Porucha stěračů - nebezpečná banalita

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Amerikán 4. 8. 2005 12:08

Tak si včera jedu v dešti a najednou bum - stěrače mi vyskočily úplně do strany ven z okna. Nyní pokud je zapnu, slyším motorek, ale stěrače se nehýbou.

Upřímně, jezdit s autem, kterému nefungují stěrače, mi připadá nebezpečné, začít pršet může kdykoliv.

Co myslíte, že by s tím mohlo být? Nějak si nedokážu představit, jak by se to dalo opravit či co s tím může být. Můžete prosím někdo poradit, co s tím nyní?
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 4. 8. 2005 12:13

Amerikán: Já bych asi vyzkoušel servis..to bude nejjistější :)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod franta 4. 8. 2005 12:16

no nevím jestli to bude ono, ale možná jsou ty ramena jen povolený. Pokud jsou přišroubovaný tak odendej uměl. kritku a dotáhni matku-šroub.
F.
franta
Nováček

Odeslat příspěvekod Amerikán 4. 8. 2005 12:22

Alex: dávát kvůi stěračům auto do servisu je fakt ta poslední možnost :-(

Franta: díky, zkusím se na to podívat, bude to něco machanického, když motorek funguje. Co mě ale překvapuje je, že nefunguje zčistajasna ani jeden z nich.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 4. 8. 2005 12:33

Amerikán: Víš jak..ona to poslední možnost možná je, ale tam to udělají hned a je po starostech..takhle budeš potřebovat někam jet a nebudeš moct, protože třeba bude pršet..
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod franta 4. 8. 2005 12:56

A nebo by to mohlo být vyvlečeno z náhonu motorku, nevím jestli tam máš ramínko od mororku nebo něco jiného, bude tam asi blbý přístup
F.
franta
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2005 12:59

ja bych postupoval takto:
1. koukl bych se, zda sterace drzi na tom tisicihranu u okna a zkusil zda jsou dotazene.
- jelikoz ti ale nejdou oba sterace, videl bych problem mezi motorkem a steracem.
2. nejspis budes muset sundat ten plastovy kryt co je pod steraci, jelikoz tam byvaji vetsinou ty tahla k nim.
- odhadoval bych to bud na vypadnuti toho hebla z motorku, popr. prasknuti nejakeho kloubu v tom heblu.

- pote bych teprve zacal uvazovat o navsteve servisu. Je to prace max. na 10 minut, pokud mas par sroubovaku a klicu a zjistis co tomu je.
anonymni

Odeslat příspěvekod fabka2004 4. 8. 2005 13:07

alebo pouzivaj rain off a nepotrebujes stierace.
Ja mam auto cca 2r a stierace som pouzil asi na styri zotretia, prve dve zotretia boli lebo som sa zabudol a z reflexu a dalsie dve len tak aby som zistil ci este funguju Mr. Green
Proste ich nepouzivam lebo netreba, nanesiem kapalinu, vylestim a a ked prsi kraste perlickuje a sklo je ciste bez vodneho filmu a kvapky pekne odlietavaju
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2005 13:10

fabka: a pak se divis, ze ti mizi voda v chladici :) toto neni ale reseni jeho problemu...
anonymni

Odeslat příspěvekod puck 4. 8. 2005 13:39

fabka2004 píše:alebo pouzivaj rain off a nepotrebujes stierace.


co to je rain off ? daj link :-) to si idem kupit
puck
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 4. 8. 2005 13:55

Tekute sterace, za dne docela fajn vec, v noci nepouzitelne. Sklo je po aplikaci jakoby tak mastne, ze z kazde kapky vody se stane kulicka a je hned odfouknuta pryc z okna. Nevyhodou je, ze se musi jet urcitou minimalni rychlosti a potme je na okne porad dost "kulicek" na to, aby te vsechno pekne oslnovalo. Navic pri pouziti steracu zustava na skle jemny film, pres ktery se taky skvele oslnuje. Shrnu to tim, ze v noci je to proste sebevrazda.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod ITTI 4. 8. 2005 13:58

Také jsem kdysi koupil nějaký přípravek, aby voda stékala, ale stěrač je stěrač. pozor2 Nicméně, nepíšeš, jaké auto. Na O1 se stalo, že asi po 50 tis km se zakously a ani ťuk. Příčina: narušené uložení hřídelí stirátek, které způsobily chemikálie z myčky. Tomu říkám porucha a příčina. Být v USA, tak je z toho žaloba a Boleslav dává k autu do návodu: "Při průjezdu myčkou není dovoleno, aby se na hřídele stirátek aplikoval chemický prostředek z myčky". :tleskani Možná by museli přímo zakázat mýt škodovky v myčce. Příznávám, že mne ta porucha tehdy trochu zaskočila, zejména tím, že pršelo....na dálnici servisy nějak moc nejsou a nezbylo, než dojet. Proto mám ten přípravek. Ale je někde vhozen v kufru a mám pocit, že se nanáší za sucha, takže před deštěm. Musel bych se podívat.
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Amerikán 4. 8. 2005 15:12

Pánové, zcela upřímně - není tu někdo, kdo by se mi na to za úplatu podíval? Odměna dle dohody. Praha... SZ, budu velice vděčný za pomoc, auto potřebuju a do servisu s ním jezdit, to je zase na celý den.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuf 4. 8. 2005 15:23

[quote="Amerikán";Pánové, zcela upřímně - není tu někdo, kdo by se mi na to za úplatu podíval? Odměna dle dohody. Praha... SZ, budu velice vděčný za pomoc, auto potřebuju a do servisu s ním jezdit, to je zase na celý den.s/quote]

To si to auto nekde ukradl nebo co, ze se tak bojis jit do servisu? Tyhle prkotiny vyrideji na pockani. Hodka max. dve.
wuf
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amerikán 4. 8. 2005 15:40

9 let starého Nissana jsem těžko někde ukradl :-) bohužel ale servisy v mém okolí chtěj objednat min několik dní dopředu... fakt nevím o žádném, kam by se dalo jen tak přijet.
Amerikán
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků