Renault Megane vs Hyundai i30 vs VW Golf

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2022 15:21

metyn píše:https://auto.bazos.cz/inzerat/152319082/vw-golf-7-10tsi-85kw-climatic-33tkm-acc-nakup-v-klidu.php , je to teda ova ale zas ten malý nájezd, mocný liter, dědek

Ten je pěknej.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 13. 5. 2022 15:40

130 tisíc km už je dost, tam bych prostě necelých 400 tisíc za nevybavenou tuctovku z nižší střední nedával. Takže ten Golf z odkazu za mě mimo. Bez světel, bílé, nijaké. Za ty prachy prostě fuj.

Megane pěkný. Pro mě je to tady z těch 3 možností asi jediné auto, které má smysl kupovat lehce jeté. Má šmrnc, jezdí dobře, ten motor 1.33 je super. Asi jediný kombík nižší střední, který vypadá za mě hezky i v té bílé.

Odkaz na i30 tady asi žádný nebyl, ale ten bych vzal stejně jen nový s tím jejich tříhrnkem v nějaké základní výbavě, to mi dává opravdu smysl, protože to prostě vychází dobře. Když se na to dívám, tam Family s litrem je za 440 tisíc. Pro mě je to ale taková levná šedá myš, osobně mi moc nedávají smysl ty nabouchanější výbavy, pak to pro mě osobně ztrácí smysl kupovat, protože to auto beru z těchto 3 jednoznačně jako nejslabší ve většině záležitostí. Pro mě je to už prostě přežitý model a korejci u novějších aut ukázali, o kolik to umí posunout.

Sedmičkový Golf, dnes už rok a půl starý model, je proti tomu i30 imho modernější auto. Nebál bych se ani litrového tříválce, protože 1.4 jsou šíleně předražené. Za 400 kus s malým nájezdem a čtyřválcem imho neseženeš. Pokud chceš něco podobného a levnějšího, tak mrkni na Leon ST, ten je ale hůř odhlučněný a ten design ať už venku nebo interiéru nemusí zrovna každému sednout.

A co fokus?

Ještě doplním - většina asistentů je naprd tady u těch levných aut. Brake assist asi fajn do té doby, než ti to samo nezabrzdí někde u autobusové zastávky kvůli lehce přečuhujícímu chodci a nevletí do tebe zezadu auto (už jsem viděl 2x). Hlídání pruhů u těchto levných aut nefunguje, je to naprosto k ničemu. Dobré možná tak do kolony na dálnici (kolikrát se tam člověk za rok ocitne?).

Pokud je Golf nějak víc lakovaný, tak ruce pryč. Za ty prachy to vůbec nedává smysl to auto.

U operáků bacha na to, aby to někdo nestáčel v průběhu. Ideálně zkontrolovat, jaké to má pneu. Pokud to jezdilo i zimu, tak by ten Megan měl být teoreticky na původních letních!
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod berlin 13. 5. 2022 16:46

Nazdar,
nie som sice ziadny “odbornik” :) , no skor by som isiel do drahsieho megana. Preco? Jazdim na i30 druhej generacie a nevyhovuje mi, a kupu lutujem. Mam pocit ze by mi viacej vyhovovalo europske auto. Ako necakam ze tam budu obrovske rozdiely, ale skus si porovnat v ktorom sa ti zdaju lepsie sedacky, hluk od kolies, ktory motor je tichsi/ lepsie zrychluje, ci ti vyhovuje podsvietenie interieru v noci, ci tam je aspon nejaka odozva od riadenia a podla toho sa rozhodni.
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 13. 5. 2022 19:54

v popisu toho megana je bez klimy, 5kvalt, bez servisní knihy... tak nevím, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 13. 5. 2022 20:01

bez klimy to pořídit ani nešlo a k tomu 1.33 se nikdy 5kvalt nedával, takže akorát špatně vyplněno
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 5. 2022 20:18

Je to tak
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2022 20:31

Přesně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 13. 5. 2022 20:50

kurtoid píše:bez klimy to pořídit ani nešlo a k tomu 1.33 se nikdy 5kvalt nedával, takže akorát špatně vyplněno

to všechno vím ale to něco hovoří o serioznosti prodávajícího, u takového bych ani kafe nevypil bo maryša :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 13. 5. 2022 22:55

Nebo tím rafinovaně odradil nýmandy a hlásí se mu jen znalci.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 5. 2022 23:16

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 5. 2022 07:15

kurtoid píše:bez klimy to pořídit ani nešlo a k tomu 1.33 se nikdy 5kvalt nedával, takže akorát špatně vyplněno

Už nemaj čas ani výplňovat, příště nebudou čas už ani na fotky. Prodám bílého megana, přijeďte si
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 5. 2022 09:17

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 14. 5. 2022 13:28

metyn píše:
kurtoid píše:bez klimy to pořídit ani nešlo a k tomu 1.33 se nikdy 5kvalt nedával, takže akorát špatně vyplněno

to všechno vím ale to něco hovoří o serioznosti prodávajícího, u takového bych ani kafe nevypil bo maryša :D , dědek


Přesně. Evidentně ho nic nenutí se snažit, zájemců musí mít v dnešní době spoustu. Taky bych byl opatrnej.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 5. 2022 13:29

Dneska se prodá úplně všechno.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 5. 2022 13:34

Blbý je, že v týhle cenový relaci se dá sehnat i30 family za 440 nebo 495 v lepší výbavě. Ok je tam litrovej tříválec, ale je to nový, záruka a nemusí se řešit proprděný sesle a pochybná historie.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků