Vyber auta pre rodinu a …fotra 30 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod berlin 20. 5. 2022 13:27

glider píše:Ten "moj" sa mi paci viac, ale budiz.


aj mne sa viac paci tvoj� no chcel by som protiucet a to asi u sukromnika nehrozi.

Kia nie, nepaci sa mi. Dtto Hyundai.

Teda mam aspon vyrieseny Automat vs manual , jo? Vsetci rodinkari sme za automat



Najazdim skor 15tis.km a menej za rok

Auto bude najviac na kratkych cestach po meste, caste starty.. Nebolo by to prijemnejsie v TSI ako v naftovom passate?

Kufor - asi teda kombi, "kočár nebo malá dětská kola" to je moj sucasny zivot + najblizsich 5 rokov.

Do mesta vsak lepsia Ateca bo kratsie auto.

karoq vs Ateca - ano aj pre mna ma Ateca vacsi smrnc.

Pri Passate Variant vs novy Leon ST alebo Golf Variant riesime sirku interieru vzadu ? Tajne dufam ze tie nove modely sa v napr v dlzke priestoru na nohy vyrovnali Passatu ale mozno sa mylim.
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 13:29

To si nemyslím.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berlin 20. 5. 2022 13:33

ako ked zavriem oci a predstavim si ze idem autom k moru s rodinou tak passat je kral. audi a6 kombi pre chudobnych :)
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 13:41

MELLO píše:Ajajajaj :D


ty seš geront s mopsem, pro tebe ideál

-- 20. 5. 2022 14:42 --

glider píše:Za 30k rocne auto vpodstate nove?
Vyborna ponuka.


souhlas

-- 20. 5. 2022 14:46 --

berlin píše:
glider píše:Ten "moj" sa mi paci viac, ale budiz.


aj mne sa viac paci tvoj� no chcel by som protiucet a to asi u sukromnika nehrozi.

Kia nie, nepaci sa mi. Dtto Hyundai.

Teda mam aspon vyrieseny Automat vs manual , jo? Vsetci rodinkari sme za automat



Najazdim skor 15tis.km a menej za rok

Auto bude najviac na kratkych cestach po meste, caste starty.. Nebolo by to prijemnejsie v TSI ako v naftovom passate?

Kufor - asi teda kombi, "kočár nebo malá dětská kola" to je moj sucasny zivot + najblizsich 5 rokov.

Do mesta vsak lepsia Ateca bo kratsie auto.

karoq vs Ateca - ano aj pre mna ma Ateca vacsi smrnc.

Pri Passate Variant vs novy Leon ST alebo Golf Variant riesime sirku interieru vzadu ? Tajne dufam ze tie nove modely sa v napr v dlzke priestoru na nohy vyrovnali Passatu ale mozno sa mylim.


Záleží taky jak umíš parkovat, menší auto samozřejmě lepší, že se vejdeš do menších mezer. Ale když umíš parkovat, tak ani passat se superbem problém nejsou (bydlím v Praze a jezdim superbem).
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 13:51

Tomas B píše:
MELLO píše:Ajajajaj :D


ty seš geront s mopsem, pro tebe ideál



Dík.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 20. 5. 2022 13:56

Tomas B píše:
MELLO píše:Ajajajaj :D


ty seš geront s mopsem, pro tebe ideál

-- 20. 5. 2022 14:42 --

glider píše:Za 30k rocne auto vpodstate nove?
Vyborna ponuka.


souhlas

-- 20. 5. 2022 14:46 --

berlin píše:
glider píše:Ten "moj" sa mi paci viac, ale budiz.


aj mne sa viac paci tvoj� no chcel by som protiucet a to asi u sukromnika nehrozi.

Kia nie, nepaci sa mi. Dtto Hyundai.

Teda mam aspon vyrieseny Automat vs manual , jo? Vsetci rodinkari sme za automat



Najazdim skor 15tis.km a menej za rok

Auto bude najviac na kratkych cestach po meste, caste starty.. Nebolo by to prijemnejsie v TSI ako v naftovom passate?

Kufor - asi teda kombi, "kočár nebo malá dětská kola" to je moj sucasny zivot + najblizsich 5 rokov.

Do mesta vsak lepsia Ateca bo kratsie auto.

karoq vs Ateca - ano aj pre mna ma Ateca vacsi smrnc.

Pri Passate Variant vs novy Leon ST alebo Golf Variant riesime sirku interieru vzadu ? Tajne dufam ze tie nove modely sa v napr v dlzke priestoru na nohy vyrovnali Passatu ale mozno sa mylim.


Záleží taky jak umíš parkovat, menší auto samozřejmě lepší, že se vejdeš do menších mezer. Ale když umíš parkovat, tak ani passat se superbem problém nejsou (bydlím v Praze a jezdim superbem).


Když tak sleduju souseda s Passatem v Praze na sídlišti, tak mi přijde, že je to docela boj - většinou se nevejde a když se vejde, tak se bojí, kdy mu to jinej soused při vyjíždění odře, nebo se o něj opře tažným, protože to auto je prostě dlouhý a lidi, co maj nesundavací kouli maj obvykle nějakej 10-15 let starej střep bez senzorů a kamery a neřešej. V tomhle maj auta, co rostou do vejšky(Karoq/Ateca), ve městě docela výhodu.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 14:03

To nepopírám, tím spíš že lidi jsou fakt čůráci nebo lopaty.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 20. 5. 2022 14:08

berlin píše:

Najazdim skor 15tis.km a menej za rok

Auto bude najviac na kratkych cestach po meste, caste starty.. Nebolo by to prijemnejsie v TSI ako v naftovom passate?



Tady dává určitě větší smysl benzín. A pokud se bude jezdit hlavně město a okolí, tak za mě spíš kompakt. Passat/Superb je fakt super na to, když jezdíš hodně dálnice, ale jinak to může být trochu otrava. 15 let jsem jezdil auty o délce 470-490cm a už nikdy víc! Teď 430 a 455cm a je to sakra znát. I tím kratším rozvorem si pomůžeš, je to prostě obratnější v parkovacích domech atd.

berlin píše:
Pri Passate Variant vs novy Leon ST alebo Golf Variant riesime sirku interieru vzadu ? Tajne dufam ze tie nove modely sa v napr v dlzke priestoru na nohy vyrovnali Passatu ale mozno sa mylim.


Pokud řešíš, jestli dáš 3 dětské sedačky, tak do Golf/Leon/Ateca určitě ne. Do Passatu možná, ale musel bys vyzkoušet. Jinak pro dvě malé děcka byl dostatek místa už ve starém golfu, který měl o 4cm kratší rozvor. Atece tehle krátky rozvor zůstal, ale zase se sedí více jako na hajzlíku, takže rozvor 264cm u Atecy tak nějak v praktičnosti odpovídá 268cm v Golfu/Leonu. Vyzkoušeno, všechny auta jsou v rodině.

---

Jinak prostě ve vyzkoušej, hlavně ten rozdíl Leon vs Ateca. Vem děcka, manželku, dětské sedačky, přines malé kolo (mě třeba prodejce v jednom salonu tvrdil, že si tam zákazník dotáhnul kartonovou krabici od ledničky a cpali ji do kufru) a testujte.

Za mě bylo třeba to kombi dobré na kočár, protože se dal na délku a půlka kufru byla jakoby volná/čistá. Do Atecy nejspíš budeš muset nacpat na šířku a věci kolem toho, ale taky to půjde. Zase do Atecy je daleko příjemnější poutat děti do sedaček, nemusíš se tak hrbit.

A obecně SUV do města celkem fajn zvlášť pokud s tím bude jezdit třeba i tvoje žena. Je líp vidět, nebude masakrovat kola, nebude dřív spodky nárazníku, je tam všude víc plastu. Na hnusných cestách s kolejema nebudeš dřít spodkem auta. Nemusíš se bát to vzít někam na lesní cestu, odstavit to někde v plytké příkopě u lesa. Je s tím prostě daleko svobodnější život a to auto je takové "blbuvzdornější" celkově.

Na druhou stranu řidičsky tě to nebude tak bavit jako Golf, je tam daleko větší náchylnost na boční vítr, nebude to tak dobře odhlučněné na dálnici jako Golf. Golf nebude odskakovat na příčných nerovnostech.

Taky bych konečně mohl napsat víc o tom Tiguanu - pokud narazíš na dobrou nabídku, tak to samozřejmě ostatní kompakty koncernu úplně vyklepne a ber tohle auto. Kufr větší než Ateca a měl by už stačit, rozvor delší, ale není to taková otrava jako Passat. Dobře odhlučněné, komfortně naladěno. Akorát asi moc nejsou :(
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 14:17

impact píše:[ V tomhle maj auta, co rostou do vejšky(Karoq/Ateca), ve městě docela výhodu.


Jako v čem? Že ti koulař místo vytvarování přední RZ zničí nárazník?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 20. 5. 2022 14:24

berlin píše:Teda mam aspon vyrieseny Automat vs manual , jo? Vsetci rodinkari sme za automat


Hej, ber automat.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2022 14:26

berlin píše:chcem dat sucasne auto na protiucet takze to bude musiet byt z autosalonu…

mam tu v zalozkach jedneho passata:

https://www.skodaplus.sk/Car/10022036/v ... sDemo=true

Tak daj svoje auto na bazos, preda sa.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 20. 5. 2022 14:29

Tak třeba Ateca je, pokud dobře počítám, o 40 cm kratší a to už je velkej rozdíl. Takže ke kontaktu s koulí ani nemusí dojít.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 14:29

kurtoid píše:[

A obecně SUV do města celkem fajn zvlášť pokud s tím bude jezdit třeba i tvoje žena. Je líp vidět, nebude masakrovat kola, nebude dřív spodky nárazníku, je tam všude víc plastu. Na hnusných cestách s kolejema nebudeš dřít spodkem auta. Nemusíš se bát to vzít někam na lesní cestu, odstavit to někde v plytké příkopě u lesa. Je s tím prostě daleko svobodnější život a to auto je takové "blbuvzdornější" celkově.
(


To myslíš, že ty 4 cm víc sv. výšky jsou tak zásadní?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2022 14:33

4cm je presne rozdiel, ze neriesis, ci chytis naraznik.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 14:39

Neřeknu klasický kombi 135 vs. třeba Duster 210, ale 135 vs 175 mi opravdu tak fatální nepřipadá, nebo jsou běžná auta nižší a 135 je jenom Hurvajz...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků