1.4 TDI versus 1.4HDi

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod p 10. 8. 2005 21:54

No já mám zkušenost z autorizovaného servisu škoda. Pokud je něco potřeba tak se kouknou do počítače (on line do Boleslavi) řeknou mi cenu a pokud kývnu že ano, tak je to druhý den.

S Francouzi nemám vlastní zkušenost. Něco jsem tu ale zahlédl v povídání o P307, takové ty historky jak se dva měsíce čeká na díl. Ale skutečně nemohu soudit, je to z druhé ruky. Ale myslím že W164 to docela vystihl.
p
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GTI DSG 10. 8. 2005 22:24

goes píše:W164: Zaslal: st srpen 10, 2005 3:42 pm

"Vzhledove je P206 peknejsi nez Fabka, coz o to, ale kdyz si musis vybirat s omezenim, tak pro Fabku hraji i dalsi vyhody, jako servis ci dostupnost nahradnich dilu, jako zkusenosti jinych - to je mnohdy vyhodnejsi nez oprava v servisu"

- jeste porad ses si jisty, zes nic o dostupnosti dilu nepsal?


stacilo napsat, ze podle tvych skusenosti sou dily na pezot dostupne stejne dobre jako na fabku a nedelat z toho drama :D

nic ve zlym :wink:
GTI DSG
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MOMO 11. 8. 2005 04:09

pevely: Pozde,ale prece :) Takze moje dlouhodoba spotreba,dle palubniho pocitace je 6,4l/100km Vcera jsem mel nejakou delsi streku,tak jsem si vynuloval tu"aktualnejsi"spotrebu(jsou tam dva rezimy,jeden dlouhodobej a druhej,co se nuluje po dvou hodinach stani-tak ten:) Prvni jizda,cca 45km -zadna brutalni akcelerace,rychlost max.do 120km,rekneme takova pohodicka.Vysledek:5,5l/100km
Druha jizda cca 40km-to uz bylo sviznejsi,spis na akceleraci nez na rychlost,ale na par rovinkach tacho.ukazoval 150km Vysledek byl 6,8l/100km
A konecne mereni posledni, "cesta z mesta" :)) Tady jen technicka vsuvka:mam tam chip,sportovni tlumice HP a vylepseny brzdy,to jen pro poradek:) Takze vyuzivani vykonu pri akceleraci,jizda docela dost nad limit povolenych rychlosti (tady si dovolim jen upozornit,ze nejsem vrah ani sebevrah,takze opravdu jen mimo vesnice a mesto,v obcich jezdim max do 60km,nicmene i mimo obec se opravdu snazim davat velkej pozor a nejedu jako kokutek za kazdou cenu ! Proste tam kde to jde a kde to clovek aspon trochu,nebo spis vic nez trochu zna.Zkratka moje denni "cesta z mesta),spis styl jizdy s benzinem nez s dieslem (tam kde bych projel zatacku za pet,byla ctyri atd...)
Takze palubni pocitadlo ukazalo 7,9l U me spokojenost
Tak to bylo pro tebe PEVELY:) Ale takhle tedy opravdu nejezdim kazdy den...
MOMO
Samaritán roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 11. 8. 2005 04:27

MOMO: To beru.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pevely 11. 8. 2005 05:49

oscar: ty to bereš? Vždyť si sám tvrdil ,že tvý známý jezdí s FRS za 10 l a tak co najednou ta změna?

MOMO: měl bych na tebe pár dotazů. Mám FRS poměrně krátce a potřeboval bych s pár věcma poradit. Napiš mail.
pevely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 11. 8. 2005 05:58

pevely: beru to, ze konecne nekdo netvrdi, ze kdyz se s FRS jede, tak zere 4 litry. tomu proste neverim.
a momo napsal - sviznejsi jizda - 7 l/100 a rychla jizda - 8 l/ 100. takze verim ze, kdyz by ji daval jeste vic za krk, tak se k tem deseti dostane. zadny rozpor

pro zajimavost: ted jezdim s 2.5V6 mondeem a to je teprve liga. kam se hrabe tvoje FRS, muj leon a ostatni produkty kamnare Knappa. to je frkot. :-) a spotreba :-(
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pevely 11. 8. 2005 06:04

Oscar: MOMO i já(resp. moje přítelkyně), kdybys četl všechny příspěvky, jezdíme v klikdu do práce do kopce 5,2 a zpět 4,2. Jinak hoodne dynamicka jizda 7. Ale ne 10. Kdo s FRS jede průměr za 10, je člověk zralej do autoškoly.
pevely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MOMO 11. 8. 2005 06:12

MOMO
Samaritán roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 11. 8. 2005 06:26

pevely: ty jses jak tatrman. ja netvrdim ze se s frs neda jet za ctyri litry. ja netvrdim ze ty nebo tvoje pritelkyne nejedete do kopce za 5,2 a z kopce za 4,2 litru na sto km.
Rozlisovat kopec nekopec? hmm...

ja jenom napsal, ze kdyz se s frs jede svizne, tak zere klidne 8. a ze muj znamy jede za deset tak to je extrem. beru to.

Pamatujes? tohle jsi napsal ty:
"Např. motor Tdi 96 kw v Superbu je vyloženej traktor a lenoch, zatímco ve FRS je to tichej ďábel."

Takze po debate to dopadlo jak?
Hlukove: Motor je proste traktor. Nic jinyho.
Vykonem: Jede. Jestli tomu rikas ze je to dabel, tak jsi doted jezdil max trolejbusem.

je to normalni auto s relativne dobrou vybavou za dobrou cenu.

co mas porad s tou autoskolou?
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pevely 11. 8. 2005 06:37

Oscar: Přeti si svoje tvrzení:

"beru to, ze konecne nekdo netvrdi, ze kdyz se s FRS jede, tak zere 4 litry. tomu proste neverim."

"ja netvrdim ze se s frs neda jet za ctyri litry."

To mluví za vše.
pevely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oscar 11. 8. 2005 06:48

pevely: tak a ted budem resit o co rychlejsi je moje "jede" nez tvoje "jede". nech toho, nechytej me na tom ze jsem si nekde neco vymyslel. neni mi patnact, nemackam si uhraky pred monitorem a neonanuju nad erotickejma strankama.

mam asi tezsi nohu nez ty. a jezdim rychleji. tot vse. nebud z toho auta tak vydrenej.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pevely 11. 8. 2005 06:52

oscar: řekněme, že ses do toho zamotal. S tvrzení že FRS je normální auto se sloušnou výbavou a spotřebou souhlasím. Spíš by mě zajímalo to Mondeo. To musí slušně lítat.
pevely
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod W164 11. 8. 2005 07:21

goes píše:W164: Zaslal: st srpen 10, 2005 3:42 pm

"Vzhledove je P206 peknejsi nez Fabka, coz o to, ale kdyz si musis vybirat s omezenim, tak pro Fabku hraji i dalsi vyhody, jako servis ci dostupnost nahradnich dilu, jako zkusenosti jinych - to je mnohdy vyhodnejsi nez oprava v servisu"

- jeste porad ses si jisty, zes nic o dostupnosti dilu nepsal?


Goesi, moje trpelivost nemuze nahrazovat tvoji slabomyslnost. Ty mne nejdrive obvinis, ze ja pisi neco o "NEdostupnosti" ND pro Pazouta, pak pises o "DOstupnosti" a v tom co jsem psal ja, je jen o "VYHODE...DOSTUPNOSTI ND", pro Fabku.

Ale abych nediskriminoval slabomyslnou minoritu, tak:

SERVISNI sit Pazouta: http://www.peugeot.cz/general/dealers/search.php

SERVISNI sit Skudky: http://centria.skoda-auto.com/cze/

Doufam, ze to i goesovi scvakne a pochopi vyznam casti vety: "...pro Fabku hraji i dalsi vyhody, jako servis ci dostupnost nahradnich dilu...". :D
W164
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 8. 2005 07:26

W164: divej, ty neco napises, do vety zakomponujes dve veci a pak reknes, ze goes to nepochopil, ze se to vztahuje pouze na jednu z nich. Promin, ale z te vety jasne vyplyva, ze 1. Skoda ma lepsi (ne kvalitnejsi, ale hustsi) servisni sit (souhlas) a za 2. Skoda ma lepe dostupne dily (nesouhlas) tot vse :)
Skoda a Peugeot maji stejne dostupne nahradni dily to rikam ja.
anonymni

Odeslat příspěvekod W164 11. 8. 2005 08:01

goes píše:W164: divej, ty neco napises, do vety zakomponujes dve veci a pak reknes, ze goes to nepochopil, ze se to vztahuje pouze na jednu z nich. Promin, ale z te vety jasne vyplyva, ze 1. Skoda ma lepsi (ne kvalitnejsi, ale hustsi) servisni sit (souhlas) a za 2. Skoda ma lepe dostupne dily (nesouhlas) tot vse :)
Skoda a Peugeot maji stejne dostupne nahradni dily to rikam ja.


Srdicko, prave, ze to rikas jen ty :D :D :D
W164
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků