Cesta do zahraničí - označení auta CZ

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vasekk 14. 10. 2005 20:32

Ahoj, je potřeba označit před cestou do zahraničí auto značkou CZ i v případě že na autě je nová SPZ která to CZ už v sobě má ?
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 14. 10. 2005 20:34

pokial ides v ramci EU tak nemusis ale pokial ides mimo EU tak ano
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 14. 10. 2005 20:37

děkuji...
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 14. 10. 2005 20:47

teda neviem ako je to u vas v cechach v tymi spz ale ja mam napriklad znacku kde mam SK ale tu nalepku by som mal mat aj v EU iba ak mas tu s tym modrim pruzkom EU tak nemusis..
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 14. 10. 2005 20:57

mám tu modropruhou "hvězdy a CZ" :)
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brasci 14. 10. 2005 21:00

tak potom plati moja prva odpoved..
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 14. 10. 2005 21:10

On zrejme mysli tu co rozdavali v MF nebo kde pri prilezitosti vstupu do EU. Ale ani v tom pripade ta cedulka neplati - ac ma pozadovany rozmer, nema spravne barvy. Obecne by to melo stacit, ale pokud se policajti rozhodnou neco hledat, tohle jim vadit bude. Proto doporucuju koupit klasicke CZtko.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod neznalek 14. 10. 2005 21:58

Hlasuju taky pro CZku. Mám zkušenost z loňska, kdy jsme vyrazili s kamarádem jeho zánovním autem na výlet do Rakouska a na CZku jsme si nevzpomněli. Tam nás nechali v pohodě projet a na zpáteční cestě nás lustrovali, jestli jsme to auto v Rakousku neukradli. Nakonec kamarád zaplatil 30 euro pokutu. :x
neznalek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 15. 10. 2005 05:48

tak neviem co rozdavali v MF ale ja som to pochopil tak, ze ma uz riadnu euroznacku tak vtedy to CZ nepotrebuje.. inac ja tu euroznacku este nemam a bol som kludne aj v madarsku aj v rakusku a nemal som ani nalepku SK a nikto mi nic nepovedal... zrejme som mal teda stastie
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Al Capone 15. 10. 2005 09:46

Norsko, Andorra, Švýcarsko, Chorvatsko - bez problémů na novou "evropskou" SPZ, myslím si, že je to každýmu vcelku jedno, samozřejmě jsem jel i přes Rakousko, tam taky nic, i když je pravda, že Rakušáci jsou zvyklí prudit za cokoliv...
Al Capone
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 15. 10. 2005 19:59

Myslel jsem novou "evropskou" SPZ mám ji cca 2 měsíce
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 10. 2005 20:02

Evropska SPZ musi v EU stacit. Slo mne o to, ze pokud cestujes mimo EU, tak uz musis mit nalepku CZ presne podle predpisu (tedy cerna pismena v bilem poli, predepsana velikost). S jinak barevnymi nebo jine velikosti bys mohl mit problemy.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Laff 15. 10. 2005 22:49

Evropskou znacku nemam, CZ vozim v kastliku a prozatim kdekoliv po Evrope (i mimo cleny EU) bez problemu... nahoda?
For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for nature cannot be fooled... We have vastly underestimated how deeply ingrained are the organizational and cultural rigidities that hamper our ability to execute.
Laff
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 15. 10. 2005 22:51

Ja myslim ze az tak nahoda ne, proste jsi nemel "stesti" na toho praveho policajta. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Bond007 15. 10. 2005 23:56

Ja CZ ze zasady nemam, nemam ani modry pruh a absolvoval jsem spousty silnicnich kontrol a nikomu to nevadilo... rakousko, nemecko, svycarsko, chorvatsko, francie, italie, nizozemi, belgie a nevim kde vsude jsem to jeste bez CZ byl...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků