymi, ze se to tak resi???
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 29. 8. 2006 10:05

George_Couser píše:Saman, praveze kdyz chytis kokota, tak ti ten bod dat muze...svetelna houkacka NENI na zdraveni znamych...a na vymluvu ze ma to probliklo, ze mu blbne ta packa, tak mu chtel sebrat na miste technicak, at si zavola odtahovku :hm
Poslal bych toho kokota policajtskýho do pr*ele a chtěl bych správní řízení.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 29. 8. 2006 10:40

Blikam, lidi na me blikaji, uz nekolikrat mi takhle nejaka spriznena duse zachranila nejakej ten bodik.

policajti me kvuli problikavani jednou staveli. tvrdil jsem neblikal, cesta je trochu hrbolata, tak vam to jen tak mohlo pripadnout a bylo vyreseno odjizdel jsem bez postihu.

Pro me to neni slusnost, ale povinnost kvuci ostatnim ridicum.

Kdyz nekdo nesviti, tak jednoduse vypnu zapnu svetla, ono mu to dojde mnohem rychlejc nez kdyz na nej budu mrkat. obcas se stane, ze i chodec ukaze, ze clovek nesviti. lidi zas nejsou takovy svinuchy :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencap 29. 8. 2006 11:22

Myslím, že v případě nutnosti vysvětlovat, proč jste blikal dálkovými na protijedoucí vozy, můžete argumentovat citací ze zákona. Cítil jste se ohrožen rychlostí či stylem jízdy protijedoucího vozu, a proto jste použil světla k odvrácení hrozící hrozby tím, že jste řidiče na jeho prohřešek upozornil. Zdá se mi, že je to přinejlepším stejně věrohodné tvrzení, jako že jste kolenem omylem zachytil za páčku.

§ 31
Výstražná znamení

(1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává
řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat
zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění
řidiče předjížděného vozidla.

(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat
světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením
dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel;
k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.
vencap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 29. 8. 2006 16:10

Na měření blikám a na nesvítící to podržím... Vypnutí a zapnutí světel by bylo lepší, ale mám xenony a ty se tímhle údajně ničí.
Zrovna v sobotu jsem na jedno auto z dálky svítil a oni to byli nesvítící policajti Mr. Green
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 29. 8. 2006 18:33

Dneska při testování antiradaru na radlický jsem byl příjemně překvapen, kolik lidí blikalo. Cca každý 10-15 auto. :tleskani :tleskani

A to jsem se tam motal skoro hodinu.
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků