BMW 320d/325i a alternativy

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 13:59

A jsem tu zase s dotazem ohledně BMW. Po uvážení argumentů spoludiskutujících jsem změnil názor na kombinaci 3er a automatické převodovky. Pak jsem se ovšem vydal konzultovat toto téma k prodejci BMW a od té doby řeším úplně jinou věc. Prodejce mi po vyslyšení ceny, za kterou se E46 325i Touring ve slušné výbavě dá pořídit v D (cca 21 - 25.000 €), nabídl E90 v úpravě N1 za cenu cca 930 za 320d a 960 za 325i (obě v tisících Kč bez DPH), což je jen cca o 5000 € vic. A to je samozřejmě zajímavá nabídka, ovšem pořídit si BMW neznamená jen zaplatit za auto, ale pak taky hradit jeho provoz.

Kladu tedy otázku první. BMW je celkem pověstné finanční náročností svého provozu. Je to pravda?

A otázka druhá. Jaké jsou alternativy k 3er v kombicích? Řekněme, že mi jde o auto pro mě + 1 osobu hlavně na dlouhé cesty po D dálnicích, každodenní ježdění 10 km do práce a zpět a občasné pojížďky po ČR.

Díky,

Mira
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chucky 25. 11. 2005 14:22

když koupíš nové tak máš snad záruku, né?
chucky
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x2005 25. 11. 2005 14:25

ad servis) kolega si koupil k 330d předplacený servis. za 50tKč má zaplacený veškerý servis na 3 roky do 120tkm.

ad volba motoru) pokud jsi šetřílek, vezmi 320d. není to žádný závodník, ale určitě neurazí zvukovým projevem (na dehet) ani dynamikou. no a spotřeba určitě nezklame.

325i ti dá veškerý očekávaný komfort vyvážený spotřebě adekvátně k stylu jízdy. a nebudeš mít pocit, že máš dehtový 4válec jako každý ;-)


předpokládám, že vybíráš pouze z tebou vedených variant a to jsou nějaké skladovky výrobce. takže jiné možnosti + dovýbava tě nazajímají.
x2005
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 25. 11. 2005 14:25

BMW 3 neni zrovna idealni kombik. Prednosti tohohle auta jsou trosku nekde jinde nez v preprave nakladu, takze pokud potrebujes "malou dodavku" tak za podobne penize lze sehnat podstatne vetsi a praktictejsi kombiky.
Jinak bych nerekl, ze jsou BMW provozne nejak zvlast narocne.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 14:56

to TDI: to jo, ale spotrebni material si musis hradit sam. a navic zaruka po 2 letech uplyne a ja si tohle auto planuju podrzet cca 5 roku

to x2005: nee, jedna se o auta na objednavku dle me specifikace

to Dusan: ale me nejde o malou dodavku - ten kombik je to jen kvuli N1. praveze uplne kaslu na objem kufru. ted mam oktavku a vecne mi v kufru lita tam a zpet taska s ntbkem. proto jsem mluvil o alternativach - treba takove Mondeo pro me neni alternativa, protoze to uz je stehovak
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitch 25. 11. 2005 15:19

No ja jsem si koupil 330i v aut. 2001 v plne vybave a jsem maximalne spokojen. jen spotreba prumer 13, mesto 15. a to jezdim pomalu. Ted a Car autu ve stredu psali ze kombi E90 je jeste lepsi nez sedan, je tam test 325i, kup si radsi benzin, nebo chipni ten diesel... A co nove Subaru WRX ??? Poridis ho v kombiku za 944.000 Kc pred slevou a odpoctem DPH. Dostanes se na 800.000 Kc bez DPH, zbude te na benzin, je to novy model, ma to 2.5 Turbo 230k a 4x4... Stare WRX 2.0T jelo pekne na dalnici... v nem si uzijes vetsi zabavu nez v BMW... i kdyz mam tu 330i... porad to suparu se mi libilo vice... jerste mam Preluda
Mitch
Lambokiller
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 15:26

to Mitch: už jsem na něj taky koukal, ale mě se to auto jednodušše nelíbí. navíc spotřeba bude reálně někde okolo 13 litrů výš. navíc to má jen 5-kvalt, takže při rychlých přesunech po D (míním rychlosti 150 - 200 dle podmínek) ten motor bude vytočený a bude žrát a řvát. jinak samozřejmě uznávám kvality Subaru, ale asi nejsem přesně jeho cílová skupina.

mimochodem, jsem mimo ČR, nemohl bys mi prosím ten test naskenovat a soukromě poslat?

co se týče motoru u toho BMW, to si vyřeším sám, oba mají své klady i zápory. jen jedna věc mě hodně táhne k 325i - zvuk vytočeného R6, který jednodušše miluju.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitch 25. 11. 2005 16:20

MMira píše:to Mitch: už jsem na něj taky koukal, ale mě se to auto jednodušše nelíbí. navíc spotřeba bude reálně někde okolo 13 litrů výš. navíc to má jen 5-kvalt, takže při rychlých přesunech po D (míním rychlosti 150 - 200 dle podmínek) ten motor bude vytočený a bude žrát a řvát. jinak samozřejmě uznávám kvality Subaru, ale asi nejsem přesně jeho cílová skupina.

mimochodem, jsem mimo ČR, nemohl bys mi prosím ten test naskenovat a soukromě poslat?

co se týče motoru u toho BMW, to si vyřeším sám, oba mají své klady i zápory. jen jedna věc mě hodně táhne k 325i - zvuk vytočeného R6, který jednodušše miluju. /quote]


Tak mi posli na ck.aladin@seznam.cz svuj mejl a pripomen mi co chces, az budu doma tak to naskenuji a poslu... jimak to auto dstalo skoro 5* z 5. Ja bych asi nevahal, a az budes v CR rovnou objednal tu 325i s odpoctem DPH
Mitch
Lambokiller
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 25. 11. 2005 16:27

to mmira: nerekl bych ze bmw je narocne co se týká údržby je zcela srovnatelne s jinymi auty,neco dražší něco levnější...
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 16:35

to mitch: mejl jsem poslal, díky. Ono to není jen o pocitech, bohužel. V dnešní době prodejci dávají auta za babku a pak to nahánějí na ND a servisu. Takže tohle musím nejdříve důkladně uvážit. Když si navíc vemu, že ještě v létě jsem nechtěl za auto dát víc než 800k a teď už je to o 1M.
A protože 1M je pro mě velký peníz, nechci ho vyhodit a pak se jen bát, abych nepřišel o auto, nebo mi někde někdo neojel, nebo abych neměl na provoz. V tomhle směru je zlatá Octávka. Jen do toho liju naftu a olej, nikdo si jí nevšímá (dnes stála celou noc před barákem odemčená), kam potřebuju mě doveze.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mitch 25. 11. 2005 16:50

mej jsem dostal... v noci nebo zitra poslu
no v tom souhlasim davat million za auto a bat se o nej neni to prave. ale ja jsem fanda do auta, a pro mnohem vetsi radost udela ta 330i a Prelud nez nejake hadry, atd. Ted jak snezi tak par dni bude jezdit MHD, a setrit auto. Nenechavam ho stat jen tak nekde, porad ho mam v garazi... tak si kup neco za 500k a nech si oktavku... Kupsi ti Nissan 350Z, kamarad ho ma, vejdou se tam dva lidi v poho, zere to malo min nez moje 330i, a za 500 koupis jetou v chude vybave v nemecku na jare. Nebo si kup Octavku kterou ma kazdy. Je to tezke rozhodovani, ale nova vonjava 325i ti bude delat radost kazdy den... je na tobe jestli tech 200 tis. das za nece jineho a budes mit neco jineho, ale mit mensi radost? Ja bych kupoval za penize jen auta, mne staci 3+1 v panelaku, ale mel bych plnou garaz aut...
Mitch
Lambokiller
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 16:59

to mitch: absolutní souhlas, já jen nemám tu garáž. Přesto auto pro mě není modla, ale spotřební zboží. Ovšem pokud je tam něco navíc, jsem velmi rád.

Asi takhle - rád řídím, takže Oct znova nechci, to není auto, to je jen dobrý dopravní prostředek. O více aut se taky nechci starat. Co s nima, když jsem 14 dnů tu a dalších 14 onde. Ne, jednoduše to musí být 1 auto. Mě tak ani nejde o to dát teď 200k navíc nebo ne, ale takové auto je koule na noze a já chci mít jistotu. Proto hledám alternativy. POkud žádnou nenajdu, půjdu do BMW.
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 25. 11. 2005 17:40

mmira: alternativa je audi A4 avant, ale tam jde odpocet jen u urcitych motorizaci a ne vzdy s quattrem.. a hlavne vyjde mnohem draz, mylsim ze ta nabidka co jsi dostal je dobra a vzal bych to, pokud te zas nijak extra nebazirujes na spotrebe jdi do te 325... Jinak u bmw ted maji sluzbu all inclusive, je nekolik variant a ja mel treba tu, ze do 100 k km, nebo do 5 let je veskery servis zdarma, vcetne materialu a jediny co jsem platil byly pneu a pak kdzy jsem to trosku zboril :) proto doporucuju hned pri koupi uzavrit havarinji pojistku, nebudes o auto muset mit strach a kdyz se neco stane, nebude te to moc stat...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMira 25. 11. 2005 17:52

bond007: pojistka je jasná, protože auto bude na leasing. vyplati se ten all inclusive? ja mam totiz pocit, ze to byvaji vyhozene penize. a je ten servis vázaný jen na ČR nebo celou síť BMW?
MMira
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 25. 11. 2005 17:55

mmira: nevim jak ted vychazi cenove, ale me se urcite vyplatil, zalezi kolik najedes za rok, mas v tom brzdy(kotouce i desky), olej, praci, cisteni auta, proste cokoli co se muze opotrebovat jako i spojku atd... proste jediny co za auto platis jsou pneu a PHM, jinak nic...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků