spalit spojku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod atafari 1. 1. 2006 15:13

mozna to uz tu nekdo psal, ale nevim co se presne mysli tim ze nekdo spalil spojku,,,,,to na ni stal extremne dlouho?? dekuji za vysvetleni
atafari
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukasoj 1. 1. 2006 15:13

Víš nebo tušíš z čeho se skládá a jak vypadá spojka??
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod p0etrik 1. 1. 2006 15:15

Tak dlouho ji nechal v zaberu az spalil lamelu (typicky dlouhe couvani do prudkeho kopce s motorem ve vysokych otackach).
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Pickuper 1. 1. 2006 15:19

p0etrik: přesně tak! :D Pán je znalec!! Že by osobní zkušenost? Mr. Green
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod p0etrik 1. 1. 2006 15:22

No parkrat uz mi takhle *****, ale ze bych ji spalil to ne. Nekdy to jinak nejde. :)
Spalit spojku se povedlo zname, ktera vyjizdela tak 20% stoupani v Octavii 1.8 Turbo na trojku (ze zastaveni). Pry to coudilo jako blazen, ale po vychladnuti spojka funguje dal.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Pickuper 1. 1. 2006 15:27

taky jsem to zažil..........úzká lesní cesta (200m), docela krpál, couvání s pickupem a připojeným přívěsem, bo jsem byl líný ho vypřáhnout, otočit se a vyjet po předu (a hlavně jsem si potřeboval dokázat,že na to mám) .......... Mr. Green Mr. Green
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tada 1. 1. 2006 17:14

Jsme tahali za Subaru Legacy Outback 2.5 vozík (cca 2 tuny), a každé rozjetí do kopce znamenalo notnou dávku kouře... Nepomohla ani redukce... Ten samý vozík za octávií 1.9 TDI 82Kw (někdo je holt blázen :) ) upálil spojku po 3-4 rozjezdech do kopce...
Tada
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 1. 1. 2006 17:19

aj ja som jej raz takto podkuril som sa rozbiehal do prudkeho kopca na 1 ale hned som preradil na 2 v tom islo oproti auto a musel som spomalit ale nezastavil som a nerozbehol som sa na 1 ale splhal som to na 2 ale nebolo to az take strasne trochu smradu ale funguje dobre :)
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lumpo 1. 1. 2006 18:17

Pickuper píše:taky jsem to zažil..........úzká lesní cesta (200m), docela krpál, couvání s pickupem a připojeným přívěsem, bo jsem byl líný ho vypřáhnout, otočit se a vyjet po předu (a hlavně jsem si potřeboval dokázat,že na to mám) .......... Mr. Green Mr. Green./quote]

A ukázal jsi, že na to máš? :hm Mr. Green :tleskani
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukino 1. 1. 2006 18:27

nejhorsi je, kdyz vezmete mladsiho bratra (15 let) na opustene parkoviste s dobrym srdcem nechat ho trosku se projet a vzijete se do role instruktora. to se stalo me a jal se ho ucit rozjezdy do kopce bez pouziti rucni brzdy... spojku sice neupalil, ale ***** to pekne.... cloveku ktery ma rad auta jako ja to srdce rvalo...:)
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukasoj 1. 1. 2006 18:30

No taky hodím svůj příběh. 16 let na chalupě. Táta mi dovolí abych přeparkoval auto, raději sedá semnou. Otáčky kolem 4000tis občas vyletí do červenýho (Fab. Combi) a spojka po chvíli *****í že to je hrozný, ale nakonec to bylo OK :))
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Moose 1. 1. 2006 21:19

já sem se jednou kdysi rozjížděl na 5tku, no rozjel sem se... ale spojka přestala nejako fungovat - při přeřazení se motor vytočil, ale auto jelo furt stejne pomalu... po vychladnutí v pořádku... ale tipuju že sem ji ubral na životnosti tak 5 let...
byl sem blbej a zkoušel sem co auto snese... :-/
Moose

Odeslat příspěvekod brasci 1. 1. 2006 21:20

inac zaruceny tip ako spalit spojku je zalozit jednu velku vatru a hodit ju do nej :)
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jouda.II 1. 1. 2006 21:28

Lukas[CZE] píše:No taky hodím svůj příběh. 16 let na chalupě. Táta mi dovolí abych přeparkoval auto, raději sedá semnou. Otáčky kolem 4000tis občas vyletí do červenýho (Fab. Combi) a spojka po chvíli *****í že to je hrozný, ale nakonec to bylo OK :))m/quote]
Čtyři miliony otáček - co to máte za model Fabie, že to takhle točí?
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukasoj 1. 1. 2006 21:30

JoudaII: omg, sem se splet :cry: Chybička se vloudila, omlouvám se :cry:
Lukasoj
VIP Galerie

Další stránka