Převozní značka platná 10 pracovních dnů

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Alex.. 2. 6. 2005 09:14

Právě jsem si koupil nové auto a mám tam takovou zelenou převozní značku platnou na 10 pracovních dnů z papíru.
Když jsem před 3 lety kupova jiné auto, tak mi tvrdili, že tam nesmím nikoho převážet, ale nový prodejce říká, že je to blbost, a že si tam můžu vozit co chci a koho chci :-)
Jak to tedy doopravdy je..?
Víte to někdo..?
:hm
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PedroKV 2. 6. 2005 09:28

Voz si tam koho chceš, já teď taky kupoval auto a prodejce nic neříkal (ani nikdo jiný). Jsou to jen dočasné značky, aby auto nebylo zcela anonymní a ty si mohl jezdit, než vyřídíš plechový značky.
PedroKV
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JackNO.1 2. 6. 2005 09:35

No, my máme teď převozku na Transitu (osobní, 6místný) a oficiálně v tom nesmí jet víc než 1 člověk...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex.. 2. 6. 2005 10:04

PedroKV: To, že ještě nic neříkal ještě neznamená, že to tak je dobře :-)..

JackNO.1: Já si koupil N1 ... A jak to víš, že v tom oficiálně nesmí jet více než 1 člověk..?
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 2. 6. 2005 10:13

Alex: říkal mi to otec, když jsem si auto půjčoval. Že prý nemám radši nikoho brát, policajti by pak mohli dělat problémy... Myslím, že otec ví o čm mluví, 10 let dělá servis Fordů a převozky používá velmi často. Ať už na firemních autech nebo autech na prodej pro zákazníky...
Je tady ještě možnost, že je rozdíl v osobácích a dodávce, ale to mi nepřipadá pravděpodobný...

Můžu se ho zeptat, ale uvidím ho asi až večer...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnošt 2. 6. 2005 10:52

243/2001 Sb.
V Y H L Á Š K A
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel
§21 odst. 4) Tabulky zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností přidělí registrační místo prodejci vozidla, který jimi vybavuje prodaná vozidla jednotlivým zákazníkům, k vykonání potřebné jízdy do místa registrace vozidla. (!!!!!) Na tabulce je vyznačena platnost registrační značky, která je stanovena na 10 dnů od jejího vydání. Prodejce nebo registrační místo, které tabulku zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností vydalo, na ni vyznačí, v místě k tomu určeném, datum vydání. Zápis potvrdí otiskem razítka a podpisem oprávněné osoby.
Arnošt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alex.. 2. 6. 2005 10:55

Arnošt: Jak vidno..nic o tom kolik v tom může či nemůže jet lidí není..
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JackNO.1 2. 6. 2005 10:55

Arnošt: to je pěkný, ale to nikoho nezajímá, tady jde hlavně o to, kolik v tom může jezdit lidí... ;-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icem4n 2. 6. 2005 10:58

Alex..: Jakou mas folii na oknech za C sloupkem?
icem4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alex.. 2. 6. 2005 11:00

icem4n: pěkně hnusně černou neprůhlednou :?
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alex.. 2. 6. 2005 11:00

icem4n: Proč se ptáš..?
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icem4n 2. 6. 2005 14:02

Alex..:Rad bych pruhlednou, ale jak to tak sleduju, tak to asi nejde :x
icem4n
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JP 2. 6. 2005 16:07

Ja jsem za to dostal flastr za 1000 Kc, takze slovy poliscisty: "Pane ridici, mel byste vedet, ze v automobilu s prevoznimi znackami smi jet pouze ridic."
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 2. 6. 2005 16:52

Když jsem kupoval před rokem a půl new auto, tak mě v něm zastavila hlídka policie. Vezli jsme si ho s přítelkyní domů - Praha - Pardubice a u Kolína nás stopli...
Neřekli ani ň... Vše v pořádku - šťastnou cestu pane řidiči a dobře dojeďte...

Takže asi Ok
Lumpo
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 2. 6. 2005 17:00

to JP: Jestliže to nevíš, tak je na poldovy, aby ti PŘESNĚ řekl, co a jaký způsobem jsi porušil. Není tvojí povinností být právník. Neznalost zákona sice neomlouvá, ale polda je musí dodržovat taky a jestli chce něco pokutovat, tak musí přesně popsat co. Na základě toho ty buď zaplatíš souhlasíš a zaplatíš pokutu nebo se písemně vyjádříš, že nesouhlasíš.
pepek
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků