Jak ma Fabie velkou nadrz?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mike_k 8. 9. 2005 12:15

Kolik se vam vejde do Fabie nejvice litru benzinu/nafty. V knizce pisou, ze nadrz ma 45l a dnes jsem tam v pohode nacpal 47 litru a nejmene 4 jsem tam jeste mel. To je normalni stav nebo je v benzince neco v neporadku?
mike_k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 8. 9. 2005 12:17

benal, 1.4: dostali jsme tam neco k 51. ale pry (JPP) se tam da dostat po odvzdusneni neco k 55. na vlastni nebezpeci.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 8. 9. 2005 12:45

... snažiť sa tam naliať čo najviac je zbytočné a hlavne nebezpečné. S tankovaním prestať hneď po prvom vypnutí pištole. (+- 2dcl keď chem zaokrúhliť cenu napr. 989 na 1000 SK nevadí). Ten zvyšný priestor je tam kôli tepelnej rozťažnosti benzínu vrátane rezervy nad tabuľkové hodnoty. Teda keď má nádrž písaný objem napr. 45l a ráno keď je zima naberieš 50l benzínu a necháš stáť auto na slnku, benzín sa roztiahne a môže začať vytekať ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hustoles 8. 9. 2005 13:07

Servisy Škoda jedenoznačně doporučují tankovat jen do prvního cvaknutí pistole. Přeplnění nádrže může způsobit následně poškození palivového systému přetlakem! :hm pozor2
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubakod 8. 9. 2005 13:08

... k tomu tam je ale pretlakovy ventil, takze to neni az takovy problem
(reagoval sem na prispevek Dreamer_a)
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod martikk 8. 9. 2005 13:26

Mám naftu a natankuju do ní zhruba 58l. To je ale nafta ta se nerospíná a nevitiká.Mám najeto 53000 a žádný problém.
martikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 8. 9. 2005 13:31

DO nadrze Fabie vleze i 60 l ... Osobne do Octavie tankuju do + 2l po 1. vycvaknuti - bez problemu - samozrejme, ze po natankovani to hned nezastavim a nepostavim ma slunku
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yanek 8. 9. 2005 13:37

Já takhle tankuju když jedu do Chorvatska, natankoval jsem při dojezdu na PP 40 km ještě 56 litrů. První vypnutí pistole při cca 43 litrech. Normálně tankuji při rozsvícení hladového voka tak kolem 40 litrů do vypnutí pistole. Čauky
Yanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fero 8. 9. 2005 14:08

Ja som do Fabie natankoval cca 58 litrov.
fero
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 9. 2005 14:09

a proc to delate? to, ze jedete na dovcu a chcete usetrit vam za pripadne problemy stoji? Kolik se na tom da usetrit? 10litru po 3kc?
anonymni

Odeslat příspěvekod kubakod 8. 9. 2005 18:25

goes: ja to nedelam :-) ale napadaji me ruzne publikovatelne (clovek nerad tankuje) i nepublikovatelne (...) duvody.

Jinak vim o pripadu (v rodine) , kdy pretankovavani poskodilo nejaky uhlikovy filtr na Fabce 1.4 55 kW a bylo to pekne mastne :o
kubakod
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 9. 2005 18:26

kubakod: no mne to fascinuje jak je to casty jev. Mi streli pistole, zaokrouhlim sumu, kdyz platim hotovost, nebo litry, kdyz kartou a jdu. Ale do nadrze se 45l cpat 55litru je uchylnost..
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 8. 9. 2005 18:50

Navrhuju uspořádat mistrovství ČR v tankování paliva, kdo tam narve víc. :hm :hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 8. 9. 2005 19:01

Koudelka píše:Navrhuju uspořádat mistrovství ČR v tankování paliva, kdo tam narve víc. :hm :hm:/quote]


... a potom za horúceho dňa pri tých autách usporiadať opekačku ...
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod luk 8. 9. 2005 19:25

goes: Nezaokrouhluji nic. Prostě cvakne, vytáhnu, a jdu - není co řešit. Jen mě teď napadá, že jsem nedávno (po dlouhé době) tankoval u Hypernovy, a nateklo to tam nějak strašně rychle. Jen jsem se otočil, a 40 litrů bylo v nádrži (myslel jsem si, že to švindluje - ale ten benzin tam skutečně byl :P). Zajímavé...

Dreamer_: Ani není třeba. Stačí běžný pouliční kuřák, když odhodí vajgl nebo (ještě lépe) hořící sirku.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků