Světla pro svícení ve dne.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Co říkáte na světla pro svícení ve dne?
Už je mám 8 %  7%  [ 8 ]
Uvažuju o nich 47 %  44%  [ 47 ]
Nepřemýšlel jsem o tom 23 %  21%  [ 23 ]
Nevyplatí se 16 %  15%  [ 16 ]
Potkávací jsou lepší 11 %  10%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 105

Odeslat příspěvekod marepa 19. 7. 2006 22:07

jako dobry to bude.. ale prijde mi to draha investice,aby se mi vratila za 30tkm .. ( 30tkm VE DNE)

ale samozrjeme kazdy at si koupi co chce :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 20. 7. 2006 04:23

marepa: ...ja je chci taky namontovat - a hlavnim duvodem je setrit zarovky v hlavnim svetlometu (potkavaci/dalkove) ... uvazuju vazne o PIAA nebo alespon nejakych se zvysenym svetelnym tokem ... to, ze clovek usetri neco na palivu mi prijde jako vedlejsi a nemit denni sviceni (alespon rele) je i u me obtezujici, protoze musis prenastavovat jas palubnich pristroju...
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Victor* 20. 7. 2006 07:56

Mě to prostě připadne hloupý. Jako bych v pravé poledne rozsvítil všechna světla v bytě. :? Ještě jeden důvod. Když vlezu do auta, první pouštím větrák a CD. Pokud navíc svítí ještě světla, nejsem si jistý, jestli baterka dostane stejnou porci energie, jako bez nich. A proč svítit nazdařbůch 180W, když tu energii můžu věnovat akumulátoru. 8)
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 08:05

Tak mám Nissan Bluebird 2,0SLX r.v 1989. A kam sem je namontoval? Dolů tam jak bývají mlhovky. Bohužel sem neumím dát fotku.[/img]
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod *Victor* 20. 7. 2006 08:12

Vitorio píše:Tak mám Nissan Bluebird 2,0SLX r.v 1989. A kam sem je namontoval? Dolů tam jak bývají mlhovky. Bohužel sem neumím dát fotku. /img]

Pokud tam máš místo na mlhovky a neuvažuješ o jejich pořízení, tak přesně tam. Taky to tak chci vyřešit.
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 08:15

já taky uvažuju o montáži. ani tak ne kvůli žárovkám, ale spíš kvůli parabolám. našel jsem světla za pár korun, tak radši vypálím tohle, než hlavní světla po 2900/kus.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 08:16

Victor: No já tam místo neměl, tak jsem to vyříznul pilkou a pohoda.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 7. 2006 08:19

mikicz píše:já taky uvažuju o montáži. ani tak ne kvůli žárovkám, ale spíš kvůli parabolám. našel jsem světla za pár korun, tak radši vypálím tohle, než hlavní světla po 2900/kus. /quote]
kde jsi nasel svetla za par korun ?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 08:20

Mikicz: To je i můj případ. Mám nové paraboly 3500,- kus a žárovky +50% za 300,- kus, tak si je chci šetřit. Jel jsem do Chorvatska, tak jsem je vyměnil a bylo to 100 a 1. Navíc mám obavu o světla, když zůstaněš viset v koloně. Takhle jsem vysmátej a auto je vidět dobře. A o to jde
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 08:24

mfilip píše:
mikicz píše:já taky uvažuju o montáži. ani tak ne kvůli žárovkám, ale spíš kvůli parabolám. našel jsem světla za pár korun, tak radši vypálím tohle, než hlavní světla po 2900/kus. /quote]kde jsi nasel svetla za par korun ?


http://www.wesem.com.pl/halogen.php?halogen=4hm&en&powrot=nowosci vychází mi to v přepočtu něco přes 300... tyhle jsou univerzální, mají tam i pro některý typy speciální. třeba pro feldu. ty stojí sice přes 500, ale zase jsou uzpůsobený pro montáž místo mlhovek na feldě.
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 08:27

Pozor hochu, ty světla musíš mít homologavaná. Na tyhle polské můžeš zrovna zapomenout!!
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 08:30

Vitorio píše:Pozor hochu, ty světla musíš mít homologavaná. Na tyhle polské můžeš zrovna zapomenout!!o/quote]


european homologation: E13, E20
co na tom přesně vadí?
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 08:33

jinak by ses možná divil, který všechny automobilový komponenty se dělají v polsku... a homologaci samozřejmě mají. dokonce když jsem před 7 lety kupoval zadní mlhovku na tržnici za 300 tak měla homologaci E8 a na STK to prošlo naprosto v pohodě.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vitorio 20. 7. 2006 08:36

Ty světla na sobě musí mít homologační značku RL, to je značka světel pro denní svícení. Tyhle to nemají, mají jen E a to je špatně. To bys dostal pokutu. Mě už stavěli 3x, bavil jsem se s nima o tom a v ČR jsou homologované pouze světla od Helly. Zatím.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2006 08:39

není problém ověřit to přímo u nich. až něco zjistím, tak dám vědět. na hellu kašlu, to si radši koupím nový světla až tyhle definitivně vypálím.

update: http://autodoplnky.megapark.cz/wesem/ tady to prodávají, takže by s homologací problém být neměl, ne? pomíjím ceny, ty má nějaký divný.
Naposledy upravil mikicz dne 20. 7. 2006 08:46, celkově upraveno 1
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků