dalsi test prevratenia loganu

Aston Martin, Bentley, Volvo, Saab...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 8. 2005 18:34

Osobně je můj názor,že Renault měl nabídnout opakování testů za účasti svých zástupců.Což by ADAC dost dobře nemohl odmítnout.
Poukazovat na výsledky svých testů je dost alibistické.
Nechápu,jaký je problém aby se testy za účasti obou zástupců opakovali-vzhledem ke prodeji na západních trzích jsou dost důležité pro Renault.Ovšem pokud by to poslali na budku i před zástupci fi.Renault tak by to byla pro Logan katastrofa.
I když je možné,že mají strach obě strany-a pak to vyšumí za tichého souhlasu obou.
anonymni

Odeslat příspěvekod W164 10. 8. 2005 21:03

westik píše:Losí test Loganu neproběhl férově
( http://www.autoweb.cz/autonovinky/losi- ... ml?id=1102 )
Alespoň tak to vidí Renault a nechal celou záležitost prošetřit.
Dacia Logan
Koncem minulého měsíce se dostala Dacia Logan na hlavní titulky všech německých deníků, jako další oběť takzvaného „losího testu“, pod který se oficiálně podepsal německý motoristický klub ADAC.

Na fotografiích byl zachycen Logan v pro vůz poněkud nepatřičné poloze, položený na střeše. Vůz takto skončil údajně při provádění „losího testu“, který má ukázat případné slabiny při extrémním vyhýbacím manévru před překážkou na vozovce.

Renault, nynější majitel značky Dacia, požadoval po ADACu přesvědčivější a detailnější důkazy o proběhlém testu a zveřejněných záběrech. Renault tvrdí, že testovací řidiči tento manévr prováděli účelově mnohokrát po sobě s jediným cílem - převrátit vůz. Pod tlakem výrobce ADAC přislíbil prošetření celé události. Renault tvrdí, že vůz nebyl fotografován při skutečném „losím testu“, čemuž odpovídalo i různé rozestavění kuželů na silnici a evidentní použití dvou automobilů pro fotografování.

Představitelé automobilky se obávají nepříznivého dopadu negativních útoků zprostředkovaných německým tiskem. Němečtí výrobci si jsou vědomi náporu levných, nových automobilů, jakým je například i Logan, který podkopává jejich prodeje na domácím trhu. Udivený potenciální zákazník se pak může jen domýšlet, zda byl celý „losí test“ objednávkou lobistických skupin, které by si podobně „objektivně“ pojatý losí test nejraději odepsal z daní b](v Německu byl ještě v roce 1997 přijat zákon, podle něhož si tamní společnosti mohly úplatky "v zájmu svých obchodů" strhávat z daní).
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 10. 8. 2005 21:14

Fox??? To snad ne.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hallda 11. 8. 2005 07:24

A proc ne Fox? Tak jako si tady lidi kupujou Fabie, to samy delaji v DE s Foxem....a Polem.....proste 2 ci 3 auto do rodiny.....

To W164
Souhlasim, i kdyz s tim autem jezdim, ale predpokladam ze tak jak jsi to popsal, to na 100p bylo...me uz taky nebavi porad dokola poslouchat nazory zarytych Loganistu, ze od ADACu to byl jen marketingovy tah - objednavka jedne firmy, spis si myslim, ze Ti, kdoz Logana maji [mne nevyjimaje] by se meli zamyslet nad tim, zda-li by tedy nemeli necco udelat pro to, aby se tohle NEKDY NEKOMU NESTALO - zamerne pisi nekdy, ANO stat se to nemusi, ale i muze....proste muze dojit, k tomu, ze se to stane, a s tim by mel kazdej pocitat...A NE ZASTAVAT NAZOR - ME SE TO STAT NEMUZE....
hallda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W164 11. 8. 2005 12:44

hallda píše:A proc ne Fox? Tak jako si tady lidi kupujou Fabie, to samy delaji v DE s Foxem....a Polem.....proste 2 ci 3 auto do rodiny.....

To W164
Souhlasim, i kdyz s tim autem jezdim, ale predpokladam ze tak jak jsi to popsal, to na 100p bylo...me uz taky nebavi porad dokola poslouchat nazory zarytych Loganistu, ze od ADACu to byl jen marketingovy tah - objednavka jedne firmy, spis si myslim, ze Ti, kdoz Logana maji [mne nevyjimaje] by se meli zamyslet nad tim, zda-li by tedy nemeli necco udelat pro to, aby se tohle NEKDY NEKOMU NESTALO - zamerne pisi nekdy, ANO stat se to nemusi, ale i muze....proste muze dojit, k tomu, ze se to stane, a s tim by mel kazdej pocitat...A NE ZASTAVAT NAZOR - ME SE TO STAT NEMUZE....


Na tom se shodnem, nebot ADAC odhalil zcela nahodne slabinu jednoho ze 13 testovanych aut. Uplne stejne, jako se to stalo jen o neco drive pri bezpecnostnim treninku ADAC s motorkami BMW, kterym vypovedelo sluzbu zase ABS...to je typickej "worst case", ktery resi kazda automobilka...
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod westik 11. 8. 2005 12:57

W164
Návštěvník

ten článek byl převzatý.
A co se týká toho testování, nikde se už nenajde první článek kde se píše, že se převrátil při losím testu, a že si mají koupit raději ojetinu, takže proč byl te článek stažen?I tady se nějak pozměnily titulky...
Pak se přiznalo, že fotografie byly pořízeny za nestandartních podmínek při pořizování fotodokumentace, Jaké to byly podmínky? 4 podivné fotografie je na ADAC dost málo nemyslíte? Takže najednou se nepíše že při losím testu ale po něm.. to je taky podivné. Proč není k dispozici fotka se svléknutou pneu- byla by to zase senzace přece, důkaz, video převrácení-důkaz taky není,
proč ne stránkách adacu není ani zmínka o testu... ,
nad tím se zamýšlím.. adac není chudá organizace, ale 4 fotky jsou jako důkaz pro mě málo,...a slova? napsali a stáhli, kdyby vše byla pravda- trvali by na svém.oni netrvaji..
Ano počkám si na test a bude to zajímavé, když se nepřevrátí co bude? Myslím , že jen oni sami ví jak to bylo s tím převrácením....
( jen na okraj, zmizely už někdy nějaké testy ze stránek ADACu?,nestihl jsem si projít archív ....)

http://www.adac.de
nic tam není, nebo neumím hledat?
westik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hallda 11. 8. 2005 13:31

westik píše:W164
Návštěvník

ten článek byl převzatý.
A co se týká toho testování, nikde se už nenajde první článek kde se píše, že se převrátil při losím testu, a že si mají koupit raději ojetinu, takže proč byl te článek stažen?I tady se nějak pozměnily titulky...
Pak se přiznalo, že fotografie byly pořízeny za nestandartních podmínek při pořizování fotodokumentace, Jaké to byly podmínky? 4 podivné fotografie je na ADAC dost málo nemyslíte? Takže najednou se nepíše že při losím testu ale po něm.. to je taky podivné. Proč není k dispozici fotka se svléknutou pneu- byla by to zase senzace přece, důkaz, video převrácení-důkaz taky není,
proč ne stránkách adacu není ani zmínka o testu... ,
nad tím se zamýšlím.. adac není chudá organizace, ale 4 fotky jsou jako důkaz pro mě málo,...a slova? napsali a stáhli, kdyby vše byla pravda- trvali by na svém.oni netrvaji..
Ano počkám si na test a bude to zajímavé, když se nepřevrátí co bude? Myslím , že jen oni sami ví jak to bylo s tím převrácením....
( jen na okraj, zmizely už někdy nějaké testy ze stránek ADACu?,nestihl jsem si projít archív ....)

http://www.adac.de
nic tam není, nebo neumím hledat?n/quote]



...zcela uprimne mne tvoje fanaticnost dost vytaci, a privadi v uzas...no nic, takovy jsou nasi Loganisti...vis o cem mluvim....
hallda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 11. 8. 2005 13:57

Aha Fox jako 2 a 3 auto do rodiny to jo :D Ovšen Logan může být jediné auto v rodině.Fox ne. Dnes jel za mnou nějaký závodník ve š 120,jelo mu to pěkně 100 přes dědinu 140 mimo,no pak jsem ho pustil jel jsem s malou. Že by byl Logan horší? :D Nehody dělají lidi a né stroje.Mě Logan nevyhovuje protože je to sedan.Že je rumunský je mi fuk.ABS pominu,ale esp většina lidí zneužívá a jezdí jako prasata.Jednou se jim pokazí a budou mrtví.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ITTI 11. 8. 2005 13:57

Souseda od naproti si koupila nového Moduse, pro mladou ženu s malými dětmi to stačí. Ptala se, jak se prodává Logan. Všechna auta, která jim do listopadu 2005 dodají, jsou prodána, tj. závazně ojednána. Dotazovala se v polovině června. :hm Takže lze tu diskutovat, nadávat, obhajovat, kritizovat, nechápat, omdlévat, nazývat šrot atd., ale lidé kupují ne podle nějaké diskuse na netu, ale podle sebe. Chce to klid :wink: pozor2
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod ITTI 11. 8. 2005 14:01

objednána...již 33 hodin vzhůru...
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 11. 8. 2005 14:04

Pravda.Logan je rodinný sedan průměrné kvality pro chudé lidi,nebo pro někoho kdo v autě nevidí bůhvíco.Normální auto.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod westik 11. 8. 2005 14:10

hallda píše:
westik píše:W164
Návštěvník

ten článek byl převzatý.
A co se týká toho testování, nikde se už nenajde první článek kde se píše, že se převrátil při losím testu, a že si mají koupit raději ojetinu, takže proč byl te článek stažen?I tady se nějak pozměnily titulky...
Pak se přiznalo, že fotografie byly pořízeny za nestandartních podmínek při pořizování fotodokumentace, Jaké to byly podmínky? 4 podivné fotografie je na ADAC dost málo nemyslíte? Takže najednou se nepíše že při losím testu ale po něm.. to je taky podivné. Proč není k dispozici fotka se svléknutou pneu- byla by to zase senzace přece, důkaz, video převrácení-důkaz taky není,
proč ne stránkách adacu není ani zmínka o testu... ,
nad tím se zamýšlím.. adac není chudá organizace, ale 4 fotky jsou jako důkaz pro mě málo,...a slova? napsali a stáhli, kdyby vše byla pravda- trvali by na svém.oni netrvaji..
Ano počkám si na test a bude to zajímavé, když se nepřevrátí co bude? Myslím , že jen oni sami ví jak to bylo s tím převrácením....
( jen na okraj, zmizely už někdy nějaké testy ze stránek ADACu?,nestihl jsem si projít archív ....)

http://www.adac.de
nic tam není, nebo neumím hledat?n/quote]


...zcela uprimne mne tvoje fanaticnost dost vytaci, a privadi v uzas...no nic, takovy jsou nasi Loganisti...vis o cem mluvim....


to není fanatičnost- když mi chce policajt dokázat že jsem jel rychle- musí to doložit fotografii, a já tady nic jiného nechci- buď adac dokáže že se převrátil při losím testu, jak psal, nebo ať dodá, že se dá otočit každé auto na střechu. když se chce..
chci tak moc?
westik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 11. 8. 2005 14:18

Ser na to.Stejně jo to jedno. Současné a budoucí majitele Loganu to nijak nevrušuje.
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod W164 11. 8. 2005 14:31

westik píše:W164
Návštěvník

ten článek byl převzatý.
A co se týká toho testování, nikde se už nenajde první článek kde se píše, že se převrátil při losím testu, a že si mají koupit raději ojetinu, takže proč byl te článek stažen?I tady se nějak pozměnily titulky...
Pak se přiznalo, že fotografie byly pořízeny za nestandartních podmínek při pořizování fotodokumentace, Jaké to byly podmínky? 4 podivné fotografie je na ADAC dost málo nemyslíte? Takže najednou se nepíše že při losím testu ale po něm.. to je taky podivné. Proč není k dispozici fotka se svléknutou pneu- byla by to zase senzace přece, důkaz, video převrácení-důkaz taky není,
proč ne stránkách adacu není ani zmínka o testu... ,
nad tím se zamýšlím.. adac není chudá organizace, ale 4 fotky jsou jako důkaz pro mě málo,...a slova? napsali a stáhli, kdyby vše byla pravda- trvali by na svém.oni netrvaji..
Ano počkám si na test a bude to zajímavé, když se nepřevrátí co bude? Myslím , že jen oni sami ví jak to bylo s tím převrácením....
( jen na okraj, zmizely už někdy nějaké testy ze stránek ADACu?,nestihl jsem si projít archív ....)

http://www.adac.de
nic tam není, nebo neumím hledat?n/quote]


*A co se týká toho testování, nikde se už nenajde první článek kde se píše, že se převrátil při losím testu, a že si mají koupit raději ojetinu, takže proč byl te článek stažen?I tady se nějak pozměnily titulky...

Nevim nic o zamernem stazeni clanku a vychazet z toho, ze neco na webu bylo a ted neni, ze to byl ZAMER, je trosku podivne, nemyslis?
Abych te uklidnil a presli od dojmu k faktum: V POSLEDNIM klubovem casaku ADAC, ktery vychazi v milionovem nakladu, tam zprava byla i fotkou prevracenyho Loganu s tim, ze podrobnou zpravu o VSECH 13 testovanych autech prinesou priste...

*že fotografie byly pořízeny za nestandartních podmínek při pořizování fotodokumentace,

O jakych nestandartnich podminkach mluvis? jakoze neumeji fotit ci co? Vymackni se poradne! :D

*Proč není k dispozici fotka se svléknutou pneu- byla by to zase senzace přece, důkaz, video převrácení-důkaz taky není,

Oni testovali 13 aut a urcite nepocitali s tim, ze se Logan posere. Ze bude mit problemy to mozna, ale ze s tim kouskem budou takove cavyky...o OSTATNICH autech neni ani zminka, tudiz pockej na VYSLEDNOU ZPRAVU a nespletej teorie
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod westik 11. 8. 2005 15:04

uvidíme, a jen malá oprava podmínky k focení nebyly nestandartní, jen jak bylo napsáno v of. prohlášení citace:
ADAC nejprve provedl 2 losí testy při rychlosti 100 km/h, tedy při rychlosti odpovídající běžné proceduře ADACu. Během těchto testů nedošlo k žádným problémům. Organizace ADAC následně provedla další losí testy za účelem pořízení fotodokumentace. Tyto testy byly prováděny za nestandardních libovolně definovaných podmínek, což bez pochyby zapříčinilo převrácení vozu.


http://news.auto.cz/?article=4286
já si taky jen čtu a jen se domnívám jak to asi mohlo být, nejsem odborník ani automechanik, snažím se přemýšlet selským rozumem, pár měsíců před tím byl testován všude možně, a najednou se němcům podaří ho dostat na záda,a tak měli rovnou napsat : PŘEVRÁTILI JSEM LOGANA NA STŘECHU, A NE ŽE SE PŘEVRÁTIL V LOSÍM TESTU. když potom vlastně sami napsali že se převrátil při foceni, a znova se opakuji, absence fotodokumentace je taky podivná,
Ale nechci se hádat , dohadovat, možná máš jiné informace, a to video frantíků? co si o tom myslíš? co vlastně ukazuje.
westik
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků