Má niekto z vás HTPčko čipnuté?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fabka2004 12. 3. 2006 21:23

speculant píše:fabka2004: to je len jedna z veci ktore ti poriesi čip. Za tu 5ku tam je toho viac..../quote]

no neviem, netvrdim nic za ani proti
viem ze na silnesjie auto som pred dvoma rokmi nemal, isiel by som do 74kW f benzine, ale nane lowe nane konike
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 3. 2006 21:26

tedy pokud jde o tu prodlevu plynu je to proste dan za el. plyn, je to uplne bezne a to budte radi, ze mate atmosfericky motor. U takoveho TFSI, TDI apod. motoru cekate nejdriv na el. plyn a pak na nacepovani turba, takze to, ze se treba 0,5-1s nic nedeje je pomerne caste :ú)
anonymni

Odeslat příspěvekod NiceOne 12. 3. 2006 21:37

speculant píše:jansko: šliapni prudšie na plyn a zistíš ze otáčky nabehnú o niečo pozdejšie... nastane akoby taká pauza... samozrejme že to trvá len moment... to je diera v plyne...a/quote]


Trvam si na tom ze zadnou pozorovatelnou diru v plynu nemam. Mam MR2005.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jansko 12. 3. 2006 21:54

No, chcelo by to porovnať s iným autom.. Asi si pojdem požiadať o skúšobnú jazdu v qalte,ak by mi dali ročník 2005 a vyššie vravíš,že by dieru/prodlevu nemala mať...
Tak si to porovnám. Ja mám MR 2004 /september :hm
jansko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jansko 12. 3. 2006 22:21

čo sa týka toho čiptunu tu v Košiciach mi povedali, že to nebude nijaká sláva a že sa im to ani veľmi nechce robiť..lebo že mám vždy možnosť od toho potom cúvnuť so zárukou vrátenia peňazí a že oni o to preto nemajú záujem. (divné)...
Na rozdiel od toho MM-Racing, čo tu speculant popisuje, tu v KE by odo mňa za to popýtali 11 papierikov a ešte že to vraj chce filter za 3 ďalšie.. :hm
Sľubujú mi tu cca 54kW ale mne ide skôr o väčší výkon v celom spektre otáčok a kruťák..
Tak si vravím, že to radšej budem tankovať 100V-racing a budem skoro tam, kde s čipom..
jansko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2006 06:55

jansko píše:[i]Tak si vravím, že to radšej budem tankovať 100V-racing a budem skoro tam, kde s čipom..p/i]
Není to škoda??? 98 bude určitě stačit ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod štaflík 13. 3. 2006 07:25

pokud je trochu nižší, tak to může být OK. Třba Getz 1.1 v dlouhodobém testu AB i SM (v obou si mimochodem vedl velmi dobře) měl o trochu méně (cca 2 kW).
štaflík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deli 13. 3. 2006 17:29

jansko píše:[i]Tak si vravím, že to radšej budem tankovať 100V-racing a budem skoro tam, kde s čipom..p/i]

Já jsem bral zásadně u Shellky, nepoznal jsem rozdíl mezi 95, S-V Power a Racingem... :wink:

Teda kromě toho, že mám za litr tři smart body a o to jde :P
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 13. 3. 2006 19:42

Lukas[CZE] píše:
jansko píše:[i]Tak si vravím, že to radšej budem tankovať 100V-racing a budem skoro tam, kde s čipom..p/i]
Není to škoda??? 98 bude určitě stačit ;))/quote]
Ten motor má 54 kw i bez chipu. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 13. 3. 2006 19:54

k te dire pri akceleraci: v porovnani s cimkoli silnejsim je cely tah htp velka vykonova dira, takze zda ji konkretni auto ma nebo ne je vec ciste subjektivni
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jansko 13. 3. 2006 20:26

dnes som to skúsil..
Po zahriatí motora som potom pri voľnobehu prudko zošliapol plyn a otáčky vybehnú o cca 3 desatiny sekundy. Je to posúditeľné ako diaera alebo nie??
jansko
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 13. 3. 2006 20:34

jansko: myslis ze kdyz pridas plyn chvili trva nez vyleti otacky? to je zcela normalni, je to zpozdena reakce elektronickeho plynu
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jansko 13. 3. 2006 20:40

tiež si myslím,že je to úplne v pohode, keby to bolo sekunda alebo tak nejak, to by mi už vadilo a asi by som sa nepýtal tak ako tu prednedávnom,čo je to tá diera v plyne.
jansko
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků