Cena elektřiny

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zamis 25. 5. 2022 12:20

Vana666 píše:Čím dál víc jsem rád za fotovoltaiku.
A včera jsem úspěšně oživil i režim ostrovního provozu

Vsak pockej, nebude trvat dlouho a poradne zdani i slunecniky
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 5. 2022 11:05

Jsem ted trosku z toho jelen.

CEZ vcera zverejnil nove ceniky, ktere se maji tykat novych zakazniku a tech, kterym konci fixace, coz je muj pripad. Alibisticky CEZ rika, ze se ty ceniky nedotknou stavajicich zakazniku, kteri maji smlouvu na dobu neurcitou.

No ale pokud se nemylim, tak CEZ pro smlouvy na dobu neurcitou vyhlasuje ceniky nejak z kraje listopadu a plati po cely nasledujici kalendarni rok.

Takze podle meho nazoru se i temto lidem zvedne cena na podobny level, jen o neco malo pozdeji, nez tem, co jim konci fixace treba v zari apod.

Je to tak?
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 5. 2022 11:14

Kde vidíš rozpor? ČEZ říkná, že květnové navýšení se nedotkne lidí se smlouvou na dobu neurčitou, což bude pravda. A zvedne jim v listopadu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 11:24

Minulý rok jsem mati v listopadu fixoval u ČEZ na rok, teď to vypadá, že ještě stihnu za stejnou cenu přehodit k eon, vtipný že u nás je dpi eon, a přešel jsem k ČEZ, a u mati je dpi ČEZ a předem k eon :)..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 26. 5. 2022 11:27

Mluvčí ČEZ Roman Gazdík zdůraznil, že tyto změny se netýkají stávajících zákazníků, kteří mají u firmy smlouvu na dobu neurčitou. „Neměníme a v dohledné době neplánujeme změny u základního ceníku na dobu neurčitou pro stálé zákazníky, kde je většina našich klientů,“ řekl včera Právu.

otazka je, co je pro koho dohledna doba, jestli pro mne toto tvrdit a vedet, ze se za 5mes objevi nove ceniky, je takove alibisticke.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 5. 2022 11:32

Nikdo tomu neutece, ten kdo si to mysli tak to zaplati o neco pozdeji :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 5. 2022 11:35

mfilip píše:
otazka je, co je pro koho dohledna doba, jestli pro mne toto tvrdit a vedet, ze se za 5mes objevi nove ceniky, je takove alibisticke.


Dohledná doba je do října.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 26. 5. 2022 11:37

A od října jim to osolí o to víc počítám
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 5. 2022 11:38

To už ne
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 11:50

mfilip píše:Mluvčí ČEZ Roman Gazdík zdůraznil, že tyto změny se netýkají stávajících zákazníků, kteří mají u firmy smlouvu na dobu neurčitou. „Neměníme a v dohledné době neplánujeme změny u základního ceníku na dobu neurčitou pro stálé zákazníky, kde je většina našich klientů,“ řekl včera Právu.

otazka je, co je pro koho dohledna doba, jestli pro mne toto tvrdit a vedet, ze se za 5mes objevi nove ceniky, je takove alibisticke.


jakoze co chces? aby ti rekli, ze se cena nebude menit 10 let? k tomu existuji fixacni smlouvy. CEZ proste nemuze rici jak dlouho ceny budou.Co mohou vedet, ze ted nevidi duvod v nejblizsi dobe zdrazovat. ale netusi co bude za tyden, tudiz je logicke, ze kdyz za tyden pujde elektrina o 500 % nahoru, tak zdrazi.

Takze pro nekoho alibismus a pro nekoho normalni zivot s nohami na zemi
anonymni

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 12:27

tak na novinkách trochu poplašná zpráva..

toto je ceník pro ty, kterým skončí fixace cen v letošním roce.. dávám pro příklad distribuční území ČEZ..

https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 5. 2022 12:36

Ale to je aktualni cenik, ktery planujou prave zmenit, ne?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 26. 5. 2022 12:40

tak mě reálně z loňska na letošek eon podražil o 30%. Co bude za půl roku až bude ceník pro rok 2023 je podle mě zatím ve hvězdách.
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 12:47

JardaB píše:Ale to je aktualni cenik, ktery planujou prave zmenit, ne?

právě, že ten článek je trochu kostrbatě, ale správné info se tam najít dá..

nové ceníky platí pouze pro ty, co buď přecházejí od jiného dodavatele nebo z režimu DPI.. ti dostanou ty brutální částky viz novinky.cz...
druhá varianta lidí, která na tyto ceníky můe přejít, jsou ti kterým skončí fixace, ale oni nemusí dál nic fixovat, stačí když nebudou dělat nic a přejdou na ceník na dobu neurčitou viz můj odkaz..

tj třeba konkrétně ta má máti, minulý rok fix na 1 rok, cena 4499,- bez DPH D02d, v listopadu skončí Fix a ona přejde na dobu neurčitou za cenu 3120,- bez DPH...
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 5. 2022 12:49

Tak to se mi moc nezda.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků