Jak pracuje městská policie :)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pepek 19. 7. 2006 10:46

Julinek má na 100% pravdu. Prostě to MP zkoušejí a lidé jim na to jdou. Ten papír za stěračem je jen taková náhrážka a pokus o ušetření práce pro správní úředníky. Pokud MP zjistí nějaké porušení zákona zavdávající podezření, že došlo ke spáchání přestupku, tak si sepíše jen svůj doklad (oznámení, podání...) a to s dostupným důkazovým materiálem předá správnímu prgánu, který pak postupuje dále dle zákona. Navíc, pokud nějaký Jouda (tím nemyslím zdejšího diskutéra) na to "předvolání" reaguje a jde na MP, tak ani nezíská náhradu ušlé mzdy a ...prostě nic a ještě odevzdá hloupě peníze.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 10:49

Registrace Buerace: věc se má asi tak, co je dle tvého názoru lepší:
1) dát hladovému rybu
2) dát hladovému prut a naučit ho ty ryby chytat

V prvním případě bude sice hladový nasycen, nicméně hlad dříve či později přijde a budu ho muset nasytit znovu. Když mu dám prut a naučím ho chytat ryby, tak bude do budoucna naprosto soběstačný.

K podání vysvětlení: přečti si to pozorně, protože tě předvolá k 'zápisu', právě o tom 'podaném vysvětlení'. Příklad: chytí tě přímo u auta, kde tě vyzve k podání vysvětlení, poté usoudí, že by se to mělo zapsat či dohledat něco, tak tě vyzve, aby ses v uvedenou dobu dostavil právě k tomu zápisu. Už panimáješ ?
Julinek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 10:57

Julinek píše:K podání vysvětlení: přečti si to pozorně, protože tě předvolá k 'zápisu', právě o tom 'podaném vysvětlení'. Příklad: chytí tě přímo u auta, kde tě vyzve k podání vysvětlení, poté usoudí, že by se to mělo zapsat či dohledat něco, tak tě vyzve, aby ses v uvedenou dobu dostavil právě k tomu zápisu. Už panimáješ ?p/quote]


rozhodně nepanimáju, já nevím jak vy ale já se tady od začátku bavím jen o jedné konkrétní skutečnosti, která nastala a která je zdokumentovaná těmi fotkami. A z toho tedy rozhodně neplyne, že někdo někoho chytil u auta, požadoval vysvětlení a následně ještě kamsi předvolával...... :hm A co se týče nějakýho papíru za sklem, tak jakej je rozdíl mezi tím, když tam jdu s tímhle papírem nebo ho zahodím a čekám až mě přijde výzva doporučeně? :hm
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 11:00

Pickuper: MP tě nemůže vyzvat, protože jí to zákon neumožňuje. Nemůže to udělat ani lístkem za stěračem, ani doporučeným dopisem do tvé schránky. Přečti si znova pozorně to, co jsem psal.

Situace nastala a ty jako řidič/majitel vozidla nemusíš nikam chodit, protože ten papír za stěračem má asi takovou právní váhu, jako reklama na zhubnutí v tvé poštovní schránce.
Naposledy upravil Julinek dne 19. 7. 2006 11:00, celkově upraveno 1
Julinek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 19. 7. 2006 11:00

MP tě v tomto případě (nepřítomný řidič) NEMÁ co předvolávat. Pokud mne (nebo toho invalidu) přistihne u auta, tak s ním ZAČNE jednat na místě a pak má právo následně ho vyzvat k podání vysvětlení. Je to už jasné?
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 11:01

pepek: drobně bych to upravil, to že ho přistine u auta a žádá po něm vysvětlení je právě ono "podání vysvětlení". Potom ho již nevyzve k podání vysvětlení, ale k dostavení se k zápisu, právě o tom podaném vysvětlení.
Julinek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 11:04

jasný.........a propo, kua co vás vede k detailnímu studiu nějakejch bezvýznamnej zákonů o MP či čeho......... :hm
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 19. 7. 2006 11:04

Dík za doladění detailu. V rychlosti jsem to přehlédl. Hlavně to nechce si nechat sr..t na hlavu od obecních poskoků.
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pepek 19. 7. 2006 11:05

to Pickuper: Znát svá práva je velmi užitečné
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pickuper 19. 7. 2006 11:07

pepek: takže mi chceš říct, že máš takhle zmáklý všechny zákony? :wink:
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 11:07

Pickuper: řeknemě, že je to docela zajímavým koníčkem, který se navíc dá velmi dobře zúročit. Obvzláště, když tě na uvedenou věc upozorní sám MP, který byl kvůli svému slušnému chování od MP po 11 letech 'odejit'. Holt vedení MP raději dá na počet vybraných pokut, než na to, kolikrát si pomohl babičče přes přechod.
Julinek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 19. 7. 2006 11:11

to Julinek: O tomto jsem věděl dávno, ale ten tvůj zmiňovaný zdroj a ty věci kolem (ostatní příspěvky), to je docela hlína
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Julinek 19. 7. 2006 11:13

pepek: to je již několik let, co byl takto odejit a jako hlína mu to moc nepřišlo.
Julinek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 19. 7. 2006 11:23

Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jim 19. 7. 2006 11:26

Petr: to jsem četl včera v MF Dnes, docela mě to překvapilo... :)
Fabia RS Dieselpower - 274PS@578Nm - EX
BMW 335Cd Dieselpower - 340PS@707Nm
Jim
TDI tuner roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků