Letní pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 3. 2023 19:16

Těžkej život :D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 3. 2023 19:40

motorol píše:Nějak mě uniká jak se to dá dopředu zjistit? A jestli a jaký je rozdíl v tom kde to bylo vyrobeno.


Pneu beru u velko-pneu, tam u některých uvádí zemi výroby. Když to tam uvedeno není, tak tam jde zavolat a s velmi milou paní zjistit víc. Dokonce se mi jednou stalo, že právě Hankooky byly čína, tak jsem prostě zrušil objednávku (předtím jsem ale do poznámky při objednávání uvedl, že čínu nechci).

Mám vysledované, že v zemi výroby rozdíly jsou, a to dost velké. Německé Dunlop WS byly úplně super, po 5 letech se materiál nerozpadal, polká verze byla po 2 zimách materiálově KO.

A Hankooky jsem měl úplně stejné vedle sebe zimní Korea a Maďarsko a byl tam rozdíl v materiálu gumy na první pohled. Obě ale na autech cajk.

S čínou bych neměl problém ani tak kvůli kvalitě, ono to může být cajk. Já se to ale snažím odmítat už tak nějak z principu, i když u některých věcí to prostě možné není. Taky kontrola kvality bude asi jiná třeba v Korei nebo Maďarsku, v Číně to můžou dost šulit, třeba se ale pletu.

Jinak letní Hankook ventus 3 jsem měl maďarské a super pneu, držela, vydržela, nerozpadala se tak jako Bridgestone, Pirelli. Koupil bych znovu.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 17. 3. 2023 20:22

MV_cz píše:Těžkej život :D
mě příjde poslat gumy pplkou zpátky lepší než mít vibrující volant, nevím co je na tom těžkého

já to nedokážu nepoznat, že se klepe, jako většina lidí, stejně tak, bohužel, nedokážu jako většina poznat, že servis zkurvil auto, místo opravy, ani u prací na domě to nedokážu nepoznat, když dělaj "řemeslníci".

Takže máš pravdu, lehčí život by byl, když bych to dokázla nepoznat, ale to prostě reálně nejde.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 3. 2023 20:36

Neznám jinýho člověka z planety Země, kterej by kupoval 8 stejných pneu a pak 4 vracel aby se mu neklepal volant.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 3. 2023 20:42

zas teda ten pneuservis kde pracuje jediny clovek v CR co umi dat pneumatiku na disk a zaroven to i dela, tak maj skladem nektery ty bezny rozmery, takze by to asi slo, ze by ty gumy vymenil primo on a dal pak ty shity zpatky at si je muze uzit nekdo z garaze

akorat asi nemam zadny auto co by zralo ty skodovacky rozmery a zaroven jsem na nem mel pneumatiky

-- 17. 3. 2023 20:43 --

Kolik znáš lidí co při nandání pneu na disk měří harmonincké rezonance?

-- 17. 3. 2023 20:45 --

Nechapu proste proc nejakej idiot by se takhle sral s kazdym kolem, takovy lidi nastesti neznam, predstava, ze by tohle nekdo delal, pro kazdy jedno kolo, pak zjistil, ze je to ***** a delal to znova, tak to je fakt idiot tohle resit
Obrázek
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 3. 2023 20:50

Nene, tvl, kazdymu normalnimu ridici staci ze ma kola s gumou kde je vzorek podle predpisu a nevytrhne mu to volant z ruky :P
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 3. 2023 20:54

je to tak

-- 17. 3. 2023 20:56 --

mimochodem podle mě teda rozdíl mezi pocitem z novýho auta a starýho dělá hodně to, že nový auto má ještě sestavu pneu a disku co tam dali ve fabrice, a ti co to pro výrobce auta dělaj berou ještě jinej košík než ešopy
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorol 17. 3. 2023 20:56

kurtoid Tak e-shop jsi trefil. Bral jsem ho náhodně. Minule hankook byly na aute z výroby a byly maďarské. Vydržely v pohode, ale po tom co jsem vymetl diru a ohnul drobatko disk mi byla doporučena výměna, tak jsem vybral jen novější verzi. DOT je v pohode nekdy konec roku 22. Jen ta země původu se mi drobatko nezdá.
EDIT: asi mrknu jak sisate to bude při vyvažování, pokud ne extrémně, tak zkusim jak to pojede
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 17. 3. 2023 23:11

Nokiany z Ruska mě jediný *****, udělaly se na běhounu boule a šly do koše.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 18. 3. 2023 07:31

Rusko nebrat!
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 3. 2023 10:25

Letos jsem si nechal nahodit dvoje celoročky (na Kodiaka a na Mazdu). Oboje blbě vyvážené. Ale už jsem tam s tím nejel, beztak by mi řekli, že je to ok.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 18. 3. 2023 10:30

Obrázek
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 3. 2023 19:45

Nějaký doporučení nižší - střední třída? Mám z ***** rozměr v 17´´, takže i Barum stojí přes 2 000 Kč :D Co korejci - Hankook, Nexen apod.? A preferoval bych EU výrobu, ptž jsem se setkal loni i s Bravuris5 made in nějaká Asie, teď si nechci vymyšlet.

-- 19. 3. 2023 19:50 --

cpt_Slow píše:eko pneu by mali byt zakazane a ich vyvoj/predaj by mal byt trestnym cinom vseobecneho ohrozenia

Stejně jako mich cross climate.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 19. 3. 2023 19:51

Hankuk.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 3. 2023 19:55

motorol píše:Nějak mě uniká jak se to dá dopředu zjistit? A jestli a jaký je rozdíl v tom kde to bylo vyrobeno.

Já to dával do podmínky - poznámky eshopu.

-- 19. 3. 2023 20:01 --

Jinak k debatě, v r. 2007 jsme měli na Hondě Nokian WR made in Finland a super. Pak jsem je objednal na Mondeo po letech a *****, made in Russia. Po 2 sezonách jsem je prodal. Je to jako s pivem, stejný pneumatiky na dvou jinejch mistech neuvaříš.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků