Fiat Marea

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mirek-607 25. 4. 2005 21:00

Kappa3.0V6: Jen drobna korekce, Astra G od 1998 (mame doma 11./1998) ;)

Marea nevim, ale Brava na me kdovijaky dojem neudelala (obcas se v ni vozim). Ma na svuj objem super motor (1.2 16V, kam se hrabe HTP...), solidni kufr, celkem pekna palubka, dal uz ale nic moc, dost poruch, nic moc misto uvnitr, na silnici mi pripada takova vrtkava...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 25. 4. 2005 21:35

Jezdim Mareou Weekend 1.9JTD, jejiz majitelkou je moje segra a jezdi docela v pohode. Sice ma asi spatnou barvu a na cervene na krizovatkach nam uz dohromady 5x za asi 3 roky projeli kufrem, ale jinak s ni zatim nebyl zadny problem. Navic jezdi za 5l nafty, v zime 9nebo plne nalozena0 kupodivu jen o pul litru vic.
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sias 26. 4. 2005 09:10

dushanski píše: Poloautomatiku jsem v bravě nikdy neviděl.l/quote]


No tak jsi jí právě viděl, protože automatická klima nastavuje i směr foukání... V Brave/Bravu/Marea je poloautomatická. Tusím že umi i menit rychlsot otacek ventilatoru, ale neumi menit smer foukani.
Sias
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kappa3.0V6 26. 4. 2005 10:28

to Mirek607: jizdni vlastnosti me prisly v pohode,az na brzdy u te me verze Bravy,po zahrati vadly tak rychle ze jsem se nastacil divit :-( . Poruchy fakt zadny. Pristrojovka se me ale libi vic u ty Astry,vubec celej interier Astry je moc sympatickej. Jen mam pocit ze ty prvni G nebyly pozink? Nebo si to mozna pletu s Vectrou. Moc dulezita vec (pozink),znamej u Vectry (1999 myslim) uz ma za sebou vymenu zadnich lemu :-(
Kappa3.0V6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 26. 4. 2005 11:58

Kappa3.0V6: Astra je pozink. Vectry B nebyly ze zacatku pozinkovane, alespon jsem o tom presvedceny. U nas zadne problemy s korozi nejsou, jen ten vyfuk uz ma dost (jezdi se casto kratoucke trasy, navic ma uz sest a pul roku). Brzdy nemuzu hodnotit, protoze v ni jezdim sice casto, ale jen jako spolujezdec. Je ale fakt, ze ta 1.2 16V ma hodne uzoucke pneu, takze to pro me pocitove nejiste chovani muze byt zpusobene tim. Musim rict, ze mi Astra pripada o dost lepsi. Je to ale jen muj osobni pocit...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 4. 2005 12:15

dushanski píše:2 mfilip:Z tohoto pohledu mela Brava vzdy jen a pouze poloautomatickou klimu...
nevím, kde jsi na tom byl, ale klima v bravě byla buď manuální, byl tam ovladač s červeným a modrým páskem a teplota vzduchu se řídila tímto ovladačem, nebo automatická, tam byl ovladač se stupni celsia, který ovšem neurčoval teplotu vzduchu, ale interiéru, mezi tlačítkem klimy a vnitřní cirkulace vzduchu bylo čidlo, které hlídalo teplotu v interiéru; kompresor se pochopitelně zapínal a vypínal dle potřeby. Poloautomatiku jsem v bravě nikdy neviděl.t/quote]
omlouvam se, bylo mi to tak receno pred par lety v servisu. Nikdy jsem po tom do detailu nepatral
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 4. 2005 12:17

goes píše:mfilip: ano a za tim si stojim, je to Marea s 1.9JTD, parkuje v ceskem tesine. Ono je treba si uvedomit jednu vec, to ze neco neni v CR, neznamena, ze se to nedelalo treba jenom pro San Marino a nikde jinde. Takove ruzne verze ruznych aut existuji, ze clovek ani netusi, ze by to mohlo byt...
Tak jsem se nespletl, mam dobrou pamet, zes to byl ty. BTW: je to pro mne prekvapenim, protoze jsem to kdysi resil a dopatral jsem se maximalne k informaci, ze by PP do Bravy/Marei dodelat sel, ale stalo by to klido pido i 200 tKc.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2005 12:42

mfilip píše:
goes píše:mfilip: ano a za tim si stojim, je to Marea s 1.9JTD, parkuje v ceskem tesine. Ono je treba si uvedomit jednu vec, to ze neco neni v CR, neznamena, ze se to nedelalo treba jenom pro San Marino a nikde jinde. Takove ruzne verze ruznych aut existuji, ze clovek ani netusi, ze by to mohlo byt...
Tak jsem se nespletl, mam dobrou pamet, zes to byl ty. BTW: je to pro mne prekvapenim, protoze jsem to kdysi resil a dopatral jsem se maximalne k informaci, ze by PP do Bravy/Marei dodelat sel, ale stalo by to klido pido i 200 tKc.


- jak jsem uz psal v tebou citovanem prispevku, verzi, co se ruzne delaji, ale k nam se nedovazely je hodne u vsech automobilek. Nekdy jsou nektere vybavy/motory atd. urceny jenom pro jednu konkretni zemi a nikdy jinak a tak se treba dane auto k nam doveze a vsichni cuci, jakto, ze to je, kdyz to ani u nas, ani v nemecku, ani jinde neni..
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 4. 2005 13:45

goes píše:
mfilip píše:
goes píše:mfilip: ano a za tim si stojim, je to Marea s 1.9JTD, parkuje v ceskem tesine. Ono je treba si uvedomit jednu vec, to ze neco neni v CR, neznamena, ze se to nedelalo treba jenom pro San Marino a nikde jinde. Takove ruzne verze ruznych aut existuji, ze clovek ani netusi, ze by to mohlo byt...
Tak jsem se nespletl, mam dobrou pamet, zes to byl ty. BTW: je to pro mne prekvapenim, protoze jsem to kdysi resil a dopatral jsem se maximalne k informaci, ze by PP do Bravy/Marei dodelat sel, ale stalo by to klido pido i 200 tKc.


- jak jsem uz psal v tebou citovanem prispevku, verzi, co se ruzne delaji, ale k nam se nedovazely je hodne u vsech automobilek. Nekdy jsou nektere vybavy/motory atd. urceny jenom pro jednu konkretni zemi a nikdy jinak a tak se treba dane auto k nam doveze a vsichni cuci, jakto, ze to je, kdyz to ani u nas, ani v nemecku, ani jinde neni..
ja vim, ze verze se specifikuji podle trhu, ale ta informace o nemoznosti PP byla tehda primo od Fiatu CR. No, ve skutecnosti to bylo tak, ze v 1 diskusi povidal jeden clovek, ze mu to zaslali z Fiatu CR jako odpoved - PP nejde dodelat, muselo by se to resit individualne na konkretni auto a stalo by to kolem 200 tKc.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 4. 2005 13:47

mfilip: ja mel kdysi Lagunu z NL s origo plynem. A potreboval jsem objednat jeden dil na to LPG, vyjadreni Renaultu, jak dileru tak Renaultu CR bylo v tom smyslu, ze takove auto neni aproto nejde dil objednat...
anonymni

Odeslat příspěvekod wolff 26. 4. 2005 18:54

Vratká? A co tam máš za gumy? Teda tebe bych chtěl vidět ve VW...Bys asi jezdil od krajnice ke krajnici...
wolff
Fanatik roku 06 + 07
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 4. 2005 19:10

to goes: To nic neni, ja jsem na Lagunu 1.9 dTi kupoval sadu na rozvody, a chybela jedna kladka. Nenechali se presvedcit, ze by tam mela byt, a to maji katalog primo k autu podle VIN. Hodinu jsem to s nima hledal a nic. Nektere verze na tom miste totiz mely pohon olej.cerpadla, ja tam mam na bloku zaslepku a na tom kladku (jak je honeny cerpadlo jsem zatim nezjistil... ). V Badosu v katalogu a bez problemu skladem ....
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 26. 4. 2005 19:36

wolff: To bylo na me? Pokud ano, pokusim se odpovedet. Brava neni moje, je to 1.2 16V, gumy ma hodne uzke, nevim presne jake. Brava mi opravdu pripada mene jista nez Astra G (195/60R15), Mazda 323F (tusim 185/60R15) a Peugeot 307 (tusim 195/60R15), se kterymi ji v dane tride mohu srovnavat. Muze to byt jen muj vlastni pocit, je mozne, ze pri mereni v nejake zatacce by ji projela srovnatelne se zminovanymi vozy. Kazdopadne muj pocit v tomto smeru je ten, ze je nervoznejsi. VW nikde nevyzdvihuji, nemuzu ani posluzit vlastnim srovnanim, v teto tride nemam s VW vetsi zkusenosti.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 27. 4. 2005 07:55

Mirek-607 píše:wolff: To bylo na me? Pokud ano, pokusim se odpovedet. Brava neni moje, je to 1.2 16V, gumy ma hodne uzke, nevim presne jake. Brava mi opravdu pripada mene jista nez Astra G (195/60R15), Mazda 323F (tusim 185/60R15) a Peugeot 307 (tusim 195/60R15), se kterymi ji v dane tride mohu srovnavat. Muze to byt jen muj vlastni pocit, je mozne, ze pri mereni v nejake zatacce by ji projela srovnatelne se zminovanymi vozy. Kazdopadne muj pocit v tomto smeru je ten, ze je nervoznejsi. VW nikde nevyzdvihuji, nemuzu ani posluzit vlastnim srovnanim, v teto tride nemam s VW vetsi zkusenosti.
Brava mela v zakladu 175/65 R 14
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 27. 4. 2005 10:52

mfilip: Diky. Holt pro slabsi motor musi byt uzsi kola...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků