Konfigurator....

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 16:25

Worm: divej, urcita lidi nema windows, ale treba linux, nebo OSX, ja mam OSX od apple. IE nemam vubec jak sehnat ani jak zprovoznit. Potud je to svobodna volba. Pokud jsem tak velka firma, jakou Skoda Auto je, melo by byt jenom otazkou me prestize, abych vychazel vstric i mensinam na poli IT a nezit v presvedceni, ze kdyz ja jako reditel mam windowsy, sekretarka ma windowsy, synek doma taky, tak windowsy maji pak vsichni. Mozna by to neukazovalo na kvalitu firmy, pokud by nebyl rok 2005 a rozsirenost jinych systemu, nez je windows nebyla tak velka. Uz to neni otazkou par lidi v republice, ale pomerne slusna procentni cast populace uz windowsy nema. Navic jde i o pristup.

Pokud ti napisou na tvuj dotaz, zda bude konfigurator funkcni i pod FF, ze toto neplanuji, protoze maji zjisteno, ze konfigurator otvira ve 100% jenom uzivatele IE, tak promin, ale pro mne je tato firma aboslutni spolek xxxxx. Proc? Je prece logicke, ze kdyz konfigurator nefunguje pod nicim jinym, nez pod IE, ze pak maji 100% navstevniku konfiguratoru jenom z IE.

A ono je v tomto pripade i rovnikto mezi tim konfiguratorem a zamerenim Skody. Proste je to firma, delajici auta pro masy lidi, ne pro individualisty, nebo pro lidi s jinym zamerenim, nez tuctove pouzivani vseho, co mi kdo naserviruje.

Tot muj nazor.
anonymni

Odeslat příspěvekod POL 20. 7. 2005 16:37

goes: no vidis, OSX na McIntosh :-) jsem uplne zapomnel

s nazorem souhlasim
Nissan Almera, 1.5benzin, 4AB, ABS, EBD+BA, klima
POL
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 20. 7. 2005 16:38

goes píše:Pokud ti napisou na tvuj dotaz, zda bude konfigurator funkcni i pod FF, ze toto neplanuji, protoze maji zjisteno, ze konfigurator otvira ve 100% jenom uzivatele IE, tak promin, ale pro mne je tato firma aboslutni spolek xxxxx. Proc? Je prece logicke, ze kdyz konfigurator nefunguje pod nicim jinym, nez pod IE, ze pak maji 100% navstevniku konfiguratoru jenom z IE.


Pokud ti tohle někdo z pracovníků napsal, tak tedy o jeho inteligenci dost pochybuji. Možná spíš chtěl naznačit, že 90% návštěvníků skoda-auto.cz má IE. Jak jsem psal, je to chyba, ale mně by tohle od koupě auta nedradilo.


Nicméně k ceníku se dostaneš i bez IE! A u nekterých jiných automobilek nenajdeš konfigurátor žádný, jenom PDF soubor s cenami.

Nechi se tady nějak moc zastávat Škodovky, ale na druhou stranu zase nabízí zdarma v elektronické podobě manuály ke všem svým vozům, u konkurence jsem na tuhle službu nenarazil.
Worm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 16:43

To Goes:a znáš nějaký konfigurator který funguje ve všech alternativních prohlížečích?Osobně používám FF a problémy byli i např. webu autorevue.Proto mám ve FF záložku zobrazit tuto stránku v IE-možná nesystémové,ale 100% ůčinné.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 16:44

worm: pokud nejakou sluzbu nabizim, tak ji mam udelat tak, at bezi vsem. Nejen casti lidi a ostatni maji smulu. Mas pravdu, ne vsichi konfigurator maji, ale zajimave je, ze ostatnim firmam to bezi v pohode. Krom Skody auto a e-bankingu u KB je vse v klidu...
anonymni

Odeslat příspěvekod Worm 20. 7. 2005 16:56

goes píše:Krom Skody auto a e-bankingu u KB je vse v klidu...


Kéž by... Těch stránek je bohužel mnohem víc. :?
Worm
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 16:58

Worm: ano je a vim o nich, kazdopadne toto jsou ty nejvetsi v CR ve svem oboru a kaslou na to a u obou stejna vymluva, ze jejich system stejne pouzivaji jenom uzivatele IE :)
Jinak jeste pred nedavnem, par mesicu zpet, ani web SKodovky nejel dobre pod FF..
anonymni

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2005 17:09

pokud vim, tak na tom e-bankingu s v KB pracuje, ale zdaleka to neni jednoduchá záležitost...přecejenom požadavky na to jsou trochu vyšší než u konfigurátoru
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 17:11

kosch: to mas pravdu, ale kdyz to zvladly jine banky, tak verim, ze IT centrum v KB neni o nic horsi. Nekdy by stacil zmenit pristup v argumentaci a byl by klid.
anonymni

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2005 17:15

tjn, ta argumentace je stupidní
ono problém KB je, že ten jejich systém je velice propracovaný s mnoha funkcemi a dobře zabezpečený, takže to převést a pořádně odzkoušet a vychytat docela trvá... konečně jak se nedávno zhroutil net banking CS, tak to bylo v tom, že to pořádně neotestovali, což by u KB nemělo hrozit
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 17:18

kosch: jj jeste nedavno nesela eBanka ani poradne ve FF, ted uz bezi i v FF perfektne, v Safari na 90%, ale jde to, kdyz se chce, kazdopadne only IE stranek je hafo a jak tam da nekdo neco v activeX, muzeme se na macu jit klouzat...
anonymni

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2005 17:20

njn, snad se to bude časem zlepšovat, FF se pořád rozšiřuje, takže to snad donutí provozovatele stránek něco dělat...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 20. 7. 2005 17:20

kosch: v eBance je ten system taky propracovany a funguje na vsem, v KB byl ten problem spis podceneny a porad odkladany a navic se tam ted pracuje i na trochu jinych modifikacich systemu, ktere si vyzaduji dost casu a ten e-banking se tomu pak bude muset jeste prizpusobit ... jeste to nejaky ten patek potrva

bohuzel u Skoda Auto je to opravdu jen kaslani na zakazniky, protoze "oni k nam stejne prijdou, i kdyz pro ne nic nedelame"
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 7. 2005 17:23

kosch: a prave a jen kvuli strankam IE only mne pracovne donutily k tomu, ze jsem musel koupit VPC7 (Virtual PC) v cene cca 5k k tomu winy a nainstalovat je v emulaci na svem macu :( takze od zitrka budu i ja IE aktivni
anonymni

Odeslat příspěvekod kosch 20. 7. 2005 17:25

jak rychle ta emulace běží?? já ji pamatuji akorát na G3 (myslim, že to bylo 333Mhz) a nebyla zrovna nejrychlejší :-)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků