Nabíjčka z Lídlu - Ultimate Speed ULG 3.8 A1

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 7. 12. 2021 07:00

Přece v zamotaných kabelech může proud zabloudit a kabel se ucpe. Tos nevěděl ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 12. 2021 07:05

Tam jsou takové tenoučké drátky, že shoří i rozmotané
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 12. 2021 07:21

Vana666 píše:Přece v zamotaných kabelech může proud zabloudit a kabel se ucpe. Tos nevěděl ?

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 12. 2021 09:43

:O :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 12. 2021 09:59

:D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 7. 12. 2021 10:19

Vana666 píše:Přece v zamotaných kabelech může proud zabloudit a kabel se ucpe. Tos nevěděl ?

Smotanej vodič může působit, jak indukční cívka, ale asi ne při 12V/4A
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod BigFoot007 7. 12. 2021 10:33

Sam by som tomu neveril, nebyt toho ze moj svokor s jeho bratom takto odpalili asi 3 nabijacky autobaterii. Odvtedy si na to dava velky bacha a sam ma pred touto chybou varoval.
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 7. 12. 2021 11:23

Máti potřebovala zapnout pračku, a jako prodlužku našla tu zahradní, namotanou na odvíjecí cívce. Po půl roce jsem odmotal cca 10m kabelu, zbytek byl spečený k sobě. Na vyhození.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 7. 12. 2021 11:44

BigFoot007 píše:Sam by som tomu neveril, nebyt toho ze moj svokor s jeho bratom takto odpalili asi 3 nabijacky autobaterii. Odvtedy si na to dava velky bacha a sam ma pred touto chybou varoval.

Udělali si z tebe ***** a za rohem se ti smějí!
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 7. 12. 2021 13:12

U tý nabíječky by to musel být extrém, trafo, úplně prázdný bateky a nabíječka to tam cpe na plný pecky, 10-12A. Ta nabíječka z Lidlu dává pulzy a dává malej proud, tak bych se toho nebál.
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 12. 2021 13:51

yndezit píše:Máti potřebovala zapnout pračku, a jako prodlužku našla tu zahradní, namotanou na odvíjecí cívce. Po půl roce jsem odmotal cca 10m kabelu, zbytek byl spečený k sobě. Na vyhození.
U nich bývá napsáno jaký je max proud pokud není zcela rozmotaná a bývá tak třetinový proti plně plně rozmotané. Většinou udávají 16A u rozmotané a 5A u smotané na bubnu.
peter23p
Nováček

Odeslat příspěvekod Vana666 7. 12. 2021 15:24

Příměr s pračkou je sice zajímavý, ale neznám žádnou nabíječku u které by byly kabely namotané na bubnu.
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 7. 12. 2021 17:34

Já znám prodlužku a nabíječku, kde jsou kabely věčně zamotaný. :-D
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 12. 2021 18:25

yndezit píše:Máti potřebovala zapnout pračku, a jako prodlužku našla tu zahradní, namotanou na odvíjecí cívce. Po půl roce jsem odmotal cca 10m kabelu, zbytek byl spečený k sobě. Na vyhození.

Mohla vyhořet :oops:
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 12. 2021 18:25

S tím zamotaným bubnem je to do jiste míry pravda, na druhou stranu jeden takový lepší buben používám dlouhodobě a to třeba i s el. Pilou, drtičem atd... A ne vždy ho mám úplně vymotany a nikdy s tím problém nebyl. Ani nějaké extrémní zahřívání jsem nepozoroval... Takže dělat si s tímto nervy u nabíječky... To už člověk nesmí vědět, kde ty starosti brát...
Nicméně pračka muze mit špičkovou spotřebu klidně i 3,5 kW a tam už ty chvilkovy proudy mohou být masakrozni na nějaký horší navinuty kabel...
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron