Ceny PHM

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 5. 2022 18:42

Ingos píše:
pozpatku_fijA píše:já si stejně rád počkám na originál vysvětlení, jak lukasoj doplácí na to, že "spousta lidí" natankuje v HU

Myslel to tak, že spousta šupáků u nás brečí, proč nemáme taky levný benzín jako Maďaři a chrochtají si, když tam můžou natankovat, ale nechápou celkový obraz.

Jo, jo.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 18:43

Ingos píše:
pozpatku_fijA píše:já si stejně rád počkám na originál vysvětlení, jak lukasoj doplácí na to, že "spousta lidí" natankuje v HU

Myslel to tak, že spousta šupáků u nás brečí, proč nemáme taky levný benzín jako Maďaři a chrochtají si, když tam můžou natankovat, ale nechápou celkový obraz.

To je ale něco jiného.
Brečet nad drahým benzínem neznamená doplácet na to, že někdo natankuje v HU
Nebo dělám stále chybu v tom, že očekávám, že sem chodí veskrze aspoň z části inteligentní lidi?
od LukasKoudak 13. 10. 2022 13:39
Pro mě jsi naprostý ubožák a lidský dopad.
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 5. 2022 18:46

A když by to zastropovaly všechny státy v EU, co by se stalo? Odmítly by rafinerie dodávat?
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Ingos 19. 5. 2022 18:50

pozpatku_fijA píše:
Ingos píše:

To je ale něco jiného.
Brečet nad drahým benzínem neznamená doplácet na to, že někdo natankuje v HU
Nebo dělám stále chybu v tom, že očekávám, že sem chodí veskrze aspoň z části inteligentní lidi?

Hele prostě se nevyjádřil přesně, já to pochopil, ty ne. Tolik k inteligenci, pojďme dál.

-- 19. 5. 2022 19:51 --

MV_cz píše:A když by to zastropovaly všechny státy v EU, co by se stalo? Odmítly by rafinerie dodávat?

Ano, to je přesně co mě napadlo. Zřejmě by museli dostávat kompenzace, protože jinak by krachli.
Ingos
Štamgast

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 18:52

MV_cz píše:A když by to zastropovaly všechny státy v EU, co by se stalo? Odmítly by rafinerie dodávat?
Je to jedna z možností.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 5. 2022 18:55

A reálně je teda důvod kde? Rusák ropu zdražil?
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 18:57

Tak Orlen a pod, to mají tak že mají několik divizí. Jedna je těžba roby a její zpracování a druhá provoz čerpacích stanic. Oboje samozřejmě chcou, aby vydělávalo.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod Ingos 19. 5. 2022 18:59

MV_cz píše:A reálně je teda důvod kde? Rusák ropu zdražil?

Ne, jelikož prodělávají doma, tak na zbytku Evropy si mastí kapsu. Ropu nakupují levně.
Ingos
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 5. 2022 19:00

No ale ceny se poslední dobou zvrhly a ze dne na den zdražit o korunu už není žádnej problém. Teď zase zdražuje benzín z jakého důvodu?
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:02

Ingos píše:

Ano, to je přesně co mě napadlo. Zřejmě by museli dostávat kompenzace, protože jinak by krachli.

jenže podle všeho je dotovaná cena závazná jen pro prodejce, nikoliv pro rafinerie.
Ty nadále prodávají se ziskem i v tom Maďarsku (a pokud je prodejcem rovněž MOL, tak ze zisku rafinerky sanuje ztrátu při prodeji, celkově je stále v plusu, neb plně dotovaná cena neplatí pro nákladní dopravu)
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:03

MV_cz píše:No ale ceny se poslední dobou zvrhly a ze dne na den zdražit o korunu už není žádnej problém. Teď zase zdražuje benzín z jakého důvodu?

Divná doba. Bude hůř.
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 5. 2022 19:09

:-(
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:09

pozpatku_fijA píše:
Ingos píše:

jenže podle všeho je dotovaná cena závazná jen pro prodejce, nikoliv pro rafinerie.
Ty nadále prodávají se ziskem i v tom Maďarsku (a pokud je prodejcem rovněž MOL, tak ze zisku rafinerky sanuje ztrátu při prodeji, celkově je stále v plusu, neb plně dotovaná cena neplatí pro nákladní dopravu)

Zisk a marže je potřeba ve všech divizích, ne že budou něco lepit z druhého. Dneska nemáš svůj den co tak koukám i v jiných tématech. ;) Místo štěkání a zlosti, raději klikni na odhlásit se pro dnešek.
Naposledy upravil LukasKoudak dne 19. 5. 2022 19:15, celkově upraveno 1
LukasKoudak
Inventář

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 19. 5. 2022 19:14

ano pane profesore VŠŽ
Už odpovíš na otázku, jak doplácíš na to, že někdo tankuje v HU? Ne ... protože to je, mírně řečeno, bohapustý blábol.
A k té teorii, jak musí všechny divize vždy a za všech okolností vydělávat, si taky něco dostuduj, ju?
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod LukasKoudak 19. 5. 2022 19:18

Teorie co se učí na školách je něco jiného než praxe. Ale na tebe nemá cenu reagovat. Ty zde chceš dělat jen zle...
LukasKoudak
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka