Vyber auta pre rodinu a …fotra 30 000€

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod berlin 20. 5. 2022 12:18

Rozpocet 24 az 30 k Euro, cim menej tym lepsie (aj ked..)

Caute garaznici,

Vyberam nove rodinne auto kombi/SUV/

Toto su nove/skladove/mozno predvadzacie ktore mam v uzsom vybere:

VW Golf Variant Limited 1.5 eTSI DS7 (mild-hybdri) 130k/96kw (17" Kolesa)

Seat Ateca Style 1.5 TSI 150k 7 -DSG (17" kolesa)

Seat Leon SP FR 1.5 eTSI 150k 7-DSG (17"kolesa)

a Jazdenky:

SKoda Karoq 1.5 TSI 110kw 7 DSG Style Plus / 52 000 km / rok 2019

VW Passat Variant Elegance 2.0 TDI 110 KW DSG / 75 000 km / rok 2020


Este 2 moznosti ktore sa zmestia do rozpoctu (30000 Eur), obidve skladovky:

VW Touran 1.5 TSI 150 k Manual, Comfotline, Halogenove predne svetla :(

VW Tiguan 1.5 TSI 130 k Manual, zakladna vybava bez zadnej laktovej opierky :(


Mam napozerane nejake videa/testy, precitane hodne z tohto fora, ale par veci mi nie je jasnych:

Vyzera to tak ze Ateca je priestranejsie auto ako Golf 8 Variant?

Co bude tichsie na dialnici/dlhych cestach- Ateca alebo Golf - resp. je to +- to iste?

Rozmyslam spravne ze do rodinneho auta chcem automat a nie manual? Kombinacia 1.5 eTSI/TSI + DSG je lepsia ako manual s tym istym motorom? Ak si predstavim ze mam ist s rodinkou na dlhsiu cestu, tak sa mi nechce moc kvedlat s pakou..

Planujem ist postupne na nejake predvazacie jazdy ale urcite by som ocenil vase postrehy, skusenosti.

Moznosti je vlastne velmi vela, kludne si viem predstavit aj zanovneho Superba v Manuale. Taha ma to skor do koncernu.
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 20. 5. 2022 12:22

Kia
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2022 12:24

Karok není auto pro rodinu. Kufr velice malý. Horko těžko se tam sbalí dva lidé na pár dní v zahraničí.
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2022 12:31

Zakladny Superb 31k euro...nejak podrazelo.

Zobral by som zanovny Passat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 5. 2022 12:44

jestli najezdí řekněme 15tis.km a víc za rok, šel bych taky do pašíka v kombajnu z tohodle výběru
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 5. 2022 12:51

Ateca a karok jsou male auticka. To radeji leona ci golfa
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 12:54

Ajajajaj :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 12:58

Slušné auto.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2022 12:58

Za 30k rocne auto vpodstate nove?
Vyborna ponuka.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 12:59

Kór s tou výbavou
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 20. 5. 2022 12:59

Ta 96kW 1.5 mi přijde na Tiguan málo. 92kW 1.4TSI byla v Golfu naprosto v pohodě, bylo to živé auto a byla i trocha zábavy, ale na plně obsazený Tiguan ten výkon imho stačit nebude a navíc je ta 1.5 96kW proti té 1.4 92kW i taková mdlejší. Prostě tohle je za mě předem špatně pokud nejsi spíš rozvážný řidič zvyklý na slabší motory.

Další můj poznatek - kufr. Ten u Atecy je samozřejmě podstatně kratší než u kombi Golf/Leon, ale zase víc naboucháš na výšku po roletu. Záleží tedy spíš na tom, co vozíš. Na kočár nebo malá dětská kola je praktičtější kombi, když už ale opadne potřeba cpát do kufru nějaké dlouhé neforemné věci, tak se mi líp žije s "suv" kufrem. Ateca je pak při srovnání s těmi kombíky taky o nějakých skoro 25cm kratší, což je opravdu velké plus při hledání místa v přecpaném městě.

Jinak nový Leon a nový Golf, tak je to o tom, co ti prostě sedne. To musíš vyzkoušet, ošahat si to. Vždy ale tak nějak platilo, že Golf je prostě líp odhlučněný a o chlup pohodlnější.

Ateca facelift je o dost jinde než Karoq. Je líp odhlučněná, daleko líp vyladěný podvozek, je to celkově šmrncovnější auto. Takže asi záleží na tom, kolik ušetříš, aby se ti "vyplatilo" brát objektivně horší auto. Nový Karoq asi spoustu neduhů předchůdce vyřešil a navíc vypadá fajn, takže tady to chce opět porovnat navzájem a vzít to, co ti sedne. Nějaké kvalitativní rozdíly nehledej, protože prostě nejsou. Spíš asi opět naladění auta, design...

Passat a Superb - opět to chce zkusit. Obě auta o kus dal než celý ten kompaktní segment. Zase tam ale budou vyšší náklady na servis. Třeba pro mě je už v těchto autech tak nějak zbytečně moc prostoru, ale pokud jste vzrostlejší rodina, tak to oceníte a nebudete se cítit stísněně, což v tom Golfu nebo Leonu reálně hrozí. Pokud nenajedeš nějaké šílené kilometry, tak bych do nafty asi nešel. Ty benzíny jsou velmi vyvedené s dobrou spotřebou. Kombíky umí jezdit s 1.5 kolem 6 litrů, Ateca/Karoq si vezme o pul litru víc.

DSG vyzkoušej, pohodlné to určitě je. Mě třeba štvou reakce převodovky, podtáčení motoru na normální režim a ucukanost při parkování v kopci, ale pro větinu lidí je to malá daň za to, že nemusí š***** s pákou.

Jo a určitě bych se vydal omrknout i koreu ať máš nějaké srovnání. Tuscon, Sportage, ProCeed. i30 a Ceed rovnou vynech, to hraje nižší ligu.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod berlin 20. 5. 2022 13:01

chcem dat sucasne auto na protiucet takze to bude musiet byt z autosalonu…

mam tu v zalozkach jedneho passata:

https://www.skodaplus.sk/Car/10022036/v ... sDemo=true
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2022 13:02

Ten "moj" sa mi paci viac, ale budiz.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 20. 5. 2022 13:03

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků