RENAULT versus ZÁKAZNÍK ..... k smíchu nebo spíše k pláči?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 2. 2006 16:03

no mne vraveli ze ani ten odklon sa neda nastavovat, tak neviem co Ti nastavia.
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Tom69 10. 2. 2006 16:03

to ja asi taky, bylo mi receno ze je to na hrane nicmene v norme, pry kdyby to nebylo 4,99 ale 5 tak uz je zle tak nevim
predtim byla dopredu (nebo je ? - posledni protokol mi stale nedali ac je opakovane zadam o vydani) a predni o 1,23 dopredu
Reklamovali jste zakoupený vůz? Chcete uveřejnit své zkušenosti? Pište na: info.renault@email.cz nebo čtěte http://www.renault.nazory.cz
Tom69
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 2. 2006 16:13

Tom69 píše:to ja asi taky, bylo mi receno ze je to na hrane nicmene v norme, pry kdyby to nebylo 4,99 ale 5 tak uz je zle tak nevim
predtim byla dopredu (nebo je ? - posledni protokol mi stale nedali ac je opakovane zadam o vydani) a predni o 1,23 dopredu


no mne pred vymenou prednych ramien vraveli, ze aj tie necele 4mm na zadnej, ktore dosiahli natiahnutim niesu v norme. Po vymene prednych ramiem sa dostali do stavu, ze predne kolo bolo necele 4mm dozadu a zadne necele 4mm dopredu a to uz je vraj o.k. To ma vytocili, napisal som im mailom a potom sa vymenila aj zadna naprava. Len neviem ako dosiahli na prednej zlepsenie o 2mm :-) . Musim pozriet posledne hodnoty, ale celkovy rozdiel padol z 12mm na necele 2mm a tam uz nebolo co riesit. To uz bolo o.k ak to bola pravda, nemohol som byt pri merani, praca mi to prekazila
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod HOOK 10. 2. 2006 16:19

Boze muj to snad sekaj ty dily nekde v Turecku, 4mm sem 4mm tam.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 2. 2006 16:21

moja reakcia na toleranciu vyosenia:


Moj osobny nazor je, ze je zla karoseria, lebo ste nedokazali odstranit zavadu vymenou dielov, ale upravu hodnot vyuzitim medznych poloch,tak ako pri prvom lahkom doladovani. Podla mna, potom co som vcera videl, bola povodna predna naprava o.k. Tak ako som si myslel, ale bez vymeny som si nebol isty. Mam pocit, ze Renault tusil, ze napravy budu o.k a preto sa nepustal do vymeny a po vypovedani kupnej zmluvy na to pristupil a ratal, ze sa bude dat poriadnou rozborkou a zborkov dosiahnut tolerancnych hodnot. Len mi nesedi, ze 3mm na zadnej neboli tolerancne( reklamovalo s vyosenie oboch naprav ! ) a po vcerajsku mam pocit, ze tolerancne su. No neviem, uzavrete to nieje a tak budem cakat na pisomne vyjadrenie k momentalnemu stavu, ci je to stav v ramci tolerancie a Renault podvozok berie ako uzavretu kapitolu a prosim uviest, v ramci akej tolerancie, lebo podla papierov tolerancia na vyosenie neexistuje, ako je tomu pri zbiehavosti, odklonov ... . Aspon pristroj to nedefinoval.
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 2. 2006 16:31

HOOK píše:Boze muj to snad sekaj ty dily nekde v Turecku, 4mm sem 4mm tam.


keby si este zacal rozoberat palibku a ako je dopasovana, vypadala, ako by ju vykusavali :-) mal som rozobranu stranu u vodica pod volantom. Pekny pohlad
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod HOOK 10. 2. 2006 16:33

Kde vlastne Megany montuji, vi nekdo ?
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 2. 2006 16:35

spanielsko combi a turecko sedan, ak sa nepletiem
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Saman 10. 2. 2006 16:46

Ja mam strasne negativni zkusenost s jednim nejmenovanym dealerem Renaultu a to presne s Brnenskym OPPORTUNITY s.r.o., normalka sem tam zajel kdys mi prestaly ostrikovat ostrikovace na ceste do Brna, objednal sem se a behem asi 10 minut us se mi v aute stoural technik v kosily s kravatou, zavadu nalezl celkem rychle a prisel na to ze mam vyslochtanou hadicku a ta proste odpadla, tak tu hadicku vymenil za jinou, dolil mi origo ruzovou kapalinu do ostrikovacu a popral mi stastnou cestu, dokonce ani nechtel nic zaplatit, vsivak jeden, co si to dovoluje opravit mi zavadu a jedte nic nechtit u auta co sem tam ani nekoupil a v zaruce us neni 3 roky.

Tom69 : jen tak dal, i negativni reklama je reklama a kdys Rencek v CR bude hodne prodavat, tak ja zase trhnu neco malo na fotkach co pro ne obcas delam :D
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 10. 2. 2006 16:51

Saman: Za takovyhle prkotiny nechteji nic ani u skodovky.Zato kdyz uz maji udelat neco slozitejsiho,tak toho vic pokazi nez spravi....
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom69 10. 2. 2006 17:12

Jiz mam jasno, u nas jsou uz v predstihu nekolik let ......

Ekonomické cíle koncernu Renault


Program snižování nákladů a optimalizace investic bude využívat zejména synergetické efekty z Aliance s Nissanem.


- snížení nákupních nákladů o 14 % v průběhu 3 let

- 12 % snížení výrobních nákladů, zvýšení průměrné míry využití kapacit ze 60 % v roce 2005 na 75 % v roce 2009

- snížení nákladů na logistiku o 9 %

- snížení režijních nákladů, které se z 5,1 % obratu v roce 2005 sníží na méně než 4 % obratu v roce 2009


Výkonnost podniku se bude měřit růstem operativní marže, přičemž cílem je dosáhnout v roce 2009 6 %. Cílem bude trvale zajistit pozici nejhospodárnějšího evropského výrobce běžných automobilů.

Správní radě Renaultu bude předložen návrh lineárního nárůstu dividendy z dnešního 1,8 eura na akcii na 4,5 eura na akcii v roce 2009.






Renault, autoweb.cz
Reklamovali jste zakoupený vůz? Chcete uveřejnit své zkušenosti? Pište na: info.renault@email.cz nebo čtěte http://www.renault.nazory.cz
Tom69
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 10. 2. 2006 21:33

Tom69: nechce se mi to cist cely ... uz je to u soudu? mam na mysli soud mezi zakaznikem a prodejcem, neb vyrobce/importer je v tomto vztahu jaxi mimo hru...
radoch (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod Tom69 10. 2. 2006 23:11

radoch píše:Tom69: nechce se mi to cist cely ... uz je to u soudu? mam na mysli soud mezi zakaznikem a prodejcem, neb vyrobce/importer je v tomto vztahu jaxi mimo hru...

Vzhledem k tomu, ze Renault nechce uznat ze slo o vymenu z duvodu vady a nikoliv preventivni je to problem (bez ohledu ze to predtim priznali pisemne vcetne znaleckeho posudku), nebot by si u soudu vyzadali prizvani dalsiho znalce ale ten by tezko neco hledal kdyz Renault zametl stopy a pochybuji ze by se nekde dohledaly stare dily. I kdyz jsem auto prave z tohoto duvodu vyslovne nechtel opravit ale pouze posoudit, nebrali na to vubec ohled. Pravnik mi doporucil abych misto soudu pokracoval v tom co delam, protoze soud by se tahnul dlouho a vzhledem k vycur.nosti Renaultu bychom se nekam dobrali za nekolik let. To uz bude auto po zaruce a nechat ho nekde 2 roky stat nez skonci soud se mi opravdu nechce. Me to sice moc nepomuze, ale je to alespon mala naplast. Pokud se budu soudit s prodejcem moc lidi se to nedozvi a mozna spadnou do podobne pasti jako ja. Cim vice lidi o jejich pristupu bude vedet tim lip, treba se neco casem zmeni.

PS: Zjistil jsem jak moc drzi Renault CR sve dealery zkratka, jim se logicky nechce jit do souboje s nekym kdo je takhle ovlada.
Reklamovali jste zakoupený vůz? Chcete uveřejnit své zkušenosti? Pište na: info.renault@email.cz nebo čtěte http://www.renault.nazory.cz
Tom69
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 10. 2. 2006 23:22

ja mam zato, ze auto je koupene od dealera, tudiz spor existuje mezi prodejcem a majitelem vozu = kupni smlouva
(vztahy importera a dealera mohou byt tretim/cizim stranam ukradene = jine smlouvy)
je-li auto neopravene > sup s nim do servisu, maji 30 dnu, pri slozitejsi oprave snad 60 dnu
nebude-li ani potom opravene > nevyzvednout a trvat na oprave/na vymene vozu/na odstoupeni od smlouvy
je-li auto opravene > neni co resit, leda dolit palivo
nechce-li dealer auto opravit... k soudu s nim! co je mi po tom, ze importer nechce uznat zarucni opravu dealerovi?
radoch (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod Ivory 11. 2. 2006 00:33

Já náhodou takovým zákazníkům fandím. Prodejci mají nejraději, když držíte ,,tlamu,, a zároveň i krok a nestěžujete si. Ještě, že mám auto, které není v záruce a po jedné návštěvě autorizovaného servisu jej už snad nikdy neuvidí. Jsou tam totiž naprosto neschopní :-(
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků