Zadek nebo předek?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 4. 1. 2006 20:20

13ky měly i užovky, od léta 1979, 14ky byly jen na první sérii od 1976-1979.....

Duroslav: dobrá... co to je konkrétně za gumy? (značka, typ)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manli2 4. 1. 2006 20:26

pech. píše:13ky měly i užovky, od léta 1979, 14ky byly jen na první sérii od 1976-1979.....

Duroslav: dobrá... co to je konkrétně za gumy? (značka, typ)
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duroslav 4. 1. 2006 21:43

pech. píše:Duroslav: dobrá... co to je konkrétně za gumy? (značka, typ)t/quote]


Pár príspevkov vyššie som písal, že je to Pirelli Sottozero
Duroslav
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 4. 1. 2006 23:49

Duroslav, pech.: Jestli pořád řešíte, zda existují asymetrické, nesměrové gumy, tak Duroslav má pravdu. Existují a není to žádná vzácnost. Místo směru rotace je na nich pouze vyznačeno Outside x Inside, tedy vnější a vnitřní strana. Pokud chcete další příklad, tak např. Pirelli P Zero Nero.
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 4. 1. 2006 23:50

mfilip píše:Kdyz budou mit 2 auta stejne zimni pneu, stejnou hmotnost, tak sazim v kopci, v hlubokem snehu, na zadni nahon. Jinak preferuju predek.
BTW. mame na parkovisti slusnou nadilku. Po silvestru a vikendu nebyl snih nijak projet, proste jen vrstva 20 cm polomokreho snehu. Fabia, Favorit pri pokusu o parkovani skoncil hned, zatim co S120L, sice s obtizemi, ale pomalicku se prokousavala snehem dal. Favorit zaparkoval tehdy, az kdyz zkusil zajet do snehu na zpatecku. Ridic Fabie vymeknul, vzal lopatu a odhrnul si snih. To si ale jeste jsem celkem jisty, ze ma S120 L takove ty zname OR 52, ktere jsou tusim letni, zatimco Favos i Fabka meli zimni.
Takze rada na zaver. Kdyz s predohradem nevyjedes kopec, zkus ho vyjet na zpatecku


Mě se zdá, že 120ka měla při prokousávání hlubokým sněhem menší problémy už jenom proto, že přední kola stlačily sníh a ty zadní už vlastně jely po vyjetých kolejích. Což potvrzuje tvoje věta, že favorit při couvání nakonec projel taky. V ten okamžik z něj vlastně byla taky zadokolka s motorem vzadu.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laserovic 17. 4. 2006 21:44

mfilip píše:
Duroslav píše:
Lumpo píše:mfilip: zimní pneu jsou směrové, takže ta zpátečka ti je kolikrát taky k prdu... pozor2 /quote]

Niektoré zimné pneu sú asymetrické v tom zmysle, že sa nejedná o smer otáčania ale o to, ktorá strana pneu je na vonkajšej strane. U nich potom nie je rozdiel medzi cúvaním a jazdou vpred.a/quote]jenze tyto gymy byvaji zaroven smerove a asymetricke. Asymetrickou nesmerovou gumu neznam.


CHci si dát letní Continental Ecocontact EP a žádnou šipku jsem tam nenašel, ale asymetrické řekl bych jsou - co to pro mne znamená . kdybych si to měnil sám ? (ty gumy mají najeto <1000 km, koupil jsem to na zimácích a ty letní byly v kufru, to auto mělo najeto 1300 km)
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod laserovic 17. 4. 2006 21:57

Lumpo píše:Jarda2: asi máš pravdu ale u mnou řízených aut tomu bylo tak že jsem zadohrab s motorem vpředu vždy jen proklínal...

Např Ford Transit, Scorpio, Sierra... /quote]


Pamatuji si na zigula sveho taty - zoufale. V zime jsme davali do kufru alespon 50 kg pytel neceho, co bylo po ruce (stary cement, ...), i to bylo poznat protoze kufr byl dost za napravou.

O cem tu diskutujete. Je to fyzikalne uplne jasne, v kopci se vice hmoty auta rozklada na zadni. Zalezi jen na tom, jak je to ktere auto na tom z rozlozenim. stacilo by zvazit zvlast kazdou napravu a bylo by to jasne.
Oktavky obecne jsem videl letos na horach casto hrabat a ja kolem nich s feldou (dokonce kombi!) projel na Polaris II v pohode, takze mozna maji tezsi ***** nebo blby gumy.
Ale jsou tu i dalsi faktory:
-rozmery a kvalita pneu
-ruzne systemy jako EBD apod.
-ridic

v tomto stara 120ka je na tom v teto kat. nejlepe. Ale nechtel bych ji :D
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mole 17. 4. 2006 22:01

Mě se jenou stalo s vectrou, že jsem nešetrně nacouval do sněhu a jedno kolo jsem měl na asfaltu a druhé na ledě... samozdřejmě marně se točilo to na ledě :( :? :hm
mole
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manli2 17. 4. 2006 22:10

mole: kdo umí umí.... :P
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MDP 17. 4. 2006 22:12

Kupodivu, mě příjemně překvapila moje O1... jedno kolo na ledu a jedno na asfaltu a rozjela se v pohodě... ani jsem nevěděl, že mám EDS :)
MDP
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mole 17. 4. 2006 22:14

Manli2 píše:mole: kdo umí umí.... :P-/quote]


8)
mole
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 18. 4. 2006 07:10

Většina Continentalek je nesměrová asymetrická.
Pavel Mareš
Missák Garáže 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laserovic 18. 4. 2006 17:04

[quote="Pavel Mareš";Většina Continentalek je nesměrová asymetrická.c/quote]

Vypadá to tak, asymetrie tam je, šipky tam nejsou, takže pokud jsou dobře na diskách (a to je asi jednoduché zkontrolovat) tak je jedno jak je dám na auto, rozumím tomu správně ?
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 18. 4. 2006 18:08

S prázdným Transitem jsem zapadl každou chvíli i na rovině Mr. Green

Zato ten nový s náhonem na předek když je prázdný, vyjede víc než felda :)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 19. 4. 2006 13:33

dodavku s nahonem na zadek mam radne projetou a povazuji to za to nejhorsi na snehu co existuje (prazdna)

skodovka vyjede vic, jelikoz ve stoupani se ti vetsi cast hmotnosti auta prenese na zadni napravu a pak mas lehky predek, ktery ti to lehce projede a tezky zadek, ktery zase dobre zabira.

skodovka je v zasnezenem kopci takove malej prevlecenej gazik.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků