Co vše zachytí on board camera....

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 5. 2022 10:39

garážmistr píše:Jsem tedy povinen očekávat, že mi ze směru s jedním pruhem přijedou auta ve dvoustupu? Jedno regulérním pruhem, druhé odstavným? Stačí ano/ne.

Nejsi povinnen ocekavat nic. Ale prednost mu dat musis. I kdyz je to na jednu stranu hloupy, na druhou stranu to dava smysl - pokud by to tak nebylo, v jakou chvili bys mel prestat byt povinnen dat mu prednost? Kdyz ma v odstavnym zrcatko? Kolo? Pulku auta? Tri ctvrtiny? Nebo jenom kdyby tam byl celej?
Naposledy upravil Noclaf dne 23. 5. 2022 10:42, celkově upraveno 1
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2022 10:39

To dává smysl.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karf 23. 5. 2022 10:41

Když existuje rozhodnut nejvyššího soudu, že musíš dát přednost i autu, které jede odstavným pruhem, který se následně stane připojovacím, tak je tohle celkem jasný. Prostě jede proti. I kdyby to odbočující auto přeskočil jak v Kobře 11, tak musíš dát přednost.
karf
Nováček

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 5. 2022 10:41

Takže si z jednoproudu můžu legálně udělat dvouproud, tříproud, čtyřproud, kolik se vejde?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 23. 5. 2022 10:43

On jel nepredpisove odstavnym, ale protijedouci to nezbavuje povinnosti dat mu prednost. To mi neprijde ani nelogicky, ani tezky na pochopeni.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 5. 2022 10:46

Když ho uvidím, jednoznačně mu přednost dám. Když budu na pozici auta jedoucího hlavním odstavným pruhem, nebudu si právo vynucovat nebo ho automaticky předpokládat. Ale to je čistě můj přizdisráčský přístup, v případě nejasností se nikam necpat, ať si vše hmotné zachová původní stav.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 5. 2022 10:47

Noclaf píše:On jel nepredpisove odstavnym, ale protijedouci to nezbavuje povinnosti dat mu prednost. To mi neprijde ani nelogicky, ani tezky na pochopeni.


Řeším samozřejmě situaci, kdy ho není vidět včas.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 5. 2022 11:11

Z bezneho auta vacsinou vidis ci nieco ide, ale z placky ako ma Marek to je narocnejsie no.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 5. 2022 11:13

proto chcou všichni jezdit v krabici
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 5. 2022 11:17

garážmistr píše:Když ho uvidím, jednoznačně mu přednost dám. Když budu na pozici auta jedoucího hlavním odstavným pruhem, nebudu si právo vynucovat nebo ho automaticky předpokládat. Ale to je čistě můj přizdisráčský přístup, v případě nejasností se nikam necpat, ať si vše hmotné zachová původní stav.


a to je presne to, co oddeluje ridice a drzitele ridicaku... predvidavost a zkusenosti. Pokud clovek ceka, az neco uvidi, je to dle meho spatne. naopak byt neustale pripraveny, ze tam nahuci motorka, bo auta stoji a ti to delaji radi, pojede nejaka sanitka, nebo se neco stane... a tim vice, cim mene mam kompaktibilni auto vuci zbytku provozu apod.

takze pokud automatiky nepredpokladas, ze kdyz stoji 2 auta a odbocuji, ze je nekdo muze vzit bokem... neni zrovna nejlepsi
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2022 11:24

Arnie J píše:proto chcou všichni jezdit v krabici

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 23. 5. 2022 11:57

Arnie J píše:proto chcou všichni jezdit v krabici


A až jí budou mít všichni, tak jim to bude k čemu...ano k hovnu....a dobře jim tak, čůrákům.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2022 12:06

Dík.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 23. 5. 2022 12:09

Důchodci mají vyjímku, takže nemáš zač :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NoSwearek 23. 5. 2022 12:12

Od kdy je člověk důchodce?
258 kobyl...
NoSwearek
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků