Dovoz automobilu z Německa

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Matjbc 24. 10. 2005 07:56

Chci si dovézt auto z Německa ze vzdálenosti 600km, jakým způsobem se mi ho sem spiš vyplatí dotáhnout, po vlastní ose nebo vzít podval? :)
Matjbc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajda 24. 10. 2005 08:53

Nic není jasné. Budeš něco platit druhému řidiči?
Počítej půjčovné vleku, vyšší spotřebu.
Proti tomu celní značky, povinné ručení, zpět spotřebu druhého auta. Není jednoznačná odpověď
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 24. 10. 2005 09:12

Pajda: Ještě kromě půjčovného a vyšší spotřeby je třeba mít auto, co legálně uveze vlek + auto na něm. Např. taková Octavia může táhnout přívěs max. 1300 kg.
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajda 24. 10. 2005 09:29

A navíc musíš mít papíry na tahání těžkého vleku.
Předpokládám, že pokud někdo uvažuje o dovozu auta na vleku, tak snad ví co může tahat auto a co on řídit.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod furgon 24. 10. 2005 09:39

Potrbujes sk. E, nemci za to davaji brutalni pokuty. Ja to absolvoval s klukem co mel jenom C a mel jsem co delat, abych udelal z nemeckyho celnika uplnyho debila nesmyslnejma kecama o ruznych typech ridicaku, ze u nas podle jeho starsiho RP jeste platilo, ze sk. C byla pro auto s vlekem celk. do 3,5tuny...
furgon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pajda 24. 10. 2005 10:03

E jsem před asi 10 lety dostal jen za 50 Kč kolek bez zkoušek a ničeho dalšího k B. Jak je to dnes nevím.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 24. 10. 2005 10:06

matjbc: jake auto? v jakem stavu? i na tom zalezi....
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 24. 10. 2005 10:11

Pajda: Jo, na éčko jsem zapomněl. Ale myslím, že je to stejně bezpředmětná diskuze. Protože pokud už někdo má éčko a má auto, co může táhnout těžký přívěs, tak se tu nebude ptát na netu, který způsob je lepší. :lol:
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 24. 10. 2005 14:17

Jenom pro doplneni bych rad dodal, ze nemecti policiste radi krome ridicaku kontroluji i technicky stav privesu a dokazi byt i pomerne neprijemny a bez pochopeni pro ceskou technickou kreativitu pri jeho udrzbe.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matjbc 26. 10. 2005 09:01

aha koukám že je to složitější takže pro upřesnění. Auto bych si sám dotáhnout nemohl, musel bych se dohodnout s někým kdo se tím zabývá, ale šlo mi o to, že pokud by se to přivezlo na vleku tak se nemusi platit různé poplatky, osobně presně nevím co všechno nemám s tím zkušenosti, ale myslím si že to určitě budou nějaké převozní značky, pov. ručení a já nevím co všechno ale zas na druhou stranu bych platil ten vlek, takže se mi čistě jednalo o srovnání způsobu dovozu auta z D. Jinak je to 7let staré auto v hodnotě 7k eur a je to přesně to, co ma Majkie v obrázku :D
Matjbc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 09:12

hmm .. teda na to aby si usetril za prevozne/docasne znacky a poistku (tusim platia nieco okolo tyzdna) .. by si musel zohnat sakra lacny vlek (auto, naves, cesta, vodic) .. hmmm .. myslim ze pri beznych cenach sa to oplati az ked by si doniesol tak 4-5 aut naraz ..
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 26. 10. 2005 09:14

otazka na vleku/po ose zalezi i na technickem stavu vozidla. muze v nem byt spatny olej, rozvodak tesne pred vymenou a podobne. a urcite nechces aby ti to auto kleklo nekde v NDR
proto jsem se ptal co to bude za auto.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajda 26. 10. 2005 09:15

Převozní značky a povinný ručení na 14 dní je cca 140 € pokud si to děláš sám a okolo 230 € pokud to dělá zprostředkovatel.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 26. 10. 2005 09:17

tak tak .. samozrejme ako pise oscar .. zalezi aj od stavu auta .. ja som predpokladal pojazdne auto co este par sto km vydrzi bez problemov .. (aj ked uznavam, ze to je niekedy tazko urcit) ..
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 26. 10. 2005 09:50

Je to Honda, ta neklekne :lol:

Matjbc: Tak to gratuluju :lol: Podle ceny předpokládám, že jde o VTI 124 kW. Podle mě nádherná kombinace kombíku a pěkného svezení. Já mám "pouze" VTEC 84 kW, rok 99 a normálně se občas jedu jen tak projet, což mě s Octavií TDI 81 kW, kterou jsem taky chvíli měl, nelákalo. Ono to není rychlejší než ta Octávka, ale tak nějak víc si s tím užiju :lol: .

Jinak kdybys měl chtít po dovozci, aby ti to jenom dovezl, tak bude určitě "nadšený". Pro něj cesta = cca 1 den na cestě, moc se nevyspí, pokud tam chcete být ráno, a tuto nepříjemnost obvykle podniká proto, aby vydělal řádově jiné peníze, než kolik by si u tebe vydělal pouze jako "řidič". Tedy mluvím o malodovozci, co má auto a vlek a vozí auta kusově na prodej. Takže určitě levnější budě nějaký kamarád, co to jen odřídí zpět. Značky jsou pouze formalita, nejlepší je domluvit to předem s Němcem.
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků