Povinné ručení podle obsahu - má to logiku?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod M@tezz 13. 12. 2005 00:49

Nechápu logiku rozdělení sazeb povinného ručení. Nebylo by rozumější dělit auta podle výkonu (i když si nemyslím, že silnější = nebezpečnější)? Takhle platí stejně majitel felicie (1,3l/60k) a Mazdy RX-8 (1,3 l/ 231 k). Podobně jsou na tom staré diesely bez turba vs. Golf GTi, Astra OPC, Impreza WRX atp. :hm
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 13. 12. 2005 01:10

Logika v kocourkově?
To musíš emigrovat do CH,jinak budeš svědkem zázraků v mezích zákonů a ústav.
A to není k smíchu,bohužel.
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 13. 12. 2005 01:20

No ale já neumím chvýcarsky, tak tu budu muset zůstat :D
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 12. 2005 01:32

No ja bych ani nechtel sazby ani podle objemu, ani podle vykonu....co tak podle pomeru vykon/hmotnost auta
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@tezz 13. 12. 2005 02:05

Asi by bylo nejspravedlivější, kdyby měli všichni stejný základ a prasata by si připlácely. Pojišťovny by měly přístup do společné databáze, takže by věděly, kdo na tom jak je a kolik mu případně přirazit. Proč bych měl trpět za to, že mám dvoulitr, když jsem za těch 8 let, co jezdím, bouračku nezavinil (to musím zaklepat :wink: ).
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob ash 13. 12. 2005 02:40

Podle obsahu to logiku nemá a ještě navíc mě to točí ... Co třeba podle statistiky nehodovosti danejch typů?
Speed can kill you. Drive Ford and live for ever.
bob ash
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 13. 12. 2005 02:42

bob ash píše:Podle obsahu to logiku nemá a ještě navíc mě to točí ... Co třeba podle statistiky nehodovosti danejch typů?c/quote]


Radsi ne....si predstav ze nabouras, tak co ti dalsi dva v republice Mr. Green
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 12. 2005 08:31

tak tak, nedava to zmysel. Tiez mam 2-liter a hrozne ma tie ich super sadzby vytacaju. A este co teraz na sk vymysleli...teraz platim za povinne 9,5k, po novom to bude 14,5k...zevraj som rizikovy vodic, lebo nemam 25 a vodicak iba 3 a daco rokov. Akoze ***. Nehodu som za ten cas nezavinil a vykon motora nevyuzivam na zavodenie, ale na pohodlnu jazdu. Za to mi ale nejaky parchant nacuval do auta tyzden po tom, co som si ho doviezol...nastastie iba pretlaceny plech, nic vazne. To ma privadza k havarijnej poistke. Clovek ju plati stale rovnaku (podla nadobudacej ceny vozidla), ale poistovna po par rokoch vyhlasi, ze auto uz taku hodnotu nema a plati menej...ale poistka stale rovnaka...su to SVINE!!!
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 12. 2005 08:52

ku.va tady se zase vymysleji cypoviny a pritom je to uz davno vyresene jinde. Nejlepsi reseni je pojisteni ridice ne auta. Ridic boura, auto neboura. Stejne tak by mel mit pojistku chodec a cyklista.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladik 13. 12. 2005 08:54

Tak to máš blbý a jiná pojišťovna u vás není? Já sem přešel z jedný do druhý a platím o 1500 míň a to už je sakra rozdíl. Protože mám starší auto a bydlím ve městě do 30000 obyvatel, sice sem s autem většinu roku v Praze ale co nehodu sem nezpůsobil a ve dnech jako je dnes(náledí) nejezdím pokud nemusím :lol: Jinak si taky myslím že by mělo bejt pojištění podle výkonu mám obsah 1362 a od 1350 je vyšší sazba :x ach jo :?
Vladik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 12. 2005 09:02

Taky nechapu, kdo to takhle vymyslel, logicke by bylo podle me pojisteni ridice - sazba podle historie pojistnych udalosti a at si jezdi cim chce. Hned bych mel doma dalsi 2 auta :-) Nikdy jsem nehodu nezavinil.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msp_x 13. 12. 2005 09:36

No ani mi o tom nemluv, pekne me to vytaci. Proc si myslite, ze skupiny jsou udelany tak, jak jsou? Jakozto majitel 1.9TDI jsem z rozdeleni 1850-2500 ccm (CP) naprosto unesen. Ku.va, proc mam platit skoro o 3 tis. vic nez treba majitel octavie RS, o zminovane mazde nemluve. Je to nastavene tak, aby se vybralo co nejvic penez. S nehodovosti podle kubatury to nema absolutne nic spolecneho. :?

Jine tema je system bonusu. Jsem opravdu nadsen, ze dostanu dalsich 5% slevu. Pri 4.5% zdrazeni je to jiste vyhra :x
msp_x
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 12. 2005 09:41

msp_x píše:No ani mi o tom nemluv, pekne me to vytaci. Proc si myslite, ze skupiny jsou udelany tak, jak jsou? Jakozto majitel 1.9TDI jsem z rozdeleni 1850-2500 ccm (CP) naprosto unesen. Ku.va, proc mam platit skoro o 3 tis. vic nez treba majitel octavie RS, o zminovane mazde nemluve. Je to nastavene tak, aby se vybralo co nejvic penez. S nehodovosti podle kubatury to nema absolutne nic spolecneho. :?

Jine tema je system bonusu. Jsem opravdu nadsen, ze dostanu dalsich 5% slevu. Pri 4.5% zdrazeni je to jiste vyhra :x
Muzes jit do pojistovny, kde ti daji vyssi bonus za nehodovost - Triglav
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 13. 12. 2005 10:12

proste socanska politika, mas velky motor, asi mas dost penez, tak te zkasnem.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jendolf 13. 12. 2005 10:33

Mam dvě auta nad 2500ccm.... tak všem, co to vymysleli hrozně moc děkuju, že platím víc, ikd jsemyž ani jedno neboural a mam bonusu tri plne ...ele než čloěk vlastnící auto 1.0 nebo 1.3, který boura každý druhý týden... To že mám na benzín asi pro stát znamená, že mám nadbytečné peníze na další a další daně, které bez spousty poradců a účetních nespočítám, ani kdybych se po... (však víte, co myslím)
B power M power W power
Jendolf
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků