Poškození auta spadlou větví

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Manli2 6. 1. 2006 19:18

otázka: lze toto uplatnit jako pojistnou událost u živelného pojištění ;)
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 1. 2006 10:31

Manli2 píše:otázka: lze toto uplatnit jako pojistnou událost u živelného pojištění ;)s/quote]

Já myslím,že úplně v poho. :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 1. 2006 10:42

nechtel bych jit pod tim stromem kdyz pada ta "vetev"
nebo to sklo je tak krehke? treba mrazem?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 7. 1. 2006 18:05

Neřekl bych, že by to sklo bylo při teplotách kolem nuly nějak náchylnější k prasknutí. To víš, zmrzlá těžká větev a spadla ze slušné výšky. Na sklo dopadla "hrotem" a pak ještě měla dost síly na to, aby probodla plato.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod annon1 7. 1. 2006 18:50

kolega z práce asi před 3 lety našel v předním okně větev, když stál v hk na parkovišti. strom byl města, město je pojištěné, škodu uhradila pojištovna. pokud vím nic moc náročnýho to nebylo.
annon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroKV 10. 1. 2006 21:46

děláte z komára velblouda. Nafotit, zaprotokolovat, zajít na město, jsou pojištěný a moc to neřeší. Pokud by se cukali, jsou povinni se o svůj majetek starat, když je někde suchej strom, tak ho přece taky nenechají větrem spadnout na první věc/člověka, kterej bude pod tím. Od toho mají OŽP a technický odbor, aby to kontrolovali. Městská zeleň se má udržovat a většinou udržuje. Ne na všechno se přijde a od toho je město pojištěný. Nebál bych se toho a šel bych se tam domluvit.

Vždycky, když si nejsem jistej, jestli náhodou úředníky neprudím, tak se podívám na výplatnici, kde vidím odevzdanou daň okolo 5-6 tis. měsíčně a je mi jasné, že opravdu neprudím. :-)
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 10. 1. 2006 22:30

Já už jsem reagoval,ale něco dodám: Když jsem byl před léty v SRN,známému tam přes noc spadl velký rampouch z budovy pošty na zadní sklo P605,a poškodil i střechu.Byl pojištěn u DAS,a přesto si to nechal opravit za své,když jsem se ho zeptal,proč to nezkusí vyřešit u té či oné pojišťovny,řekl něco ve smyslu,že nevidí důvod,proč by za jeho chyby měli platit jiní? V našich podmínkách by byl částí z Vás považován za úplného blázna,co?
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 11. 1. 2006 10:41

man: určitě. Pojišťovnictví je finanční obor, který má jedny z největších zisků, a za druhé jejich produkty - tj. pojistky tě právě mají finančně chránit od chyb, blbostí, náhod a nehod tvých spoluobčanů a tvých. Líbí se mi přístup tvého známého, pojistí se, pak nabourá, způsobí škodu a řekne- proč by moje chyby platil někdo jiný! Nespletl jsi ten příběh trochu?
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 1. 2006 11:04

man737: Tvůj přítel je svatý muž. Po smrti bude blahořečen. :wink:
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 1. 2006 15:43

MAN737: V tom prípade nechápem zmysel toho, že sa dal poistiť :-)
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 11. 1. 2006 15:57

MAN: Nic proti tvýmu kámošovi, ale to co udělal je naprostá demence!... Od čeho pak to pojištění má..
Das Auto
Driver
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 11. 1. 2006 16:18

To je mentalitou,zapomeňte na to..Nejde o to,co je kde psáno,jakou mám šanci uspět a jestli ušetřím nebo vydělám.To je otázka morální. Postavit auto pod rampouch je nezodpovědné(lze předpokládat cílený podvod) Každý to vidí jinak,holt je polovina němců dle našeho hlediska dementních..
Naposledy upravil MAN737 dne 11. 1. 2006 19:44, celkově upraveno 1
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruch 11. 1. 2006 19:01

Z jakyho principu je tady kazdy vycihovak? To jsou kecy jak z diskuze na iDnes...

A neni to otazka moralni, ale definice pojisteni. Pokud ovsem znamy nezaparkoval, kouknul "aha, rampouch", ale nechal to bejt. A pak kdyz se stalo vedel ze to byla jeho vedoma chyba. 8)
kruch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 11. 1. 2006 19:43

MAN737: No je to trosku divna mentalita. Bud se pojistim a v pripade ze udelam chybu mi to nekdo zaplati (a ten nekdo neni charita ale krute vydelecny podnik), anebo jsem pripraven za kazdou chybu platit a pak se nepojistuju. Ale pojistit se a pak platit ze sveho to je velmi mirne receno zvlastni.
p0etrik
Servismen

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků