Panika v autě po nehodě vzhůru podvozkem

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marwinus 26. 5. 2005 11:12

Hamík";[quote="goes píše:Hamik aspol: komu z vas se uz nekde na nejake krizovatce atd. nekdo sapal do auta?



Mně ještě nikdy ( naštěstí), ale člověk nikdy neví. Navíc takovéto případy, už se staly....

To samé jako když se řekne, proč mám v autě airbagy, když jsem ještě neboural :wink:i/quote]


Sestre u obchodniho centra nejakej mladik vlezl na misto spolujezdce. Co chtel uz nikdo nevi, nebot zrovna prisel svagr, vytahl ho ven a "vysvetlil" mu, ze to od nej neni hezke :tleskani
Takze bohuzel ano, stava se to...
Marwinus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SirTom 26. 5. 2005 11:38

Taky se nám už stalo, na benzíně v noci, někde v Itálii. Maník se přišel zeptat jestli nepotřebujeme pomoc a druhý zatím otevřel dveře a snažil se mámě vyrvat kabelku dokonce z ruky. Drzost neuvěřitelná!
Paradoxní bylo, že funkci zamykání měl táta běžně zapnutou, ale auto bylo krátce předtím v servise, kde se to vynulovalo nebo co takže smůla. Chlapík ale odešel s prázdnou matka prostě kabelku nepustila a on zdrhnul s jedním urvaným uchem. Takže ve svém autě autozamykání taky používám.
SirTom
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazik 26. 5. 2005 12:08

No není to příjemný pocit, ale většinou je to dost rychlé a pásy tělo drží. Clověk trochu ppropadne panice, že nejde odepnout pás, ale za chvíli mu dojde, že to nepůjde, když na něm visí. Chce se to uvolit a odepnout, pak následuje bouchnutí do hlavy, ajak nás gravitace přitáhne dolů.
Já zažil na off-road závodech na RZ v roli spolujezdce - naštěstí se nic nestalo, jen se musela měnit střecha.
Obrázek
Obrázek
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 27. 5. 2005 07:50

goes píše:Hamik aspol: komu z vas se uz nekde na nejake krizovatce atd. nekdo sapal do auta?

No mě se to pákrát už hodilo. Třeba ve městě při odbočování doleva stojím co nejvíce vlevo a nějaký votuněný blbec se nacpe vedle v pravo a ještě mě chce objet zprava. Samozřejmě ho nepustím a vytroubím. Pak vyleze z auta gorila bez mozku a snaží se mi vecpat do auta...
Nebo jednou stojím normálně vepředu na křižovatce na červenou a zezadu přiběhnou dva ukrajinci a snaží se dostat do kufru.
Prostě teď hned u nového auta nastavuju automatické zamykání a je po starostech.
U Renaultu to funguje tak, že při dosažení rychlosti 7km/h se automaticky zamknou všechny dveře (je li to nastaveno) a při otevření jakýchkoliv dveří zevnitř, se automticky všechny ostatní odemknou. Stačí zatáhnout za kliku jednou a dveře se otevřou. Netřeba tahat dvakrát jak na škodárně.
xmaster
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 27. 5. 2005 10:22

xmaster píše:
goes píše:Hamik aspol: komu z vas se uz nekde na nejake krizovatce atd. nekdo sapal do auta?

No mě se to pákrát už hodilo. Třeba ve městě při odbočování doleva stojím co nejvíce vlevo a nějaký votuněný blbec se nacpe vedle v pravo a ještě mě chce objet zprava. Samozřejmě ho nepustím a vytroubím. Pak vyleze z auta gorila bez mozku a snaží se mi vecpat do auta...
Nebo jednou stojím normálně vepředu na křižovatce na červenou a zezadu přiběhnou dva ukrajinci a snaží se dostat do kufru.
Prostě teď hned u nového auta nastavuju automatické zamykání a je po starostech.
U Renaultu to funguje tak, že při dosažení rychlosti 7km/h se automaticky zamknou všechny dveře (je li to nastaveno) a při otevření jakýchkoliv dveří zevnitř, se automticky všechny ostatní odemknou. Stačí zatáhnout za kliku jednou a dveře se otevřou. Netřeba tahat dvakrát jak na škodárně.o/quote]

u me kdyz je automaticky zamklo tak to odemknuti plati pouze pro predni dvere, zadni otevrit nejdou... jinak predni jak rikas normalne otevres a vsechno se odemkne uplne v pohode, sam funkci automatickyho zamykani pouzivam...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_Mask 27. 5. 2005 10:57

goes píše:Hamik aspol: komu z vas se uz nekde na nejake krizovatce atd. nekdo sapal do auta?

me se to sice jeste nehodilo(taky se nezamykam),ale sestre s matkou ano.U nas je jedna krizovatka na hlavni,kde zaroven kdyz odbocujes vpravo na hlavni,tak je jeste pruh pro bus se zastavkou.Jezdi se tam rychleji a neni tam moc vydet a navic je to dokopce,takze tam musis vetsinou zastavit.Kdyz tam jela segra s mati tak tam zrovna cekali schvalne cikanka s 2 gorilama.Segra musela zastavit a cikanka uz se sapala na dvere.Mati byla nastesti duchaplna a stacila auto zamknout.Na to se cikanka zarazila.Pak nastesti odjeli.Mohli neco nabizet stejne tak i okradat.
The_Mask
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmaster 27. 5. 2005 14:26

Jean ViC píše:u me kdyz je automaticky zamklo tak to odemknuti plati pouze pro predni dvere, zadni otevrit nejdou... jinak predni jak rikas normalne otevres a vsechno se odemkne uplne v pohode, sam funkci automatickyho zamykani pouzivam...

Je to možný, já si pořizuju akorát třídvéřáky a tam zadní dveře nejsou :wink:
xmaster
Nováček


Odeslat příspěvekod mrazik 10. 7. 2012 08:24

Soused nme vzal na offroad zavody jako spolujezdce a takto jsme v prvni RZ dopadli - levotociva zatacka a bohuzel v ni dira, ve ktere se zaseklo prave predni kolo a uz jsme leteli. Prvni pocit - musim se dostat ven - pak mi doslo, ze se zapnutym pasem to nepujde, takze napnout telo, povolit bricho, rozepnout pas a vylezt ven. Stesti, ze jsem nemel ruku z okynka, a meli jsme helmy, protoze jsem hlavou narazil do sloupku, na kterem se deformaci udelala ostra hrana. Az venku z auta jsem si vsiml, ze jsem byl trochu porezany od bocniho skla, ale nic dramatickeho.
Auto jsme provizorne srovnali a zavod dokoncili.
Obrázek
Obrázek
Bohužel moment, kdy auto slo na boudu kamarad nezachytil :
Naposledy upravil mrazik dne 10. 7. 2012 08:30, celkově upraveno 1
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 7. 2012 08:27

tak ještě dvakrát a bude to rutina :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků