rozbite auto od upadleho kola

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod voborl00 20. 2. 2006 09:17

dneska brzo rano jedem s kamosem jeho veteranem, jeste tma, trochu mlha, v protejsim pruhu tak 80kmh jedouci kolona aut a kamionu, najednou tak 3m pred nama vidim jak z protijedouciho kamionu utrhla pneu z navesu (spis cele kolo nedalo se to rozpoznat jiste) a jede nam primo na cumak :o tahli jsme jeste vozik, nedalo se nic delat, rana, kusy skla plastu, kolo prelitlo auto, zastavujeme - svetlo, mlhovka, maska na srot, prohla haubna, naraznik :x kamion uz daleko, hnat se za nim s vozikem a predjizdet v mlze tu kolonu to ne ... takze otazka - co ted s tim, na aute je jenom povinny ruceni, dily na auto kdyz uz je vubec nekde sezenem tak za ne diky amortizaci (auto pres 20 let stary) dostanem par korun :x ma nekdo zkusenost / radu? dekuju za vsechny napady
voborl00
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 2. 2006 09:22

no mam pocit, ze tomu sa hovori smola.... jedine to nafingovat, ze nejaky dalsi kamarad do neho nabural a zaplati sa to z jeho povinneho a to co mu poistovna vezme z bonusu tak to mu zaplatite....
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladik 20. 2. 2006 09:26

Těžká odpověď podle popisu je auto na odpis a když nemáte žádnej popis viníka teda o jaký auto se jedná typ, návěs, nápis kus značky tak je asi situace bezvýsledná. Můžete nebo měli byste zavolat určitě policii když budou dobrý tak se to auto pokusej najít. Záleží kdy se to stalo čím dřív se to nahlásí tím větší je šance že se viník najde přecijen bude muset někde to ztracený kolo nahradit. :hm
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 2. 2006 09:28

vladik: prosim ta nebud naivny.. ked uz tak policajtov mali zavolat hned, keby ich volali teraz este by ich zdrbali, ze odisli z miesta nehody.. a po druhe hadam neveris, ze policia vyhlasi patranie po kamione na zaklade toho, ze nama jedno koleso a necha non-stop sledovat vsetky pneuservisy??? :D dost uletena predstava :D
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 20. 2. 2006 09:30

Nema tohle zaplatit ta jejcih spolecna kancelar pojistitelu, ci co to maj ? Ale pokud jste nezavolali policajty, tak mate smulu.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Fido+ 20. 2. 2006 17:10

Mam dojem, ze timhle by se policajti ani nezabejvali. Me se stalo ze z nakladaku prede mnou upadlo naky litinovy koleno (asi na kanalizaci) presne me pod kolo. Vysledek - prerazena poloosa, dira v podlaze u spolujezdce (sedacka spolujezdce se zvedla az ke stropu) a spoustu dalsich drobnosti. Volal jsem policajty a prijeli kupodivu za par minut. Jenze nakonec mi rekli, ze ten nakladak proste hledat nebudou prestoze byl tou dobou jeste nekde na dalnici a meli i to koleno co z nej vypadlo a kterejch mel plnou korbu. Najit ho by byla otazka par minut. Rekli ze mam proste smulu.
Fido+
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaK 20. 2. 2006 19:16

I když to bylo staré auto, tak jestli bylo v pořádku tak ta škoda je větší než dvacet tisíc. Škodu by měla zaplatit pojišťovna z garančního fondu, a k tomu taky potřebuješ protokol od policie. Takže policii volat určitě, navíc návěs bez kola je ohrožením ostatních na silnici a tak by ho cajti měli hledat hezky rychle.
P.S. jako důkaz pro pojišťovnu bych se snažil najít to upadlé kolo.
Tragédie této země spočívá v tom, že vždy když se v ní začne náhodou dařit lépe, přijdou politici a ve jménu vyšších zájmů všechno zkurví.
Líp už bylo......
JirkaK
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duee 20. 2. 2006 20:05

Kancelář pojistitelů platí škodu pouze pokud viník nemá povinné ručení (a pak tu vyplacenou částku po viníkovi vymáhá) anebo pokud je viník cizinec (a pak částku vymáhá po jeho pojišťovně). Pokud je viník neznámý, má poškozený smůlu :-(

(možná jsem na nějaký případ zapoměl, ale každopádně když je viník neznámý, tak to kancelář pojistitelů neplatí)
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 2. 2006 21:27

Smůla jako vrata!
Tohodle se bojím furt.Mám veterána,najedu asi 1000km ročně a hrozím se toho,že mě někdo picne.
Pojišťovna mi zaplatí prd,protože mi řeknou,že cena auta je nižší než cena opravy. 37 let starej veterán má holt smůlu!

A proč bych si měl shánět starý díly z vrakáče?Já bych chtěl to auto v takovým stavu jako bylo předtím.A například motor s 50 tis už neseženu nikde!Dokonce některé díly v ČR už ani nejsou!
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 2. 2006 21:27

pavel: a co to mas za veterana??
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 2. 2006 21:32

SIMCA 1301 39kW r.v.1969 52tkm.Vše originál.Je to rodinný klenot.Mám to na původních značkách a chci je mít co nejdýl.

Mluvil jsem s pojišťovákem a říkal,že kdyby mě to někdo picnul,takdostanu tak 5 tisíc.

A přesně tohle mi vadí!
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 20. 2. 2006 21:33

[quote="Pavel Mareš";Smůla jako vrata!
Tohodle se bojím furt.Mám veterána,najedu asi 1000km ročně a hrozím se toho,že mě někdo picne.
Pojišťovna mi zaplatí prd,protože mi řeknou,že cena auta je nižší než cena opravy. 37 let starej veterán má holt smůlu!

A proč bych si měl shánět starý díly z vrakáče?Já bych chtěl to auto v takovým stavu jako bylo předtím.A například motor s 50 tis už neseženu nikde!Dokonce některé díly v ČR už ani nejsou!D/quote]

Udělej si veteránskou testaci. Nemusíš měnit značky, můžeš zůstat na bílejch. Výhody jsou, že auto s klubovou testací má 1/12 povinnýho ručení a nepočítá se u něj amortizace. Pojišťovna zaplatí nový díly...
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 20. 2. 2006 21:34

a nemalo by to vacsiu hodnotu keby si to dal na znacky veterana??
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 2. 2006 21:35

bob ash: Ano,přemýšlím o tom.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 2. 2006 21:36

brasci: Hodnota by byla stejná.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků